toksyczny facet w zwiazku

Toksyczny facet – jakie ma cechy? 10 sygnałów, które ułatwią Ci rozpoznanie

Niestety toksyczny partner nie jest rzadkością i każdy na pewno osobiście zna choć jednego. Istnieje wiele sygnałów, dzięki którym będziemy mogły rozpoznać, że tkwimy w toksycznym związku, który jest najzwyczajniej nie zdrowy. Kim jest toksyczny mężczyzna?

Jaki jest toksyczny facet?

Bardzo często zdarza się, że gdy poznamy mężczyznę, który jest toksyczny, nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zadajemy sobie pytanie: jak mogłam nie zauważyć, że ten człowiek jest toksyczny? Otóż spokojnie, wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak to możliwe? Przede wszystkim dla tego, że toksyczny partner potrafi przybrać kilka maskę spokojnego, kochającego człowieka. Dopiero p jakimś czasie okazuje się, jaki jest naprawdę.

Wiele kobiet uważa, że toksyczny mężczyzna jest jak energetyczny wampir. Zazwyczaj raz jest, a za chwilę już go niema, zawsze czuje się nie winny i potrafi przedstawić siebie jako ofiarę całej sytuacji. Często zdarza się również, że tak naprawdę na nikim i na niczym poza samym sobą mu nie zależy. Jeśli natomiast zauważy, że myślisz o rozstaniu to na pewno na każdy możliwy sposób będzie chciał cię zatrzymać, choćby musiał posunąć się do gróźb czy szantażu.

toksyczny zwiazek

Jakie cechy ma toksyczny facet? Poznaj 12 z nich!

Na szczęście istnieje kilka podstawowych cech charakteru, dzięki którym będziemy mieć 100% pewność, że jest to toksyczny facet. Jest między innymi:

 • Cholerykiem – wpada w szał całkiem bez powodu. Nawet drobnostka potrafi wyprowadzić go z równowagi i doprowadzić do furii. Niestety bardzo często przeprasza i obiecuje poprawę, jednak sytuacja ciągle się powtarza.
 • Narcyzem – uważa się nie tylko za najpiękniejszego, ale również za najmądrzejszego. Jego zdaniem on wszystko zawsze wie lepiej i to do niego należy ostatnie zdanie. Poza tym domaga się stałej adoracji ze strony otoczenia.
 • Despotą – robi wszystko, by podporządkować sobie partnerkę.
 • Mądralą – potrafi prowadzić długie debaty mając na celu przekonanie, wręcz narzucenie wszystkim swojego zdania
 • Pesymistą – niestety pozytywne myślenie nie jest cechą toksycznego faceta. Zawsze jest ofiarą i zawsze wszystko dzieje się przeciwko niemu.
 • Niewinny – nigdy nie przeprasza, nigdy nie widzi swojej winy, zawsze przedstawia się jako ofiarę
 • Wybawcą – bardzo chętnie doradza, nawet jeśli nikt go o to nie prosi
 • Kłamcą – niestety toksyczny parter potrafi świetnie kłamać i grać
 • Manipulantem – można by powiedzieć, że w sposób profesjonalny manipuluje nie tylko swoją partnerką, ale również innymi ludźmi z otoczenia
 • Samolubem – dla takiego człowiek nie liczy się nikt i nic. Myśli tylko o sobie, o tym, by tylko jemu było dobrze i liczy się natomiast z uczuciami innych
 • Tyranem – oznacza to, że toksyczny partner może używać wobec drugiej połówki nie tylko przemocy psychicznej, ale również fizycznej
 • Agresywny – często popada w szał i napady złości
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Najlepsze teksty na podryw - 50 tekstów na poderwanie chłopaka i dziewczyny

toksyczny mezczyzna grozi przez telefon

Jak rozpoznać toksycznego faceta?

Najczęściej zdarza się, że kobieta, która jest zakochana nie potrafi spojrzeć na swojego wybranka krytycznie inie dostrzega sygnałów w jego zachowaniu, które mogą świadczyć o tym, że jest to toksyczny facet. Nie jest to nic dziwnego, bo po pierwsze, gdy się zakochujemy nie dostrzegamy wad partnera, a po drugie toksyczny mężczyzna jest bardzo dobrym aktorem. Przedstawiamy natomiast kilka sygnałów, które świadczą, że mamy do czynienia z toksycznym parterem:

1. Kontroluje nas

Nie chodzi tu o zwykłe zainteresowanie tym, gdzie jesteśmy czy co robimy. Toksyczny facet potrafi dzwonić do nas kilka razy na godzinę i pisać nie mniej wiadomości. Chce mieć nad nam stałą kontrolę. Nie jest to oznaka zazdrości, ale zaborczości.

2. Jest zaborczy

Oczekuje od swojej partnerki, że będzie całą uwagę skupiała tylko na jego osobie. Robi wszystko, by odciąć cię od znajomych i rodziny, chce mieć cię na wyłączność.

3. Krytykuje cię

Niestety toksyczny mężczyzna nigdy nie odpuści okazji do tego, by cię skrytykować. Nigdy nie będzie odpowiadało mu to co robisz, jak się ubierasz, z kim wychodzisz i co mówisz.

toksyczny mezczyzna krytykuje

4. Wina zawsze leży po twojej stronie

Toksyczny facet zawsze jest osobą niewinną. Nigdy nie przyznaje się do błędu, nie wyciąga pierwszy ręki i nie przeprasza. Wina zawsze leży po twojej stronie.

5. Ciągle kłamie

Toksyczny partner potrafi kłamać jak nikt inny. Niestety najczęściej zdarza się, że jest na tyle dobrym aktorem, że wierzysz mu we wszystko co mówi.

6. Szantażuje cię

Jeśli czujesz, że ciągle musisz poświęcać się dla partnera to oznacza to, że tkwisz w toksycznym związku. Mężczyzna o tego typu charakterze potrafi w imię miłości oczywiście szantażować cię tak długo, aż uzyska swój cel.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zakochany facet wycofuje się z relacji - co robić? 6 przyczyn i rozwiązań

7. “Przemocowiec”

Twój toksyczny partner często ma napady furii? Niszczy przedmioty w domu i zdarzyło mu się ciebie popchać lub uderzyć? Jeśli tak, to uciekaj od niego jak najszybciej! Jest to toksyczny facet, który nigdy się nie zmieni.

8. Awanturnik

Toksyczny parter na każdym kroku, nawet pod błahym pretekstem wszczyna awantury, kłótnie i sprzeczki.

9. Jest wrogi

Wrogość to jedna z cech toksycznego mężczyzny. Nie potrafi on okazywać uczuć swojej partnerce, sprawia jednak, że jest ona nieszczęśliwa i niedoceniana.

10. Gdy czujesz się samotna

W toksycznym związku bardzo często kobieta czuje się samotna. Nie otrzymuje od swojego partnera czułości, bliskości, zrozumienia, nie poświęca jej on czasu i nie interesuje się jej osobą.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *