skomplementowana dziewczyna

19 najlepszych komplementów dla dziewczyny, które musisz zapamiętać!

Kobiety kochają komplementy. Zwłaszcza, jeśli są one szczere i słyszą je z ust mężczyzn. Jak komplementować kobiety, by zrobić to z gustem? Aby takie były należy mówić szczerze to co się myśli o danej osobie. Nic wymuszonego i sztucznego nie sprawi drugiej osobie przyjemności. Komplementy dla dziewczyny powinny być dopasowane do jej charakteru lub wyglądu, niezbyt wyszukane i wymuszone.

Dlaczego warto komplementować dziewczynę?

Komplement dla dziewczyn jest bardzo ważny. Sprawiają im one przyjemność, zwłaszcza jak dotyczy on jej wyglądy lub jej cechy charakteru. Dzięki nim ich samoocena zostanie podniesiona i poczuje się ona dowartościowana. Mężczyzna komplementujący kobietę chce dać jej do zrozumienia, że jest nią zainteresowany i na pewno zależy mu na tym, by sprawić jej przyjemność oraz zaznaczyć wszystkie jej zalety. Warto jest jednak zrobić to z umiarem i z całkowitą szczerością. Należy pamiętać, że nie każda kobieta lubi komplementy i nie każda potrafi je przyjmować. Jeśli kobieta jest nieśmiała lub niepewna to mogą ją one zawstydzać.

Najlepsze komplementy dla dziewczyny – jakie stosować?

Najlepszymi komplementami dla dziewczyny są te, które są szczere. Warto jest zwrócić uwagę na jej wygląd zewnętrzny i wszystkie atuty z tym związane. Wykorzystanie ich podczas kompletowania będzie najlepszym rozwiązaniem. Weź pod uwagę jej wyjątkowy, szeroki uśmiech, oczy czy spojrzenie, którym Cię obdarza.

Bardzo skutecznymi komplementami będą również te które dotyczą jej charakteru. Ważne jest jednak by były one autentyczne, ponieważ w innym wypadku może ona poczuć się oszukana. Nie należy również wypowiadać komplementów związanych z podtekstami seksualnymi. Omiń więc temat piersi i pupy, a postaw na wysportowaną sylwetkę, seksapil i kobiecą figurę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Seks z eks - czy może wyjść na dobre? Raczej nie!

Komplement dla dziewczyny nie powinien również zawierać określeń typu „ładna”. Wyraz ten jest bardzo banalny, postaw więc na takie jak zgrabna, dopasowana, urocza, kobieca lub wyrazista.

Miłe komplementy dla dziewczyny mogą dotyczyć jej zapachu. Jeśli powiesz jej, że ładnie pachnie na pewno zrobi się jej miło i poczuje, że przykładasz wagę do szczegółów z nią związanych.

Włosy są bardzo dobrym tematem do komplementów. Kobieta o nie dba i chcę by zostały zauważone.

Kolejnym komplementem będzie jej ubranie. Wiele kobiet przykłada dużą uwagę do swojej stylizacji, poprzez które chcą czuć się kobieco, seksownie i oryginalnie. Jeśli więc zwrócisz uwagę na jej seksowną sukienkę lub jakże wysokie szpilki poczuje się ona seksownie i będzie wiedziała, że jesteś nią zainteresowany.

dziewczyna zadowolona z komplementu

Czułe komplementy z klasą dla dziewczyny

Czułe komplementy dla dziewczyny jest to coś co najbardziej sprawia im przyjemność, czują się one docenione, wyjątkowe i kobiece. Za ich pomocą mężczyzna może dać jej do zrozumienia, że traktuje ją inaczej i chce zdobyć jej serce. Ważne jest, by komplementy były gustowne i bezpieczne, by nie zrazić dziewczyny. Należy unikać tych które dotyczą wyglądu fizycznego i seksualności. Najpopularniejszymi są:

 • Uwielbiam spędzać z tobą czas
 • Kocham cię taką jaka jesteś
 • Kocham cię za to jaka jesteś
 • Uwielbiam, kiedy się uśmiechasz
 • Pięknie pachniesz
 • Twoje włosy są godne podziwu

Jeśli mężczyzna dorzuci do tego spojrzenie i uśmiech to dziewczyna na pewno poczuje się tak jak ten tego oczekuje.

Warto pamiętać, że czułe komplementy dla dziewczyny, z którą znajduje się w związku, te do dziewczyny, którą dopiero się poznaje, a do koleżanki są całkiem inne. Bardzo ważne jest by zachować delikatność i wykorzystać na takie komplementy odpowiedni czas. W innym przypadku może nie być z nic żadnego pożytku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zrobić malinkę? Poradnik robienia malinki

Komplementy dla koleżanki – jak powiedzieć jej coś miłego?

Oczywiste jest, że innych komplementów możemy użyć do kobiety ,o którą się staramy, do swojej partnerki, a jeszcze innych wobec koleżanki. Miłe komplementy dla dziewczyny, która jest tylko koleżanką mogą dotyczyć:

 • Tego w jaki sposób się ubiera
 • Tego jak się przy niej czujesz
 • Tego jak wiele zrozumienia ci okazuje
 • Tego czego jej zazdrościsz
 • Tego jak radzi sobie w pracy
 • Tego jaką jest matką
 • Tego jak świetnie gotuje
 • Jej nowe fryzury lub sukienki

Komplementując koleżankę mężczyznom zależy na tym, aby czuły się docenione, a ich humor uległ znacznej poprawie. Warto jest być w tym komplementowaniu naturalnym i szczerym, tak by nie okazało się, że koleżanka źle zinterpretowała nasze słowa.

kobieta ktora otrzymala komplement

5 komplementów dla dziewczyny, które na pewno ją ucieszą!

Panowie bardzo chętnie komplementują kobiety, jednak często martwią się tym, czy zostaną one dobrze zrozumiane i czy nie przesadzą. Niebezpieczniejszą opcją będzie szczerość i naturalność. Wymyślanie komplementów na poczekaniu może przynieść odwrotny skutek. Istnieje kilka uniwersalnych komplementów, które zawsze się sprawdzą, nawet gdy masz pustkę w głowie.

 • Powiedz jej jak bardzo ją podziwiasz
 • Powiedz jak wspaniały jest osobą
 • Niech wie, że lubisz spędzać z nią czas
 • Powiedz jej jak dobrze wygląda
 • Niech wie jak bardzo ją doceniasz

Wszystkie komplementy, które są proste i niewyszukane doceni każda kobieta.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *