Jak zrobić dobrą palcówkę? Kobiece rady dla facetów

Seks dla wielu jest tematem tabu, zwłaszcza gdy chodzi o kobiecy orgazm. Zdecydowana większość kobiet osiąga szczyt wyłącznie poprzez odpowiednie stymulowanie łechtaczki, a nie dzięki samu wejściu członka do pochwy. Wykonywanie, tak zwanej palcówki potrafi zapewnić dziewczynie moc doznań i jednocześnie nakręcić faceta. Poznanie odpowiedniej techniki bardzo pomaga, tak samo jak odkrycie preferencji partnerki. Jak zrobić dobrze placówkę? Nie wiesz? Spokojnie, sprawdź nasze proste triki!

Palcówka – dobry wstęp do dalszej zabawy

Palcówka, czyli inaczej mówiąc „ręczna robota” jest to forma pieszczot, którą kochają kobiet. Faceci wykorzystują tutaj dłonie, choć przede wszystkim palce. Właściwe tylko operowanie palcami pozwala przynieść dziewczynie masę pozytywnych, seksualnych doznań. Nic dziwnego, dlatego że łechtaczka jest delikatna i czuła. To najbardziej erogenny kobiecy narząd, który bardzo często wykorzystywany jest w momencie, gdy panie chcą osiągnąć dużą satysfakcję ze zbliżenia. Często one same wykonują sobie palcówkę, ale lepiej skorzystać z wirtuozerii partnera. Do zabawy można również dorzucić erotyczne gadżety, dzięki temu doznania będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Co ważne, tak zwana palcówka może być nie tylko elementem gry wstępnej, ale i świetną zabawą czy grą wstępną dla obojga partnerów. W tym wypadku wszystko zależy wyłącznie od was i waszych upodobań!

dlon ulozona do palcowki

Orgazm poprzez palcówkę – czy to możliwe?

Każdemu co innego sprawia przyjemność, również w łóżku. Dobre poznanie preferencji kobiety to połowa sukcesu, gdy chodzi o pieszczoty. Palcówka może wywołać orgazm, choć niekoniecznie, bo zależy to od dużej ilości czynników, przede wszystkim od atmosfery i przysłowiowej „chemii”. Duży procent pań jest w stanie osiągnąć szczytowanie wyłącznie poprzesz stymulowanie warg sromowych oraz łechtaczki, a nie zawsze poprzez same wejście członka. Dlaczego? Te części intymne są mocno unerwione, dlatego też są wrażliwe na dotyk. Ciekawostką jest fakt, że niewielki odsetek pań jest w stanie osiągnąć nawet kilkukrotny orgazm raz za razem, wyłącznie poprzez palcówkę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Suchość pochwy a jakość współżycia

Trzeba pamiętać, że zbyt agresywna palcówka może przynieść ból, jak i innego rodzaju dyskomfort. Wobec tego należy zachować ostrożność i wykazać się wyczuciem w innym wypadku zamiast rozkoszy partnerka dozna zupełnie odmiennych uczuć. Orgazm łechtaczkowy partnerki osiągniesz poprzez stymulację tej części ciała. Ważne jest tutaj stopniowe zwiększanie tempa oraz nacisku. Pobudzanie może być wykonywane jednym lub dwoma palcami, a także wraz z gadżetami erotycznymi, których jest cała masa na rynku. Ruchy są dowolne, choć wiele osób uwielbia „rysować 8”. Pamiętaj, że zmiana techniki zawsze daje nowe bodźce, więc warto próbować odmiennych metod i wypracować własne schematy. Finał prowadzący do orgazmu powinien być zawsze utrzymany w tym samym tempie i sposobie pieszczot. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do dolnej części kobiecego ciała, bo ono całe może być pieszczone i całowane. Zawsze dobieraj technikę palcówki indywidualnie, bo nie każda kobieta lubi to samo. Przed zrobieniem palcówki możesz po prostu zapytać, co partnerka lubi najbardziej. Z czasem będziesz już doskonale znać jej preferencje, dzięki temu będziesz miał ułatwione zadanie.

Orgazm nie jest osiągalny dla każdej kobiety. Istnieje wiele badań naukowych na ten temat. Zdecydowana większość pań potrzebuje czegoś więcej niż wyłącznie penetracji członkiem. Masa kobiet szczytuje właśnie po palcówce aniżeli w trakcie klasycznego stosunku.

Przepis na doskonałą palcówkę – jak ją zrobić? Krok po kroku

Palcówka wydaje się banalnie prosta, aczkolwiek nie każdy jest w stanie wykonać ją tak jak oczekiwałyby kobiety. Poniżej znajdziesz kilkanaście wskazówek, dzięki którym będziesz mógł zagwarantować swojej partnerce masę przyjemności. Oto prosta instrukcja, palcówki:

 • Nigdy nie zaczynaj od razu przechodzić do sedna, bo zdecydowanie lepsze efekty osiągniesz, gdy będziesz stopniować napięcie. Jak to zrobić? Zacznij pieścić całe kobiece ciało, czyli powoli przesuwasz się w dół do celu.
 • Zanim zdejmiesz z niej ubrania oraz bieliznę nieco się z nią drocz aż wzrośnie w niej pożądanie. Zobaczysz, jakie to ma pozytywne skutki!
 • Zacznij stymulację od delikatnego pieszczenia wzgórka łonowego za pomocą dłoni lub nawet penisa. Możesz to również zrobić przez jej majtki.
 • Potem przechodzisz do masowania łechtaczki oraz warg sromowych i zbliżasz się do momentu wejścia palcami do pochwy.
 • Kiedy odkryjesz punkt G zacznij wykonywać płynne, kuliste ruchy, czyli wkładaj i wyciągaj palce w odpowiednim rytmie. Punkt G znajduje się na tej ściance pochwy gdzie znajduje się łechtaczka. Rozpoznasz go po szorstkiej strukturze i lekko kulistym kształcie.
 • Niesamowite emocje dostarczysz kobiecie, gdy będziesz jednocześnie wkładać palce i w tym samym czasie masować kciukiem samą łechtaczkę.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Orgazm sutkowy - co to jest i jak go przeżyć?

alegoria palcowki

Dodatkowe wskazówki, które pozwolą zrobić Ci doskonałą palcówkę!

Mogłoby się wydawać, że te instrukcja jest prosta, ale to odpowiednie tempo oraz ruchy gwarantują, że kobieta osiągnie szczyt. Jak się on objawia? Kiedy jest jej dobrze możesz dostrzec, że jej oddech jest szybki, ciało się napina i możesz usłyszeć jęki rozkoszy. To dobry znak, dlatego też nie przestawaj działać! Nie przeciągaj jednak finału, bo narządy intymne są delikatne i bardzo unerwione. Pod koniec musisz postawić na szybsze tempo, aczkolwiek z ogromnym wyczuciem kobiecych potrzeb.

Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych wskazówek do doskonałej palcówki:

 • Pamiętaj, że użycie specjalnego środka nawilżającego miejsca intymne u wielu kobiet może okazać się niezbędne, choć czasem sprawdzi się w tym wypadku jedynie duża ilość śliny;
 • Palcówka to nie tylko zabawa łechtaczką, wargami sromowymi oraz pochwą, ale i pośladkami, czy piersiami, więc nie skupiaj się wyłącznie na centrum palcówki;
 • Nie bój się eksperymentować, bo „robota ręczna” nie zawsze musi przebiegać w ten sam sposób;
 • Do palcówki możesz dodać wiele innych zabaw, a zapewnisz sobie i kobiecie zupełnie nowe doznania;
 • Zmieniaj tempo oraz ruchy, a uzyskasz najlepsze rezultaty. Pamiętaj, żeby słuchać czego chce partnerka!;
 • Nie zapominaj, że komunikacja jest ważna w łóżku, dlatego bacznie słuchaj jak się zachowuje i obserwuj wysyłane przez dziewczynę niewerbalne znaki.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *