para przytula sie na lozku

Jak rozpoznać, że on Ciebie pragnie? 10 objawów pożądania u mężczyzn

Wiele kobiet zastanawia się czy istnieją jakeś sygnały, które świadczą o ty, że partner ich pożąda. Jakie są objawy męskiego pożądania? Postaramy się przybliżyć wam ten temat!

Jaka jest różnica między pożądaniem a podnieceniem u mężczyzn?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć n pytanie: czym jest pożądanie? Otóż pożądanie jest potrzebą bliskości, którego głównym celem jest seks z konkretną kobietą. Podniecić można się na widok nawet znienawidzonej szefowej. Wpływają na to jej predyspozycje zewnętrzne, czyli jest najzwyczajniej jest atrakcyjną kobietą. Mimo, że panie uważają, że podniecenie i pożądanie u mężczyzny jest tym samym to wcale tak nie jest. Oczywiście oba te procesy mają podobne objawy jakimi są: wyższe ciśnienie, szybsze tętno oraz wzwód. Jednak to wszystko je łączy.

Jeśli chodzi o pożądanie to facet może okazywać je na przykład spojrzeniem, można zauważyć u niego rozszerzone źrenice i obserwowanie kobiecego ciała “od góry do dołu”. Nie jest to również jednoznaczne z pojawieniem się u niego erekcji.

W przypadku podniecenia wzwód się pojawia. Mężczyzna nie musi pożądać, by się podniecić. Ciekawe jest również to, że seks bez pożądania może skończyć się wytryskiem. Co podnieca mężczyznę? Zapach kobiety, jej dłonie, pupa, biust czy najzwyczajniej ma w sobie to “coś” co go do niej przyciąga.

mezczyzna z kobieta na spacerze jesienia

Pożądanie u faceta – kiedy mnie pożąda? 10 sygnałów!

Istnieją sygnały męskiego pożądania, na podstawie których kobieta będzie mogła stwierdzić, że facet darzy ją tego typu emocjami. Są to między innymi;

 • Rozszerzone źrenice
 • Przegryza wargę
 • Przyśpieszony oddech
 • Trzyma ręce w kieszeniach
 • Spojrzenie mówiące: “Chcę ciebie tu i teraz”
 • Pociera nos
 • Przeczesuje włosy
 • Jest nerwowy
 • Szuka bliskości
 • Uśmiecha się
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Miłość bez wzajemności - jak sobie z nią poradzić? Sprawdzony sposoby

Męskie pożądanie wzbudza w nim silne emocje. Pytanie, jak długo trwa? Otóż wszystko zależne jest od parterki, która go w takim napięciu trzyma. Może potrwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. Pożądanie najprawdopodobniej “uspokoi się” dopiero wtedy, gdy facet zaspokoi swoje żądze na tyle, by móc je kontrolować.

Dlaczego facet Ciebie pożąda? Możliwe przyczyny

Jeśli chodzi o przyczyny pożądania u mężczyzny to wszystko zaczyna się w jego głowie. To właśnie jego mózg sprawia, że facet pobudza swoje fantazje i zaczyna myśleć o zbliżeniu z partnerką.

Pożądanie jest to pociąg fizyczny, który wywodzi się przede wszystkim z potrzeby prokreacji, to właśnie zapisane jest w naszym DNA i w naszych głowach. Jakie są zatem przyczyny męskiego pożądania? Co wpływa na pojawienie się go?

 • Testosteron – hormon ten jest wyższy u mężczyzn bardziej niż u kobiety, dlatego też to właśnie panowie szybciej zaczynają czuć pożądanie do parterki
 • Kobieca sylwetka – mowa tutaj nie tylko o biuście czy pupie. Wielu facetów twierdzi, że najbardziej wpływa na ich pożądanie ogólna sylwetka dziewczyny, dłonie, włosy

Wszystkie gesty, mimika i ustawienie ciała, które wydają ci się nienaturalne, jeśli chodzi o twojego partnera oznaczają, że oczekuje on czegoś więcej, a jego pożądanie wzrasta z każdą godziną w twoim towarzystwie.

Jakie są objawy pożądania u mężczyzny?

Jeśli chodzi o oznaki męskiego pożądania to mogą być to:

 • Zmiana tonu głosu – może być głębszy lub niższy
 • Wysuwa biodra do przodu
 • Dotyka swoich włosów lub przegryza wargi – takie gesty świadczą o tym, że cię pożąda
 • Nachyla się do ciebie, gdy coś do ciebie mówi? To znak, że jest gotowy na coś więcej niż zwykła znajomość, chce cię pocałować
 • Lekko rozstawia nogi

To właśnie ciało mężczyzny powie nam najwięcej, jeśli chodzi o jego pożądanie, dlatego warto jest je bacznie obserwować.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Początek związku - czy warto zaangażować się w relację?

mezczyzna flirtuje z kobieta

Czy narastające pożądanie u faceta to standard?

Męskie pożądanie u mężczyzny pojawia się nagle. U kobiety natomiast cały proces jest długotrwały, ponieważ pożądanie w niej wzrasta stopniowo. Występuje kilka faz, które należy przechodzimy wraz z przyjściem pożądania:

 1. Pożądanie spowodowane pociągiem fizycznym
 2. Podniecenie – wraz z jego wzrostem pojawia się u mężczyzny wzwód
 3. Orgazm – pojawia się wytrysk i uczucie szczęścia
 4. Odprężenie – jest to okres odpoczynku, relaksu i błogości.

Facet mnie pożąda – co zrobić w tej sytuacji?

Kiedy facet cię pożąda to najczęściej kończy się to zbliżeniem. Często jednak kobiety nie chcą uprawiać seksu, zwłaszcza na początku znajomości i stara się zapanować nad jego popędami studząc je.

Wiele kobiet nie zauważając męskiej erekcji uważa, że panowie wyolbrzymiają swoje pożądanie, ponieważ zależy im na seksie. Absolutnie nie jest to prawdą! Nie zawsze pożądanie wiąże się ze wzwodem.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *