kobieta w zwiazku ze starszym facetem

Związek ze starszym mężczyzną – czy ma przyszłość?

Dawniej, gdy nasze babki wiązały się ze starszym parterem, nikogo to nie dziwiło. Obecnie, jednak, gdy mężczyzna ma młodszą partnerkę o kilka / kilkanaście lat, budzi to niepokój. Uważa się, że nie są to szczere uczucia i podyktowane są korzyściami majątkowymi. Zadajemy więc sobie pytanie, czy takie związek może się udać?

Starszy partner – kiedy można powiedzieć, że taki jest?

Każdy starszy partner to ten, który jest starszy od swojej partnerki, niezależnie czy są to 3 lata, czy 20 lat. Pewne jest jednak, że bardzo często ci „starsi” panowie posiadają już jakiś bagaż życiowy i większe doświadczenie. Możliwe, że mają już na swoim koncie żony, rozwody i dzieci. Często uważa się także, że rzutuje to na obecne związki, a młodsze partnerki to odczuwają na ich relacji.

Czy związek ze starszym facetem ma sens?

Mimo że w obecnych czasach nie ma już dużego znaczenia równica wieku między parterami, to gdy jest ona zbyt wysoka, społeczeństwo je piętnuje. Uważa się przede wszystkim, że młodsza kobieta wiąże się ze starszym panem dla korzyści majątkowych. Czy taki związek naprawdę nie ma sensu? Wszystko zależy od wielu czynników, między innymi: okoliczności czy podejścia. Oczywiste jest, że różnica wieku ma duży wpływ na podejście do życia, poglądy, potrzeby czy temperamenty.

Wielu ludzi uważa, że duża różnica wieku w związku sprawia, że nie ma on prawa przetrwać. Chociażby dlatego, że różnica pokoleń jest zbyt duża. Podejście do życia oczywiście może być przeszkoda, jednak nie warto myśleć stereotypowo. Takie związki, gdy podyktowane są prawdziwym uczuciem, mogą przetrwać wiele lat.

zwiazek ze starszym mezczyzna

Jakie są zalety i wady związku ze starszym mężczyzną?

To jak bardzo kłopotliwy może być związek młodszej partnerki i starszego partnera zależne jest między innymi od tego, jaka różnica lat ich dzieli. Oczywiste zdawać by się mogło, że im większa różnica, tym więcej problemów napotykają na swojej drodze. Związek tak nie tylko wzbudza wiele kontrowersji, ale również dzielą ich pokolenia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Tęsknota za byłym - co robić? Wróć lub zapomnij!

Na przykład relacja dzieląca ich o 10 lat wymaga sporego poświęcenia z obu stron. Partnerka musi mieć na uwadze, że jej wybranek nie chce już biegać z imprezy na imprezę i woli spędzać czas w domu lub spokojniejszych miejscach. On natomiast musi pamiętać, że dziewczyna mogła się jeszcze nie wyszaleć i potrzebować będzie rozrywki.

Podsumowując, do wad związków ze starszym mężczyzną należą między innymi:

 • Brak aprobaty rodziców kobiety
 • Zobowiązania starszego partnera
 • Nieprzychylność społeczeństwa
 • Odmienne poglądy
 • Seks
 • Problemy zdrowotne

Nie oznacza to jednak, że związek ze starszym parterem nie posiada żadnych zalet. Tymi najważniejszymi są na przykład:

 • Opiekuńczość starszego partnera
 • Poczucie bezpieczeństwa
 • Życiowa mądrość
 • Brak zazdrości
 • Doświadczenie życiowe

zwiazek ze starszym facetem

Jak wygląda związek ze starszym mężczyzną w zależności od wieku?

Mówiąc o starszym partnerze, określa się zarówno różnicę 5 lat, jak i 30. Tak czy inaczej, istnieją nie tylko zalety takich relacji, ale również wady. Uważa się, że im straszy mężczyzna, tym różnice pokoleniowe bardziej dają się we znaki. Nie ma na to jednak reguły, ponieważ zdarzają się małżeństwa z ogromną różnicą wieku i potrafią one przetrwać mimo wszystko.

 • Związek z mężczyzną o 5 lat starszym

Obecnie różnica ta wydaje się być znikoma. Jesteśmy w podobnym wieku, mimo że może różnić nas kilka kwestii. Nie należy się tym przejmować, ponieważ występują one również u rówieśników. Dodatkowym plusem jest wygląd starszego o 5 lat mężczyzny, ponieważ nie wygląda on na starszego od nas.

 • Związek z mężczyzną o 10 lat starszym

Różnica 10 lat wzbudza już kontrowersję, zwłaszcza że partner najprawdopodobniej ma już za sobą małżeństwo i posiada dzieci. Niestety wiąże się to również z tym, że nasz facet już się wyszalał i oczekuje poczucia spokoju, stabilizacji, ciepła domowego i dzieci. Warto jest się zastanowić czy my również jesteśmy już na tym etapie.

 • Związek z mężczyzną o 15 lat starszym
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak dbać o mężczyznę? 10 sprawdzonych porad

Jest to spora różnica wieku, która nie tylko widoczna jest w wyglądzie, ale także w zachowaniu. 15 lat różnicy oznacza, że nasz facet szaleństwa ma już dawno za sobą. Oczywiście daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dodatkowo cechuje się opiekuńczością i odpowiedzialnością, której tak bardzo pragniemy.

 • Związek z mężczyzną o 20 lat starszym

Niestety jest to naprawdę spora różnica wieku. Jeśli natomiast zależy nam na spokojnym życiu rodzinnym, wsparciu, opiece i poczuciu bezpieczeństwa to jest to związek dla nas, jednak, jeśli chodzi o seks, to w tej kwestii może pojawić się sporo problemów.

 • Związek z mężczyzną o 25 lat starszym

Pamiętaj, że mimo poczucia bezpieczeństwa, które będziesz odczuwała przy partnerze o 25 lat starszym, to między wami pojawi się również wiele różnic. Nie, tylko jeśli chodzi o sprawy łóżkowe, które z czasem mogą być sporym utrudnieniem, ale także o jego zobowiązania. Przy tak sporej różnicy wiekowej pan może z czasem zacząć ci ojcować i traktować cię jako małą dziewczynkę.

 • Związek z mężczyzną o 30 lat starszym

Jest to bardzo duża różnica wieku, która nie jest do końca akceptowana w społeczeństwie. Po pierwsze dzielą was długie lata pokoleniowe, a poza tym sprawy łóżkowe i rodzice w wieku partnera nie ułatwiają sprawy. Najzwyczajniej jest to ogromna przepaść i należy być bardzo zdeterminowanym lub szczerze zakochanym, aby być w stanie taki związek utrzymać.

 • Związek z mężczyzną o 35 lat lub więcej starszym

Niestety, gdy decydujemy się na związek z mężczyzną tak bardzo starszym, to musimy zdać sobie sprawę z tego, że otoczenie, rodzina i znajomi będą nas potępiać. Nie będzie to dla nich zrozumiałe i będą wytykać nas palcami. Jeśli natomiast łączy was szczere uczucie, nie poddawajcie się presji otoczenia i walczcie o swój związek.

Jak się okazuje, związek ze starszym mężczyzna wzbudza wiele kontrowersji, zwłaszcza jeśli różnica wieku jest wysoka. Musimy liczyć się z tym, że zarówno nasi znajomi, jak i rodzina nie będą go akceptować. Jeśli jednak łączy was prawdziwe uczucie i wiecie, ile poświęceń będzie to od was wymagało, nie należy się poddawać.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dotyk mężczyzny - co może oznaczać? Kocha czy nie kocha?

Związek ze starszym mężczyzną a psychologia

Wielu starszych mężczyzn decyduje się na związek z młodszą partnerką, aby znów poczuć się młodym. Niestety często uświadamiają sobie bardzo szybko, że czują się wręcz przeciwnie. Najzwyczajniej różnice pokoleniowe sprawiają, że dociera do nich, że nie nadążają za swoimi młodymi partnerkami.

Panie, które decydują się na związek ze starszym mężczyzną, zazwyczaj oczekują od nich poczucia bezpieczeństwa, zabezpieczenia finansowego oraz lepszego życia. Rzadko chodzi w tej relacji o seks, który z czasem może niestety nie być taki, jak tego oczekiwały.

Tak czy inaczej, starsi mężczyźni z racji swojego doświadczenia życiowego potrafią adorować i kokietować kobietę, ponieważ najzwyczajniej wiedzą, czego panie oczekują od faceta. Potrafią sprawić, by czuła się ona bezpieczna, dowartościowana. Dzięki ich staraniom, kobietom przestaje zależeć na seksie, ponieważ szybko zdają sobie sprawę z tego, że nie to jest w życiu najważniejsze. Niestety zdarza się również, że z czasem pan o dużej różnicy wieku, może zacząć traktować swoją partnerkę jak dziecko, co przestaje jej pasować.

Psycholodzy jednogłośnie uważają, że związek starszego mężczyzny z młodszą partnerką nie będzie łatwy. Na pewno będzie natomiast wymagał od obu stron wielu poświęceń. Oboje natomiast będą musieli pracować nad utrzymaniem związku, aby mógł on przetrwać.

Czy bycie ze starszym facetem to coś nieodpowiedniego?

Niestety otoczenie rzadko popiera związki młodej dziewczyny ze starszym mężczyzną, uważając, że jest ona z nim wyłącznie dla korzyści majątkowych. Nie biorą pod uwagę możliwości, że połączyło ich prawdziwe uczucie i chcą spędzić ze sobą całe życie.

Często zwraca się uwagę na to, jak razem wyglądają, ludzie porównują ich do ojca i córki lub dziadka i wnuczki, co jest jeszcze większym utrudnieniem. Każdy zastanawia się, dlaczego młoda, atrakcyjna dziewczyna zdecydowała się na związek z podstarzałym facetem po przejściach, zwłaszcza jeśli ma on byłą żonę i dzieci, na które musi łożyć.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *