smutna kobieta

Nie jestem szczęśliwa w związku – co robić? 25 najczęstszych powodów

Oczywiste jest, że w każdym związku są wzloty i upadki. Raz jesteśmy szczęśliwi, innym razem wydaje nam się, że to się nie uda. Jest to całkiem normalne. Problem, gdy w naszej głowie coraz częściej pojawia się myśl, że kocham go, ale nie jestem szczęśliwa. Czy to oznacza rychłe rozstanie?

Zanim podejmiesz decyzję koniecznie porozmawiaj z partnerem!

Nie tylko panie, ale również panowie często zastanawiają się, czy naprawdę są szczęśliwi w swoich związkach. Zwłaszcza jeśli przezywają one chwilowe kryzysy. Pamiętaj jednak, że jesteś w związku z osobą, którą kochasz, to taka myśl jak nie jestem szczęśliwy w związku, nie powinna się pojawić.

Gdy w twojej głowie pojawi się myśl — nie jestem szczęśliwa w związku, to nie pozostaje nic innego jak przeprowadzenie z parterem szczerej rozmowy. Przede wszystkim powinniście porozmawiać w cztery oczy, na spokojnie. Pamiętajcie o tym, by wysłuchać drugiej strony, jej poglądów, racji i tego, co ją martwi i boli. Tylko szczera rozmowa pozwoli wam dojść do porozumienia i wyjaśnić wszystkie „ale”. Waszą rozmowę będzie można udać za udana, gdy za kilka dni po rozmowie, będziesz mogła stanowczo stwierdzić: jestem szczęśliwa w związku.

smutna kobieta siedzi w domu

Dlaczego nie jesteś szczęśliwa w związku? 25 najczęstszych powodów

Gdy w twojej głowie krąży myśl — kocham go, ale nie jestem szczęśliwa w tym związku, to niestety pojawia się duży problem. Nie możesz przecież tkwić w relacji, w której nie czujesz radości z bycia z ukochaną osobą. Jeśli nie chcesz rozstawać się ze swoi parterem, to pozostaje tylko szczera rozmowa i ustalenie przyczyny twojego złego samopoczucia. Zapoznaj się z kilkoma z nich, być może okaże, że to jeden z nich. Łatwiej będzie ci rozwiązać problem i zażegnać myśl: nie jestem szczęśliwa w związku.

1. Brak rozmowy

Jest to najczęstsza przyczyna, która wpływa na najczarniejsze myśli dotyczące braku naszego szczęścia w związku. Niestety często zdarza się, że nie rozmawiamy z parterem na bieżąco o swoich problemach, uczuciach i uwagach, co wpływa na brak porozumienia i zmiany.

2. Nie okazywanie emocji

Bardzo często zdarza się, zwłaszcza w długoletnich związkach, że zaciera się potrzeba okazywania uczuć. Co za tym idzie, nie okazujemy sobie czułości i rzadziej dochodzi między nami do zbliżeń. Jest to bardzo duży problem, miłość opiera się na czułości, której potrzebuje każdy człowiek.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak flirtować przez SMS-y? 17 zasad, których się trzymaj!

3. Kłótnie

Gdy w naszym związku dochodzi do częstych sprzeczek i awantur, to niestety może pojawić się myśl — nie jestem szczęśliwy w związku. Przyczyną takiego zachowania jest brak rozmowy i rozwiązywania problemów na bieżąco.

4. Wzajemne ranienie

Jest to związane z poprzednim punktem. Gdy podczas kłótni mówicie sobie rzeczy, które was ranią, to niestety najprawdopodobniej cała przykrość, którą dostajemy, wpływa na nasze gorsze samopoczucie.

5. Doszukujesz się tego co złe

Gdy zaczynasz skupiać się na wszystkim, co złe w waszej relacji, to niestety zaczynają zacierać się te dobre i najzwyczajniej przestajesz je zauważać. W takiej sytuacji romantyczna kolacja czy kwiaty do śniadania nie będą nic dla ciebie znaczyły. Wszystkie starania partnera staną się fiaskiem.

6. Nie macie wolności

Każdy człowiek potrzebuje czuć się wolnym i mieć czas tylko dla siebie. Bardzo niedobre w relacji jest spędzanie ze sobą 24 godzin na dobę. Niestety z czasem zaczynamy dusić się takim związku, stała kontrola odbija się na partnerstwie ogromnym echem. Najzwyczajniej zaczynasz czuć się nieszczęśliwa.

7. Żyjesz Internetem

W dobie telefonów, telewizji i komputerów mamy stały dostęp do mediów społecznościowych, w których niestety oglądamy zdjęcia i wiadomości, które tak naprawdę mijają się z prawdą. Zaczynamy zazdrościć koleżankom, które wyjechały ze swoim parterem na wakacje za granicę lub romantycznych zdjęć przy zachodzie słońca.

8. Szara rzeczywistość

Bardzo często czujemy się nieszczęśliwi w naszych związkach, gdy zaczynają przytłaczać nas codzienne obowiązki. Jeśli nasze życie polega tylko na pracy, sprzątaniu, gotowaniu i zajmowaniu dziećmi, to niestety po pewnym czasie okaże się, że nie sprawia nam to żadnej przyjemności, jesteśmy nieszczęśliwi i chcemy zmian.

9. Problem z samą sobą

Gdy nie jestem szczęśliwy w związku i zaczynam szukać przyczyny, to może okazać się, że nic nie sprawia nam radości. Oznacza to, że sami ze sobą nie czujemy się dobrze, a obecność drugiej osoby tylko potęguje ten stan.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Seks z przyjacielem - czy taki romans to dobry pomysł?

10. Były partner

Nic tak nie niszczy psychiki i nowej relacji jak pamięć o poprzednim związku. Niezależnie od tego, czy był on trudny i boimy się zaangażować na 100% w obecny, czy był dobry i ciągle go wspominamy. Zaprzątanie sobie tym głowy sprawi, że nigdy do końca nie będziemy szczęśliwi z naszym parterem.

martwiaca sie kobieta

11. Inne charaktery

Niestety jest to bardzo często podawany powód podczas rozwodów. Różnice w charakterach często wiążą się z innymi poglądami, innym podejściem do rodziny, związku czy pieniędzy. Zdarza się, że nie da się tego pogodzić i nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia. W takiej sytuacji z czasem oboje zaczynacie być najzwyczajniej nieszczęśliwi.

12. Agresja

Nic tak nie psuje związku, jak agresja ze strony partnera. Stałe obietnice poprawy nigdy nie przynoszą skutków. Po kolejnej awanturze czujemy się jeszcze bardziej nieszczęśliwi, a po długim czasie życia w tej toksycznej relacji może dopaść nas depresja.

13. Brak poczucia bezpieczeństwa

Jeśli nie ufasz swojemu partnerowi na sto procent, to niestety, jak bardzo by się nie starał, nigdy nie poczujesz się przy nim w pełni bezpieczna. W takiej sytuacji związek ten nie ma prawa przetrwania, a myśl, że kocham go, ale nie jestem szczęśliwa, będzie dręczyła nas cały czas.

14. Brak szacunku

Gdy nasz partner przestaje nas szanować, to niestety zaczynamy czuć się źle i jesteśmy nieszczęśliwi. Brak szacunku wpływa na wzajemne ranienie i kłótnie.

15. Zazdrość

Jest to częsta przyczyna tego, że jestem nieszczęśliwa w związku. Zwłaszcza jeśli na każdym kroku doszukujemy się dowodów zdrady. Ciągłe podejrzenia i obawy na dłuższą metę stają się meczące i zaczynamy myśleć o rozstaniu

16. Nasz parter to narcyz

Gdy nasz parter jest osobą narcystyczną, to niestety mamy prawo czuć się nieszczęśliwi w tym związku. Pamiętajmy, że osobowość ta jest bardzo specyficzna, wpływa na pogorszenie naszego samopoczucia, czujemy się wykorzystywani.

17. Wycofany partner

Jeżeli nasz partner jest osobą wycofana i zamkniętą w sobie lub co najmniej nieśmiałą, to niestety kontakt z nim może być utrudniony. Nie tylko nie chce z nami rozmawiać o swoich uczuciach i emocjach, ale także wychodzić z nami w miejsca publiczne. Taki brak rozmowy i wyjścia do ludzi, mogą sprawić, że nie będziemy szczęśliwi.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Znaczenie godzin w miłości i życiu - jak je odczytywać?

18. Nuda

Jeśli nasz parter „zamyka” nas w domu, czyli na przykład woli spędzać czas przed telewizorem, a o spotkaniach z przyjaciółmi nie ma mowy, to mamy prawo myśleć: jestem nieszczęśliwy w związku.

19. Nie angażuje się

Ty dajesz z siebie 100%, a czujesz, że twój parter nie daje nawet połowy tego? Z czasem będziesz czuła się nieszczęśliwa i niestety również przestaniesz się starać, co doprowadzi do rozstania.

20. Problemy

Problemy należy na bieżąco wyjaśniać i rozwiązywać. Nigdy nie powinniśmy dopuścić do tego, aby się piętrzyły. W innym razie przestaniemy odczuwać radość z tego związku.

placzaca kobieta

21. Nie spędzacie czasu razem

Każdy związek potrzebuje czasu tylko dla siebie. Powinniście dopilnować, abyście przy najmniej raz w miesiącu mieli czas tylko dla siebie, skupcie się na sobie, rozmawiajcie, okazujecie sobie bliskość.

22. Samotność

Jeżeli czujesz się w związku samotna to, mimo że kochasz partnera, nie będziesz szczęśliwa. Koniecznie musicie poświęcać jak najwięcej czasu.

23. Nie kochasz go

Nigdy nie będziemy szczęśliwi w związku z osobą, którą przestaliśmy kochać.

24. Jest kimś innym

Zawsze na początku związku nasz partner wydaje nam się być idealny, wtedy jesteśmy szczęśliwi. Z czasem jednak, gdy lepiej go poznajemy, okazuje się, że jest całkiem inną osobą niż tą, za która go braliśmy. W takiej sytuacji szczęście nas opuszcza.

25. Zbyt długo cierpiałaś

Niestety bardzo często zdarza się, z kochamy partnera i mimo że jesteśmy krzywdzeni i nie do końca szczęśliwi w naszym związku, to nadal w nim tkwimy. Jeśli taka sytuacja trwa zbyt długo, to jedyne co możemy powiedzieć o naszej relacji to – jestem nieszczęśliwy w związku.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *