kobieta i mezczyzna pije piwo

Zdrada po alkoholu – czy jest usprawiedliwiona?

Osoby, którym zdarzyło się zdradzić partnera po alkoholu tłumacza się tym, że byli pod wpływem i nie wiedzieli, co robią. Czy faktycznie zdrada po alkoholu, która zdarza się bardzo często, nie powinna się liczyć? Otóż osoby zdradzone czują się skrzywdzone i mają odmienne zdanie na ten temat. Poznajmy obie strony tego karygodnego występku i odpowiedzmy sobie na pytanie: czy zdrada po pijaku nadal jest zdradą?

Czy zdradzając po alkoholu mam usprawiedliwienie?

Przeprowadzone rankingi jednoznacznie przedstawiają, że najczęściej zdradzamy właśnie pod wpływem alkoholu. Nasuwa się więc pytanie, czy zdrada po alkoholu nadal powinna być traktowana jako zdrada? Część ankietowanych uważa, że człowiek, który dopuszcza się tego rodzaju występku, nie jest świadomy tego, że robi coś złego. Inne zdanie na ten temat mają ci, którzy zostali ofiarami tej sytuacji.

Faktem jest, że zdrada po alkoholu nie zawsze jest kontrolowana. Partner, który jest sprawca całego zdarzenia, nie do końca jest świadomy późniejszych konsekwencji, które czyn za sobą niesie. Wypite drinki sprawiają, że czuje się on odważniejszy, pewniejszy i traci możliwość racjonalnego myślenia. Jeśli jednak po spożyciu alkoholu przestaje się kontrolować, rada jest jedna – nie pij tyle, by stracić nad sobą panowanie i dać ponieść się emocjom.

Ta naprawdę nawet jednorazowa zdrada po alkoholu boli tak samo, jak długotrwały romans. I również w tym przypadku często musimy ponieść konsekwencje swojej decyzji, niestety negatywne. Zwalanie całej winy na alkohol nie jest żadnym rozwiązaniem i nie tłumaczy winnego. Zdrada jest zdradą i nie powinna mieć ona miejsca.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Romans w pracy - jak się rozpoczyna? Objawy i konsekwencje

para pije szampana

Zdradziłam/em po alkoholu – czy powinno mi się to wybaczyć?

Parter, który zdradzi ukochaną osobę nawet jeden raz, choć po alkoholu zawsze tłumaczy się tym, że za dużo wypił i nie wiedział, co robi. Niestety dla zranionego partnera nie różni się ona niczym od przelotnego romansu, skutki są takie same. Pamiętaj, że alkohol tak naprawdę niema tutaj żadnego znaczenia. Jeśli kochasz swoją drugą połówkę, to nigdy nie powinno przejść ci przez myśl przespanie się z inną osobą. Nie tylko sytuacja tak nie powinna mieć miejsca, ale również sama myśl nie powinna pojawić się w naszych głowach.

Jest to zdecydowany akt niewierności, którego nie da się wytłumaczyć. Na zdradzie zawsze cierpią obie strony. Zdradzający ma wyrzuty sumienia i każdego dnia boi się, że wyjdzie ona na jaw. Parter zdradzony zostaje skrzywdzony i ma prawo cierpieć, czuć żal i rozczarowanie. Tak czy inaczej, sytuacja jest bardzo napięta, a w związku zaczyna coś się psuć.

Jak nie zdradzić po alkoholu? Po prostu nie pij!

Należy mieć na uwadze, że po spożyciu alkoholu, nie zależnie od przyjętej dawki sprawia, że nasze zachowanie ulega zmianie. Czujemy się bardziej wyluzowani, pewni siebie, odważniejsi i w końcu przestajemy się kontrolować. Wszystko to sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na zdradę. Jeśli poddasz się alkoholowi, to najprawdopodobniej nie tylko stracisz kontrole nad własnym zachowaniem, ale również nasze ograniczenia zniknął.

Prawda jest, że jeśli związek jest szczęśliwy i niema w ni żadnych problemów, to myśl dotycząca niewierności nie powinna się pojawić. Jeśli natomiast wiesz, że po alkoholu zmienia się twoje zachowanie, to rozwiązanie jest tylko jedno – nie pij alkoholu lub pij go o wiele mniej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dotyk mężczyzny - co może oznaczać? Kocha czy nie kocha?

Jeżeli chcesz tłumaczyć się ty, że zdradziłam męża po alkoholu, to niestety takiego tłumaczenia nie zrozumie nikt. Zdradziłam — tylko to zostanie przyjęte do wiadomości publicznej. Oczywiście możesz tłumaczyć się tym, że jesteś tylko człowiekiem i masz prawo popełniać błędy, a po trzeźwemu nigdy byś tego nie zrobiła, nie jest to jednak tłumaczenie niewierności. Sprawa jest jasna – nie panujesz nad sobą po spożyciu alkoholu – nie pij!

para pije na imprezie

Jakie są objawy zdrady?

Niezależnie czy jest to zdrada po alkoholu, czy też zdrada po trzeźwemu, jest to czyn niewierności, który niesie za sobą poważne konsekwencje. Musimy być tego świadomi. Jak rozpoznać, że partner nas zdradza? Przede wszystkim istnieje kilka ważnych wskazówek na to, że taka sytuacja ma miejsce, są one bardzo proste do zauważenia:

  • Nasienie na bieliźnie
  • Zapach innej kobiety na bluzie
  • Ślad szminki na koszuli
  • Tajemnicze wiadomości od koleżanki
  • Częste samotne wyjścia partnera
  • Wzmożone wyjazdy służbowe
  • Włosy innej kobiety na ubraniu partnera
  • Zmiana zachowania
  • Oddalenie się od siebie
  • Częste kłótnie

Wszystkie te czynniki najprawdopodobniej wpływają na to, że jesteśmy zdradzani. Warto jest kontrolować sytuację i starać się dojść do prawdy, nieważne czy jest to jednorazowa zdrada po alkoholu, czy romans w pracy. Istnieje możliwość skontaktowania się z laboratorium, które sprawdzi dla nas nasienie lub z prywatnym detektywem, który ustali to, czy nasz parter nas zdradza.

Pamiętaj, że zdrada po alkoholu, jak każda inna wyjdzie z czasem, warto, jest więc nie przeciągać tego, co nieuniknione i powiedzieć prawdę od razu. Zaoszczędzisz tym stresu i cierpienia nie tylko sobie, ale również partnerowi.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *