facet udaje ze mu nie zalezy

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy? 10 możliwości

Relacje damsko-męskie bywają skomplikowane, choć czasami sami bagatelizujemy pojawiające się pewne sygnały alarmowe. Co ważne, nie zawsze obojętność chłopaka oznacza, że kobieta mu się nie podoba. Kiedy facet udaje, że mu nie zależy? Jak sprawdzić jego prawdziwe intencje? W naszym artykule znajdziesz kilkanaście przyczyn jego zachowania. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Na wstępie dziękujemy Alternatywnadroga.pl za pomoc w stworzeniu artykułu.

Skąd mam wiedzieć, kiedy udaje, że mu nie zależy?

Nie wszystkie osoby są szczere na każdym etapie znajomości, dlatego bywa że facet udaje, że mu nie zależy. Dlaczego to robi? Testuje zwyczajnie kobietę, czy może ją odrzuca? Randki mówią sporo, ale to głównie dalsza część znajomości jest w stanie zdradzić nam więcej. Z reguły to mężczyzna podejmuje kontakt po spotkaniu, a kobieta oczekuje na to aż on się odezwie. Sama tego nie robi, bowiem nie chce wyjść na desperatkę bądź boi się odsłonić swoje zamiary za wcześnie. Czeka aż to facet zrobi pierwszy krok. On może się odezwać, tudzież nie. Kiedy brak z jego strony zaangażowania to opcje są dwie. W momencie, gdy minęło dużo czasu to zazwyczaj daje jasny znak, że mu nie zależy na tej znajomości. Niekiedy krótsze milczenie może mieć ukryte znaczenie, bo on tylko udaje obojętność.

Kiedy mężczyzna udaje, że mu nie zależy? Poznaj 10 możliwości!

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy kobieta zazwyczaj ma w sobie negatywne uczucia, które rodzą w niej obawy, że nic z tej znajomości nie będzie. Stara się zrozumieć jego zachowanie, poza tym nie wie, czy on tak serio, czy jedynie ją zwodzi. Dlaczego mężczyzna udaje, że mu wcale nie zależy? Nie wiesz? Poniżej znajdziesz kilka przyczyn:

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co działa na facetów jak magnes? 15 magnetycznych cech kobiet

1. To zwykły test, aby sprawdzić kobietę

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy może to robić, bo testuje dziewczynę. Chce sprawdzić, czy jest ona zaangażowana i wykaże choć trochę inicjatywy, czy będzie biernie czekać na jego ruch. W skrócie – facet w taktyczny sposób bada zamiary kobiety.

2. Brak emocjonalnej pewności

Nie każdy facet czuje się pewnie z własnymi emocjami, poza tym niektórzy mężczyźni nie potrafią ich okazywać z wielu przyczyn. Co ważne, nie każdy chłopak decyduje się szybko pokazać, że mu zależy. Dlaczego? Boi się odsłonić swoją wrażliwą stronę. Kobieta w tym momencie musi być cierpliwa, poza tym dużo z nim rozmawiać, aby facet był w stanie się przełamać i odkryć swoje prawdziwe intencje.

3. Facet decyduje!

Masa mężczyzn ma w sobie sporo egoizmu i cech maczo. To powoduje, że wydaje im się, że to wyłącznie oni podejmują decyzje dotyczące rozwoju znajomości. W relacji chcą mieć ostatnie zdanie, dlatego też niekiedy nie pokazują, że im zależy. To z pewnością będzie dla wielu kobiet trudne do przyjęcia, a tym bardziej do zrozumienia.

mezczyzna udaje ze mu nie zalezy

4. Boi się być desperatem!

Facet ukrywający zaangażowanie względem dziewczyny robi to bo nie chce być przysłowiowym desperatem. Stara się zataić swoje zamiary, bo woli poczekać na rozwój wydarzeń. Działa w ten sposób, bo to jego przemyślana strategia. On za wszelką cenę ukrywa swoje zamiary, zwłaszcza napięcie seksualne.

5. Boi się odrzucenia!

Każdy człowiek boi się rozczarowań, a przede wszystkim odrzucenia przez drugą osobę. W tym momencie często pojawia się reakcja obronna, która wprowadza emocjonalny chłód do znajomości. To ma sprawić, że facet w razie czego lepiej zniesie fakt, że został odepchnięty przez obiekt swoich westchnień. Udaje, że mu nie zależy, bo to jego obrona i forma pewnej gry.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dlaczego mężczyźni zdradzają? 10 najczęstszych przyczyn

6. Gra na zwłokę

Duża część facetów udaje, że im nie zależy, bo gra na tak zwaną zwłokę. W taki właśnie sposób pragnie zdobyć szacunek, ponieważ w mniemaniu niektórych to jedyna opcja. Chłopak chce kontrolować wszystko i unika pokazania swojego zaangażowania. Widać, że trzyma dystans, do tego unika stawiania „kolejnych kroków”.

7. Facet nie lubi być kontrolowany

Wiele kobiet ma w sobie coś takiego, że pragną kontrolować chłopaka. Niestety, ale nie każdy nadaje się na „pantoflarza”, który zgodzi się na wszystko. Sporo facetów pragnie w związku odrobiny wolności, dlatego nie pokazują, że im zależy, aby kobieta nie zyskała już na początku nad nimi kontroli.

8. Nieśmiałość

Nie każdy człowiek jest otwarty, chętnie pokazuje emocje i odsłania od razu wszystkie karty. Nieśmiali faceci z natury trzymają większy dystans nawet, gdy dziewczyna im się podoba. Ich osobowość sprawia, że są wycofani, przede wszystkim z braku pewności siebie. Potrzebuje pewnych znaków, że kobieta jest nim zainteresowana, ponieważ inaczej będzie on udawał, że mu nie zależy.

facet odmawia kobiecie

9. Potrzebuje czasu na analizę

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy wykorzystuje okazję, aby dokonać dokładnej analizy emocji i sytuacji, które miały miejsce. Waha się co do dalszej znajomości, chce zyskać pewność, że jest przysłowiowa chemia. W skrócie – upewnia się najpierw nim podejmie jakieś poważniejsze działania względem kobiety.

10. Pragnie przestrzeni dla siebie

Każdy czasem potrzebuje być sam ze sobą nawet, gdy jest w związku. Kiedy facet udaje, że mu nie zależy robi to, żeby zyskać więcej przestrzeni. Boi się osaczenia ze strony kobiety, poza tym za szybkiego tempa rozwoju sytuacji. Tworzy bezpieczny dystans, który daje mu bezpieczeństwo.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nieśmiały mężczyzna - jak podrywa? 15 zachowań, które łatwo zauważyć

Facet udaje, że mu nie zależy – kiedy jeszcze to robi?

Relacje damsko-męskie są trudne. W wielu przypadkach nie ma logicznego wyjaśnienia zachowania człowieka, dlatego że ono bywa sprzeczne z jego emocjami. Kiedy facet udaje, że mu nie zależy może robić zaskakujące rzeczy. Co na przykład? Całkowicie ignorować kobietę. Chce tak zyskać pewność, że nie jest jej obojętny, dlatego ukrywa własne zaangażowanie. To dziwne dla pań, ale taka reakcja mężczyzn jest niestety, ale częsta. Trudna przeszłość sprawia, że człowiek ma kłopot z zaufaniem oraz z emocjonalnym przywiązaniem. Stosuje wtedy specjalnie „chłód”, który ma na celu obronę. Obojętność daje mu bezpieczeństwo i zabezpiecza przed kolejnym złamanym sercem. Kiedy facet udaje, że mu nie zależy robi tak, bowiem boi się popełnić błąd. Ukrywa swoje intencje, aby nie dać dziewczynie „zielonego światła” do działania.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *