mezczyzna i kobieta z dzieckiem

Związek z kobietą z dzieckiem – jak wygląda? Zalety i wady

Samo budowanie związku przez ludzi z doświadczeniem życiowym nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest, gdy partnerka posiada dziecko z pierwszego związku. Pojawia się wiele pytań, dotyczących tego, czy jesteśmy na to gotowi i czy będziemy w stanie pokochać dziecko jak swoje. Warto jest wcześniej dokładnie przemyśleć, czy faktycznie jesteśmy w stanie to udźwignąć i czy jesteśmy gotowi na takie poświęcenie.

Dziewczyna z dzieckiem – co myślą o nich faceci?

Przede wszystkim należy pamiętać, że samotna mama również ma prawo do miłości i nowego związku. Mężczyźni powinni zdać sobie sprawę z tego, że wiążąc się z nimi, dziewczyna nie poszukuje tatusia dla swojej pociechy, tylko partnera do życia, takiego, który okaże jej wsparcie i stabilizację.

Stworzenie związku, gdy jedno z partnerów ma dziecko jest niełatwym zadaniem. Pojawia się wiele wątpliwości, co gorsza mamy do czynienia również ze strachem, czy jesteśmy na to gotowi i czy podołamy tak trudnemu zadaniu, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w takiej sytuacji. Pojawiło się w tej kwestii wiele mitów, które są do dziś powielane.

Obecnie często zdarza się, że samotne mamy wiążą się z nowymi parterami i nikogo to nie dziwi. Mało tego, uważa się, że należy się im jak nikomu innego szczęśliwy związek. Oczywiste jest, że w sytuacji, gdy mężczyzna dowiaduje się, że jego wybranka posiada już dziecko, może się on z tej relacji wycofać. Należy mieć jednak świadomość, że lepiej by zrobił to jeszcze na początku związku, niż w momencie, gdy maluch się do niego przywiąże. Jest to krzywdzące dla kobiety, jednak lepsze dla dziecka.

Dziecko innego mężczyzny zdecydowanie komplikuje związek, zwłaszcza jeśli utrzymuje ono kontakt z ojcem biologicznym. Oznacza to, że kobieta jest i będzie w stałym kontakcie z byłym mężem lub chłopakiem. Konieczne jest wiec pogodzenie się z tym faktem. Pojawia się również presja związana z otoczeniem. Bycie ojczymem oznacza, że facet jest stale obserwowany przez społeczność, dzięki czemu może czuć się on piętnowany.

Zdarza się, że, nawet jeśli mężczyzna decyduje się na zaangażowanie w związek z kobietą z dzieckiem, to po pewnym czasie może stwierdzić, że nie jest to dla niego i się wycofać. Zdania panów na temat związku z kobietą z dzieckiem są podzielone, jedni uważają to za nic strasznego i normalnego, inni zaś nie chcą słyszeć o takich relacjach.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  O co można zapytać chłopaka na randce? 30 najlepszych pytań

para z dzieckiem

Związek z rozwódką z dzieckiem – jak to wygląda?

Przede wszystkim należy być szczerym względem siebie i nie zmuszać się do czegoś na siłę. Jeśli po kilku tygodniach poczujemy, że mimo naszych szczerych chęci nie jesteśmy w stanie nawiązać kontaktu z dzieckiem naszej dziewczyny, to niestety ten moment może nie nadejść. W takiej sytuacji najlepiej będzie przestać oszukiwać siebie i kobietę i najzwyczajniej szczerze powiedzieć, że ta sytuacja nas przerasta. Szczera rozmowa może rozwiać wiele wątpliwości i rozwiązać wiele problemów. Zbawienna może okazać się także pomoc kobiety, aby ułatwić nam cały proces adaptacyjny.

Bardzo często zdarza się, że po rozwodzie dzieci zostają ze swoimi matkami. Sam rozpad małżeństwa lub związku jest dla nich traumatycznym przeżyciem, jeśli natomiast dochodzi do tego dziecko, sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Cierpi ona nie tylko z powodu rozstania, ale również z powodu cierpienia dziecka. Wszystko to odbija się na jej późniejszych relacjach. Jeśli jednak zdecyduje się na ponowne związanie z mężczyzną, zwraca uwagę przede wszystkim na to, jakim ojczymem będzie.

Dla panów związek z kobietą z dzieckiem po rozwodzie oznacza spełnianie się w roli ojca. Sytuacja taka jest dla niego trudna, ponieważ zapewne partnerka będzie stała po stronie malca i to jemu będzie poświęcała największa ilość swojego czasu. Facet najzwyczajniej musi mieć to na uwadze i musi to zaakceptować. Poddany jest również presji otoczenia, które bacznie go obserwuje. Nie każdy poradzi sobie ze stresem z tym związanym.

Mężczyzna, który wchodzi w związek z kobietą z dzieckiem, musi mieć świadomość tego, że zawsze będzie on na drugim planie w tej złożonej relacji. Kobieta z dzieckiem może także często i w ostatniej chwili zmieniać zdanie i nie będzie mogła pozwolić sobie na spontaniczność.

Kobieta z dwójką dzieci – czy warto się z nią wiązać?

Dziewczyna z dzieckiem na partnerkę to poważna sprawa. Jest ona jeszcze trudniejsza, jeśli w grę wchodzi dwójka. Należy pamiętać, że dzieci partnerki mogą nie akceptować nowego związku, dlatego trzeba mieć na uwadze, że mogą pojawić się dodatkowe problemy. Wszystko zależy od podejścia partnerki, naszego i pociech. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Dodatkowo musimy mieć na uwadze, że kobieta z dwójką dzieci potrzebuje więcej wsparcia, opiekuńczości i miłości. Dla partnerki to jej dzieci zawsze będą najważniejsze i to im będzie ona poświęcała większość swojego czasu. Mężczyzna chcący tworzyć taki związek powinien przede wszystkim dostosować się do ich życia. Inną kwestią jest zazdrość o byłego partnera i ojca biologicznego pociech, z którym kobieta pozostaje w stałym kontakcie. Pytanie tylko, czy jest on na to gotowy?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Fazy męskiego podrywu - czyli jak podrywają faceci? 4 etapy to standard!

Nie należy się zniechęcać już na starcie. Być może okaże się, że dziewczyna z dzieckiem stworzy dla mężczyzny ciepły dom, oparty na poczuciu bezpieczeństwa, cieple i stabilizacji. Przede wszystkim szczerze rozmawiaj ze swoją kobietą o swoich wątpliwościach i emocjach. Jej wsparcie na pewno będzie ci potrzebne, a pomoc nieoceniona.

Starszą kobieta z dzieckiem – na pewno wie czego chce!

Kobieta z dzieckiem jest trudną sytuacją, gdy dochodzi do tego jej wiek, mowa o tym, że jest ona starsza od partnera to podwójna komplikacja. Przede wszystkim po pierwsze związek ze starszą partnerką nie jest dobrze spostrzegany i bywa, że oboje są piętnowani przez społeczeństwo. Po drugie, jeśli do tej relacji dołącza dziecko z pierwszego związku kobiety, to partner musi poradzić sobie także z funkcją ojczyma, która niejednokrotnie nie jest łatwa. Powinien mieć świadomość tego, że będzie musiał zmierzyć się z rodziną i przyjaciółmi, a także z ojcem biologicznym dziecka.

Związek ze starszą kobietą z dzieckiem uda się tylko wtedy, gdy partnerów łączy prawdziwe uczucie i są oni zdecydowani na wspólne życie do końca. Dzięki temu będą mieli siłę na to, by stawiać czoła wszelkim przeciwnościom. Wymagać będzie to również wielu poświęceń z obu stron oraz wiele cierpliwości. Tak czy inaczej, jest to bardzo trudna, a zarazem ważna decyzja.

mezczyzna pokochal kobiete z dzieckiem

Czy bycie ojczymem dziecka jest trudne?

Każda kobieta z dzieckiem, która chce związać się z inny mężczyzną, ma na uwadze dobro jej dziecka. Dla każdego mężczyzny, który nigdy nie był wcześniej z kobietą z dzieckiem, bycie ojczymem jest znacznie utrudnione. Przede wszystkim najważniejsze jest, aby uzbroił się on w cierpliwość i przygotował się do tej roli. Cały proces może trwać długi czas, zwłaszcza jeśli dziecko jest wrogo nastawione do nowego faceta w domu.

Rola ojczyma jest trudna i skomplikowana. Musi mieć on także świadomość tego, że jego życie zmieni się o 180 stopni i wymagać będzie od niego wiele poświęceń. Mówi się, że dziecko szybko wyczuwa, czy partner mamy jest szczery, czy też udaje. Codzienne życie zweryfikuje to, czy twoje zaangażowanie jest opłacalne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zagadać chłopaka? 15 praktycznych sposobów

Czy trudno jest być ojczymem? Niema na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od mężczyzny i jego podejścia. Od tego, czy chce on nawiązać kontakt z dzieckiem i co jest w stanie zrobić dla zbudowania dobrej relacji. Ważne jest też to, na jakim etapie życia jest mężczyzna i oczekiwania od życia.

Pokochać nie swoje dziecko nie jest łatwo

Związek z kobietą z dzieckiem to nie tylko motyle w brzuchu, czułość i wspólna poranna kawa. Nawet jeśli partner nawiązuje dobry kontakt z naszą pociechą, pojawia się pytanie: czy będzie on w stanie je pokochać?

Nie zawsze miłość do kobiety oznacza również miłość do dziecka. Mimo że pokochać dziewczynę jest łatwo, to pokochanie jej dziecka, które nie jest z nami biologicznie związane, przychodzi z trudnością. Mimo to zdarza się, że panowie z czasem przywiązują się do dzieci swoich partnerek do tego stopnia, że nie tylko zaczynają traktować je jak swoje, ale również zaczynają kochać je całym sercem, starając się dać im wszystko, co najlepsze.

Czy mężczyzna może pokochać nie swoje dziecko? Przede wszystkim należy wiedzieć, że zależy to od kilku czynników: podejścia mężczyzny, wychowania, osobowości i empatii. Jeśli na początku zauważalny jest dystans między facetem a dzieckiem, to nie należy się tym martwić, jest to całkowicie normalne. Nawiązanie bliższej relacji wymaga czasu i konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość. Przede wszystkim muszą się oni dobrze poznać, dzięki czemu na bieżąco będą skracali dystans.

Zdarza się również, że parter pokocha kobietę i jej dziecko jednocześnie. Każda samotna mama o tym marzy, ponieważ dzięki temu możliwe jest stworzenie szczęśliwej rodziny. Jeśli jednak po pewnym czasie zauważysz, że mężczyzna nadal nie nawiązał z dzieckiem kontaktu lub sytuacja z dnia na dzień się zaognia, to niestety nie wróży to dobrze i warto, jest zastanowić się nad przyszłością tej relacji.

Podsumowując, związek z kobietą z dzieckiem może być sporym wyzwaniem dla mężczyzny, zwłaszcza jeśli niema on w tej kwestii doświadczenia i nie wie, czego się może spodziewać. Nie należy jednak rezygnować z miłości i dać sobie szansę. Dziecko, mimo że uważane jest za łatwowierne, na pewno nie zaufa nowemu mężczyźnie w domu od razu. Cały proces może być długi i skomplikowany, ważna jest wiec duża dawka cierpliwości. Bycie ojczymem może okazać się nie tylko wyzwaniem, ale także dać facetowi poczucie bezpieczeństwa, nauczyć go stabilizacji i odpowiedzialności.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

One thought on “Związek z kobietą z dzieckiem – jak wygląda? Zalety i wady

 1. Cała dzisiejsza ideologia na temat tego że można związać się z kobieta z dziećmi to zbrodnia na tych dzieciach.
  I chodzi tu przede wszystkim o sytuacje gdy dziecko ma i utrzymuje kontakty z biologicznym ojcem.
  Pisanie o tym to jedno. Życie w takim związku to drugie.
  Moja teza jest taka : nie da się tak żyć.
  1) czasami matki chcą dopiec byłemu mężowi i to jest główna myśl jaka nimi kieruje
  2) innym razem matki zapominają o aktualnych partnerach i żyją wyłącznie sprawami związanymi z ich dziećmi i tych dziećmi biologicznym ojcem mimo że z tym biologicznym ojcem w związku nie są.
  3) Życie z kobietą z dziećmi w taki sposób że mężczyzna nie ma nic do powiedzenia w domu nie utrzyma się – a właśnie tak jest prędzej czy pozniej zawsze.
  4) Karcenie nie swoich dzieci prędzej czy później będzie Kończyło się tym że matka tych dzieci będzie stawała w ich obronie i pod świadomie czując że ty jako ojciec nie biologiczny na pewno nie masz dobrych intencji nawet jeżeli byś te dzieci kochał i chciał dla nich najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *