para introwertykow w zwiazku

Introwertyk w związku – jak kocha i jak go pokochać? Zrozum go!

Jak zachowuje się introwertyk? Kim jest? Czy można tworzyć z nim szczęśliwy związek? Na te wszystkie pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć. Być może okaże się, że nie jest to tak trudny człowiek, jakby mogło się początku wydawać, a wspólne życie z nim może być naprawdę długie i szczęśliwe.

Introwertyk – kto to jest?

Przede wszystkim na początek powinniśmy wiedzieć kim dokładnie jest osoba zwana introwertykiem. Jest to całkiem zdrowa osoba, która najzwyczajniej czerpie przyjemność ze spędzania czasu z samym sobą. Oznacza to, że nie jest nadmiernie towarzyska, a najlepiej czuje się w swoim towarzystwie. Wiele osób uważa, że są oni samotnikami, jednak to nie do końca jest prawdą.

Introwertyk nie jest osobą nadpobudliwą, nie wdaje się w dyskusje o niczym, na żadne tematy, które go nie interesują i jest powściągliwy, jeśli chodzi o okazywanie uczuć. Jakie cechy charakteru posiada introwertyk?

 • Nie lubi tłumów
 • Nie lubi tłumów
 • Jest domatorem
 • Pracuje w grupie
 • Ma mało przyjaciół
 • Nie rozmawia, jeśli nie interesuje go dany temat
 • Jest idealnym słuchaczem
 • Potrzebuje dużo czasu by się przed kimś otworzyć
 • Jest spokojny
 • Mało mówi

Czego się spodziewać po introwertyku w związku?

Introwertyk w związku jest bardzo oddany, są również wierni i nie dają się ponieść przelotnym romansom. Przelotne związki to coś czego całkowicie unikają, ponieważ każde rozstanie bardzo przeżywają. Oczywiste jest, że osoba o tym charakterze potrzebuje czasu dla siebie, jednak nie oznacza to, że jego druga połówka jest odepchnięta. Niestety kobieta, która lubi imprezy oraz spontaniczne wypady nie jest odpowiednią kandydatką dla introwertyka. Są ludźmi, którzy bardzo się angażują, są dobrymi słuchaczami i są emocjonalni. Podsumowując, łatwo ich skrzywdzić.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy mężczyzna myśli poważnie o kobiecie? 25 sygnałów, których nie da się przegapić!

kobieta kochajaca introwertyka

Zakochany introwertyk – jak się zachowuje?

Poznając introwertyka wielu osobom wydaje się, że jest on zamknięty w sobie, samotny, a nawet dziwny. Jak już zostało wcześniej wspomniane niełatwo jest mu się otworzyć przed nowo poznanymi ludźmi, najlepiej czuje się w swoim małym gronie, najbliższych przyjaciół.

Zakochany introwertyk nie różni się zbytnio od innych ludzi. Owszem, potrzebuje on chwili samotności, ale nie oznacza to, że odsuwa od siebie ukochaną całkowicie. Dodatkowo zawsze jest dla niej dostępny, mówi o sobie, poświęca się dla partnera, idzie na kompromisy, zawsze bierze jego zdanie pod uwagę i potrafi zmienić dla niego swoje dotychczasowe plany. Robi wszystkie wymienione rzeczy, mimo, że na co dzień tego unika.

Jak pokochać introwertyka?

Aby związek z partnerem układał się po naszej myśli musimy brak pod uwagę jego naturę i potrzebę samotności. Dodatkowo nie jest on krytyczny wobec partnera i potrafi dostosować się do sytuacji i jego potrzeb. Związek i introwertykiem jest pełen miłości i oddania, poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Nie należy go jednak naciskać i dać mu tyle czasu na przyswojenie nowej sytuacji, ile potrzebuje. Jeśli chcemy tworzyć z nim udany związek musimy:

 • Zrozumieć jego naturę i pogodzić się z nią. Gdy informuje nas o tym, że potrzebuje czasu dla siebie, nie należy się obrażać i dać mu go tyle i jest to konieczne. To właśnie z samotności czerpie on siłę.
 • Zadawać mu konkretne pytania. Należy pamiętać, że jest to typ człowieka, który woli słuchać niż mówić i niechętnie wypowiada się nie pytany. Jeśli więc chcesz z nim porozmawiać lub dowiedzieć się czegoś konkretnego, po prostu zadaj mu pytanie.
 • Zorganizuj sobie czas, znajdź hobby. Będziesz mieć możliwość spełnienia swoich potrzeb, zwłaszcza w momentach, gdy Twój partner będzie chciał pobyć sam.
 • Bądź cierpliwy! Jest to najważniejsze co należy zrobić w związku z introwertykiem. Pamiętaj, że jest to samotnik, który nie lubi dużo mówić. Owszem, zrobi dla Ciebie bardzo wiele i jest w stanie się poświęcić, uczestnicząc w głośnej imprezie. Jednak doceniaj każdy najdrobniejszy szczegół, nie oceniaj go i nie krytykuj.
 • Oceń relację. Może okazać się, że nasz partner wcale nie jest introwertykiem i mimo twoich szczerych intencji i wielu kompromisów, on “ciągnie” swoją samotność bez końca, niema dla ciebie czasu i odcina się od ciebie nawet na kilka tygodni. W takim przypadku albo się z tym pogodzisz, albo będziesz zmuszony zakończyć tą relację. Warto jest jednak szczerze z nim porozmawiać i powiedzieć mu o swoich odczuciach. Może on nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to dla ciebie uciążliwe.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy facet udaje, że mu nie zależy? 10 możliwości

kobieta w parze z introwertykiem

Różnice między introwertykiem a ekstrawertykiem w związku

Kiedy wiemy już kim jest introwertyk, czas na zapoznanie się z jego przeciwieństwem, czyli ekstrawertykiem. Ten drugi typ ludzi uwielbia ludzi, tłok i zabawę. Jego życie płynie w szybkim tempie i nie lubi samotności. Wszystkie te różnice nie musza być sygnałem, że tacy ludzie do siebie nie pasują. Wręcz przeciwnie! Przeciwieństwa mogą się doskonale uzupełniać!

Aby obie te cechy stworzyły idealny i szczęśliwy związek musza nauczyć się akceptacji wobec siebie i swoich potrzeb. Kompromisy są wręcz nieuniknione i to z obu stron, w innym przypadku kłotnie i sprzeczki będą na porządku dziennym.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *