kobieta zastanawia sie

Kiedy facet odzywa się po randce? Najczęstsza ilość dni i czasu

Kiedy spędziłaś ze swoim partnerem wyjątkowy wieczór, na którym się do siebie zbliżyliście, a on się nie odzywa przez kilka kolejnych dni to zaczynasz zastanawiać się czy najzwyczajniej cię nie olał. Jest to pytanie, które nurtuje wiele kobiet. Po jakim czasie facet się odezwie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Facet po randce – ile trzeba czekać zanim się odezwie?

Niestety nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Jest to przede wszystkim kwestia indywidualna i zależy od mężczyzny, kobiety oraz tego jakie emocje podczas spotkania im towarzyszyły. Niestety wielu mężczyzn stara się jak najdłużej odwlec moment odezwania się, chcąc by dziewczyna czuła się niepewnie i nie odczuła tego, że mu na niej zależy. Bardzo często zdarza się, że mężczyzna nie chce również pokazać tego, że zaangażował się w tą znajomość, mimo, że ciągle o niej myśli i co chwilę sprawdza swój telefon. A więc po ilu dniach facet się odzywa? Pamiętaj, że nawet jeśli trwa to kilka dni to nie oznacza, że ta znajomość jest zakończona. Być może twój partner potrzebuje czasu na to, by nabrać odwagi, przemyśleć tą relację i zastanowić się w jaki sposób zrobić pierwszy krok.

kobieta trzyma kciuki

Po ilu dniach facet odzywa się po randce?

Zazwyczaj przyjmuje się, że działa w tej kwestii zasada „3 dni”. Mężczyźni niestety potrafią zwlekać dłużej i przez dłuższy okres czasu w ogóle nie odzywać się do swojej partnerki. Bardzo często zdarza się jednak, że im dłużej zwlekają tym bardziej rozczarowują swoją dziewczynę. Kobiety uważają ich za niedojrzałych emocjonalnie i odbierają brak kontaktu jako brak zainteresowania z ich strony. Pamiętaj, że jeśli po wspólnym spotkaniu, twój partner nie odzywa się już około tygodnia to najprawdopodobniej z tej znajomości nie będzie nic poważnego. Nie staraj się również mu narzucać wydzwaniając do niego i wypisując kilka wiadomości dziennie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co działa na facetów jak magnes? 15 magnetycznych cech kobiet

Dlaczego facet nie odzywa się po randce? Główne przyczyny

Kiedy ty uważasz, że spędziliście razem cudowny wieczór to wcale nie oznacza, że on uważa tak samo. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że mężczyźni nie potrafią angażować się tak szybko jak kobiety i potrzebują na to więcej czasu. Nie należy popadać w depresję i szukać kontaktu z mężczyzną na siłę. Wysyłanie mu setek wiadomości na social mediach i smsów na pewno się nie sprawdzi, a wręcz przeciwnie, może ich od ciebie odrzucić. Nikt nie lubi być kontrolowany. Przyczyn tego, że facet się nie odzywa może być kilka:

 • Nie chcę okazać swojego zaangażowania
 • Boi się stabilizacji
 • Nie jest pewien, czy jest gotowy na dojrzały związek
 • Potrzebuję trochę czasu na ochłonięcie i zrozumienie swoich emocji
 • Zaczynasz go osaczać wysyłając mu kilka wiadomości dziennie
 • Dużo pracuje
 • Ma swoje prywatne problemy
 • Może uważać, że nie jesteś nim zainteresowana
 • Nie chce utrzymywać z tobą dalszego kontaktu
 • Ma przed tobą tajemnice
 • Bawi się twoimi uczuciami

Oczywiste jest, że, gdy mężczyzna przestaje się do nas odzywać po wspólnej randce to jest to dla nas sytuacja przykra i bolesna. Czujemy rozczarowanie i zaczynamy zastanawiać się co zrobiłyśmy nie tak, że ten nie chce utrzymywać z nami kontaktu. Najlepiej będzie dać mu przestrzeń i czas do namysłu, ponieważ może okazać się, że przestraszył się swoich emocji i musi dojrzeć do poważnej decyzji.

Facet nie odzywa się po randce? Napisz do niego!

Zazwyczaj przyjmuje się, że to właśnie mężczyzna powinien pierwszy nawiązać z nami próbę kontaktu. Nie oznacza to jednak, że my jako kobiety nie możemy wykonać pierwszego ruchu. Czasy się zmieniły i to właśnie kobiety częściej wykonują pierwszy krok. Pamiętaj, że absolutnie nie powinnaś nagabywać go telefonami i kilkunastoma wiadomościami dziennie. Możesz natomiast wysłać krótkiego sms-a z pytaniem jak czuję się po spotkaniu lub jak mija mu dzień. Jeśli dostaniesz odpowiedź i zainicjuje tę dłuższą rozmowę między wami to możesz odebrać to jako zainteresowanie z jego strony. Jeśli natomiast mężczyzna się nie odezwie to niestety nie masz co liczyć na dalszy rozwój znajomości i powinnaś zapomnieć o tym człowieku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dogging - co to właściwe jest? Seks na oczach innych coraz popularniejszy

kobieta pisze sms

Ni chcesz wyjść na desperatkę? Oto kiedy masz napisać!

Po ilu dniach faceci się odzywa? Wiele kobiet już po kilku godzinach od rozstania z mężczyzną co chwilę spogląda nerwowo na telefon i czeka choćby na jedną wiadomość. W sytuacji, gdy ten się nie odzywa zaczynamy zastanawiać się czy powinnyśmy napisać pierwsze i jak to zrobić, by nie wyjść na desperatki. Zasadniczo przyjmuje się, że kobieta powinna odczekać dobę, przed napisaniem pierwszej wiadomości. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że mężczyzna może poczuć się osaczony i zagrożony. Niestety bardzo często zdarza się, że gdy mężczyzna dostanie od nas kilkanaście wiadomości to powodują one, że te najzwyczajniej zniechęcają ich do nas.

Co zrobić, aby nie wyjść na desperatkę? Przede wszystkim w ciągu dnia nie wydzwaniaj do niego i nie wysyłaj mu kilkunastu wiadomości dziennie. Jedna wiadomość w zupełności wystarczy, zapytaj go jak mija dzień lub jak podobała mu się wspólna randka. Pamiętaj, że Twój partner może pracować lub mieć inne zajęcia i nie musi ci natychmiastowo odpowiadać? Jeśli więc nie dostaniesz od niego wiadomości w ciągu kilku dni to nie oznacza to, że nie jest to był zainteresowany i mu na tobie nie zależy.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *