pierwszy pocalunek

Pierwszy pocałunek – kiedy i jak przeżyć tą romantyczną chwilę?

Chęć na pierwsze pocałunki pojawia się w sytuacji, gdy poznajemy nową dziewczynę. Jeśli spotkaliśmy się z nią już kilka razy i zauważyliśmy, że jest między nami chemia to zaczynamy zastanawiać się, kiedy powinien nastąpić pierwszy pocałunek i w jaki sposób to zrobić? Dlaczego jest on dla nas tak ważny?

Pierwszy pocałunek – dlaczego jest dla nas istotny?

Pierwszy pocałunek jest bardzo ważny, ponieważ jest to swego rodzaju test, który informuje partnera o naszym zaangażowaniu w tą relację, a co ważniejsze to właśnie podczas niego decyduje on o tym czy ta relacja ma szansę przetrwać. Oczywiście pocałunek jest bardzo przyjemny i składając go na ustach swojej drugiej połówki staramy się wypaść jak najlepiej. Dodatkowo jest to najważniejszy element, który jest przełomem we wkraczaniu na kolejny etap relacji. Kojarzy nam się zawsze z czymś romantycznym i przyjemnym.

Jaki moment jest dobry na pierwszy pocałunek?

Jeśli chodzi o pierwszy pocałunek nastolatków to wiele osób zastanawia się, kiedy jest na to najlepszy czas. Bardzo często zdarza się, że partnerka daje nam znaki, że jest na niego gotowa. Jeśli zauważysz więc, że bawi się włosami, bawi się pierścionkiem, kieliszkiem lub przygryza wargę, a dodatkowo nie unika twojego dotyku to wiedz, że jest to odpowiedni moment. Jeśli nie jesteś pewien po prostu chwyć ją za dłoń i obserwuj jej reakcje. Jeśli odwzajemni twój uścisk to oznacza to, że jest tobą poważnie zainteresowana i jest to odpowiedni moment na złożenie pocałunku na jej ustach. Prawdopodobnie odwzajemni twojego całusa, mimo, że może być zaskoczona. Jeśli natomiast nie pozwoliła Ci się pocałować to nie oznacza to, że tego nie chcę. Może być najzwyczajniej zaskoczona i potrzebować chwili, żeby się z tym oswoić, dlatego po paru minutach możesz spróbować wykonać taki gest jeszcze raz.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co to znaczy gdy facet wpatruje się w kobietę? 10 powodów

Jeśli nie wiesz, kiedy jest odpowiedni moment na pierwszy pocałunek to zakłada się, że czas ten nie powinien przekraczać trzeciej randki. Jeśli w tym czasie partnerka nie pozwoli ci się pocałować to najprawdopodobniej jej stosunek wobec ciebie jest wyłącznie koleżeński.

pierwszy pocalunek pod namiotem

Jak pocałować po raz pierwszy? Postaw na uczucia!

Wszystko zależy od tego czy jesteś odważny czy raczej nieśmiały. Najlepszym rozwiązaniem jest nieanalizowanie całej sytuacji oraz tego czy odwzajemni ona twojego całusa, czy będzie go unikała. Pamiętaj również, że od tego jak będzie wyglądał wasz pierwszy pocałunek nie zależy przyszłość waszego związku. Nie musisz więc skupiać się na technice, lecz na bliskości. Nie oczekuj również od partnerki, że po pierwszym pocałunku wyzna ci ona czy był dla niej przyjemny czy też jej się nie podobał. Jeśli chodzi o pierwszy pocałunek z języczkiem to jest to forma fizycznego kontaktu na którą absolutnie nie należy naciskać.

Nie do końca też wiadomo, jak zareaguje na takiego buziaka partnerka. Warto jest wcześniej delikatnie pocałować ją w usta i dopiero w sytuacji, gdy odwzajemni go ona można zdecydować się na użycie języka. Bardzo często zdarza się, że partner boi się, że zapach z jego ust jest nieprzyjemny, warto jest więc wcześniej umyć zęby lub używać gumy do żucia. Pierwszy pocałunek jest naprawdę bardzo przyjemny i należy dać ponieść się chwili i nie myśleć o całej sytuacji zbyt wiele. Po prostu bądź naturalny i daj się ponieść chwili!

Strach przed pierwszym pocałunkiem – dlaczego się go obawiamy?

To, że pierwsze pocałunki są dla nas bardzo stresujące jest rzeczą normalną. Bardzo często zdarza się, że jest to źródło lęków, które związane jest z tym, że najzwyczajniej nie umiemy całować. Pamiętaj, że douczanie się za pomocą filmów lub książek nie jest jednoznaczne z tym, że zrobisz te perfekcyjnie, ponieważ każda osoba całuje inaczej, inaczej układa głowę i usta. Nie istnieje idealna cecha całowania i nie da się go nauczyć. Czego najczęściej boją się mężczyźni przed pierwszym pocałunkiem?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Chcesz przestać kochać i tęsknić? Ułatwimy Ci to!

Zazwyczaj martwią się swoim nieświeżym oddechem, tego, że uderzą partnerkę nosem, że będą mieli ślinotok lub ich usta będą spierzchnięte. Nie martw się tym! Istnieją na to różne sposoby. Możesz wykorzystać w tym celu cukierki miętowe, przed pocałunkiem zmoczyć usta językiem, a jeśli chodzi o twój nos na pewno nie będzie on przeszkadzał twojej partnerce. Również okulary nie są żadnym problemem i bardzo mało prawdopodobne jest to, że twoja partnerka dostanie nimi po oczach. Jeśli chodzi o nadmierną ilość śliny to najzwyczajniej połknij ją przed pocałunkiem, a problem całkowicie zniknie.

romantyczny pierwszy pocalunek

Kilka faktów i mitów o pierwszym pocałunku

Pierwszy pocałunek nastolatków owiany jest wieloma mitami. Nie należy jednak wszystkiego co się przeczyta lub zobaczy brać do siebie. Pierwszy pocałunek powinien być przede wszystkim przyjemny i nie należy się go bać. Jakie istnieją mity dotyczące pierwszego pocałunku?

1. Do pocałunku należy się dobrze przygotować

Jest to nieprawda, ponieważ nie da się go wcześniej zaplanować. Ten moment powinien być wyjątkowy, romantyczny i magiczny. Pocałunkiem powinny rządzić nasze emocje a nie głowa. Możesz się do niego przygotować jedynie używając miętowego cukierka lub nawilżając wcześniej swoje usta za pomocą balsamu do ust.

2. Pocałunek powinien być przyjemny

To prawda. Nie musisz stwarzać do tego romantycznej scenerii, ponieważ pocałunek, zwłaszcza ten pierwszy powinien być z odpowiednią osobą w odpowiednim czasie, a nie w odpowiednim miejscu.

3. Pierwszy pocałunek jest tylko jeden raz w życiu

Jest to prawda i nieprawda. Zależy, czy bierzemy pod uwagę pierwszy pocałunek na podwórku lub w przedszkolu. Należy pamiętać, że nie jest to prawdziwy pocałunek, a raczej buziak lub całus. Pierwszy pocałunek natomiast z mężczyzną lub z kobietą jest tym pierwszym, magicznym i najważniejszą. To właśnie podczas niego odczuwamy przyjemność i pociąg fizyczny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  O czym można rozmawiać z chłopakiem? 15 przykładowych tematów

4. Zarówno kobieta jak i mężczyzna inaczej przeżywają pierwszy pocałunek

Oczywiście jest to prawda. Jeśli chodzi o kobiety to bardzo istotny jest dla nich nastrój, bliskość oraz odpowiednia chwila. To właśnie kobiety najczęściej traktują taki moment w bardzo emocjonalny sposób i uważają, że za pomocą pierwszego pocałunku tworzą z partnerem silną więź. Jeśli chodzi o mężczyzn to jest to dla nich pierwszy krok do seksu. Nie oznacza to jednak, że podczas pierwszego pocałunku myślą tylko o seksie, jednak jest to pierwszy punkt do budowania relacji intymnej z partnerką.

Należy pamiętać, że nie ma recepty na idealny pierwszy pocałunek, ponieważ powinna być to odpowiednia chwila, powinna wynikać pod wpływem emocji. Pocałunek powinien być spontaniczny i romantyczny. Niezależnie od tego czy mamy 14 lat czy 19 lat to, jeśli czujemy, że jest to odpowiednia osoba to nie powinniśmy się wahać.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *