mezczyzna czuje smutek i

Kiedy facet zacznie żałować rozstania i zrozumie co stracił?

Nie każdy związek przetrwa próbę czasu i niekiedy para musi się rozstać. Kiedy facet zrozumie co stracił? Jak szybko zatęskni? W naszym artykule odpowiadamy na te i na inne pytania. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Czy facet zrozumie co stracił i zacznie żałować rozstania? Kiedy to się stanie?

Rozstania są normalną rzeczą i dotyczą relacji o naprawdę odmiennym stażu. Niekiedy powody są błahe, innym razem musiało stać się coś poważnego, aby para zakończyła relację. Niestety, ale sama miłość nie wystarcza, aby być razem. Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu? Zajmuje mu to więcej czasu niż kobiecie, aczkolwiek dużo zależy od okresu bycia razem, jak i od okoliczności rozstania.

Z reguły po upływie miej więcej 3-4 tygodni, a więc około miesiąca mężczyzna dotkliwie czuje brak partnerki. Należy pamiętać, że panie zdecydowanie bardziej wszystko przeżywają, za to faceci później przyjmują pewne rzeczy do wiadomości. W przypadku panów zazwyczaj jakiś bodziec przypomina im o dziewczynie. To może być piosenka, miejsce pierwszej randki, czy zdjęcie. Wtedy poczuje on tęsknotę, a nawet i zazdrość. Wszystko to indywidualna sprawa, która w dużej mierze jest zależna od charakteru i od emocjonalności człowieka.

mezczyzna zaluje decyzji o rozstaniu

Jakie oznaki tęsknoty widać po facecie?

W przypadku par zawsze jest codzienny kontakt, długie rozmowy, spędzanie czasu non stop we własnym towarzystwie – to zacieśnia więzi emocjonalne. Kiedy ludzie się rozstają prędzej, czy później doświadczą oni tęsknoty. Liczne bodźce i proza życia nie sprzyja, wręcz przeciwnie, mocno przypomina miłosne uniesienia oraz szczęśliwe momenty. Kiedy facet tęskni pojawiają się pewne charakterystyczne symptomy. Oto one:

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Wyznanie miłosne dla niej i dla niego - 130 najpiękniejszych z nich

Mężczyzna:

 • ma co chwilę nowy pretekst, aby się spotkać, czy chociażby chwilę porozmawiać
 • stale wie co u Ciebie słychać, bo dopytuje znajomych o Ciebie
 • szybko odpisuje na każdą wiadomość, poza tym za chwilę oddzwania, abyś nie czekała na kontakt zbyt długo
 • pod wpływem alkoholu staje się bardzo wylewny, poza tym zyskuje odwagę, aby się odezwać
 • aktywnie działa na Twoich kanałach social media, dlatego lajkuje, komentuje i odpowiada na każde stories
 • stale pisze i dzwoni, bo pragnie kontaktu
 • okazuje swoim językiem ciała, że tęskni, między innymi szuka kontaktu fizycznego, czy utrzymuje długi kontakt wzrokowy.

Jedno jest pewne, kiedy facet zrozumie co stracił będzie starał się naprawić relację i to za wszelką cenę. Może to niestety, ale przerodzić się nawet w nękanie kobiety.

mezczyzna teskni za kobieta

Jak pokazać facetowi, żeby zobaczył co stracił?

Rozstanie powoduje, że kobiety mocno przeżywają rozłąkę, przede wszystkim cierpią same w zaciszu domu. Nowa rzeczywistość je przeraża, do tego trudno nagle wyobrazić sobie życie bez ukochanego. Na wszystko potrzeba czasu! Rozstanie może się okazać niebywale łaskawe, bo zyskamy sporo szans na rozwój, i to na wielu polach. Nie zawsze samotność jest zła, bo pozwala wszystko przemyśleć, realizować marzenia lub zyskać nową motywację do działania. Koniec związku wiele zmienia, ale to dziewczyna decyduje jak potoczy się jej dalsze życie, a wolność pozwala otworzyć masę drzwi.

Jak pokazać facetowi co stracił? Metod jest wiele i wszystko tak naprawdę zależy wyłącznie od Ciebie. Istnieją jednak pewne, sprawdzone sposoby, aby on poczuł, że doskonale radzisz sobie sama. Przede wszystkim:

 • możesz dokonać zmian w swoim wizerunku, a one być może dodadzą Ci więcej pewności siebie
 • wykorzystaj wspólne wspomnienia, aby on szalał z tęsknoty
 • więcej wychodź i poszerzaj swój krąg znajomych, a w ten sposób być może poznasz kogoś interesującego
 • spędzaj czas z ludźmi, bo w kręgu znajomych łatwiej poradzić sobie z samotnością
 • rozwijaj się w pracy, czy na innych płaszczyznach
 • wykorzystaj sporo wolnego czasu na rozwój pasji i zdobywanie nowych zainteresowań.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy związek nie ma żadnego sensu? 15 sygnałów, że rozstanie jest blisko

Sposobów, jak pokazać facetowi co stracił jest sporo. Wzbudzenie zazdrości to ryzykowna gra, bowiem możesz skrzywdzić więcej osób niż myślisz. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz iść tą drogą. Czasami lepiej zachować dystans, czyli odmawiać spotkań i pokazywać jasno, że nie masz dla niego czasu niż od razu angażować się w nową znajomość. Kiedy facet zaczyna tęsknić to sam będzie starał się pojawić w Twoim życiu – pamiętaj o tym!

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *