kobieta z brazowymi oczami

Kolor włosów do brązowych oczu – jaki pasuje? Sprawdzamy wszystkie możliwości!

Brązowe oczy są jednym z najpopularniejszych kolorów tęczówki. Panie o tego koloru oczach nie muszą wykonywać ostrego makijażu, żeby je podkreślić, ponieważ ciemna tonacja sprawia, że są one wyjątkowe same w sobie. Niema również większych określeń, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniego koloru włosów. Jaki kolor włosów pasuje do brązowych oczu? Ten artykuł przybliży ci temat i zapoznasz się z kilkoma cennymi wskazówkami!

Jakie są typy kolorystyczne i jaki mają wpływ na wybór koloru włosów?

Istnieją cztery typy kolorystyczne, to wiosna, jesień, lato zima. Dopasowanie ich nie jest trudne, jeśli zna się opis każdego z nich. Należy wziąć pod uwagę kolor oczu, karnację i odcień włosów. Istnieją również inne podziały kolorystyczne. Są to:

 • Ciepła jesień
 • Ciepła wiosna
 • Ciemna zima
 • Ciemna jesień
 • Chłodne lato
 • Chłodna zima
 • Czysta wiosna
 • Czysta zima
 • Przygaszona jesień
 • Przygaszone lato

Dzięki podziałom tym możemy dokładnie dopasować typ urody do naszej osoby. Podstawowymi z nich są:

 1. Pani jesień- kobieta o bardzo jasnej karnacji lub bladej. Zazwyczaj ma ona złocisty lub beżowy ton, lub brzoskwiniowy. Bardzo często ten typ urody posiada też piegi. Nie opala się ona na brąz, bardziej na czerwono.
 2. Pani lato – jest to najczęściej występujący typ kolorystyczny. Pani lato posiada karnację o kolorze bardzo delikatnym i jasnym, mlecznym, oliwkowym lub różowo-beżowym. Nie opala się na brązowo, lecz na różowo lub czerwono.
 3. Pani wiosna- posiada ona cerę jasną czy porcelanową. Dodatkowo opala się bardzo szybko na kolor brązowy, zmieniający się z czasem w rumień.
 4. Pani zima – cera pani zimy jest jasna, porcelanowa i blada. Jej karnacja jest typowo południowa i posiada kolor chłodny lub oliwkowy. Opala się na kolor oliwkowy.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zmyć samoopalacz? 10 domowych sposobów

kobieta z brazowymi oczami i krotkimi wlosami

Jaki kolor włosów pasuje do brązowych oczu?

Podczas wyboru odpowiedniej farby do włosów musimy pamiętać, aby pasowała ona do koloru naszej skóry. Kolor włosów do brązowych oczu może być naprawdę rozmaity. Dziewczyny o tym kolorze tęczówki bardzo dobrze wyglądają zarówno w ciemnych włosach, jak i w blondzie. Wszystkie chwyty dozwolone!

Brązowe oczy a karnacja skóry – jak dobrać kolor włosów?

Kolor włosów do brązowych oczu powinien być wybrany pod odcień naszej karnacji, dlatego też:

 • Pani o jasnej karnacji i brązowych oczach

Najważniejsze jest, aby kolor włosów podkreślił nasz kolor oczu, abyśmy wyglądały zjawiskowo! Najpopularniejszymi kolorami dla pań o jasnej karnacji to blondy, aż po karmel. Często panie decydują się na złociste refleksy. Jeśli marzy nam się miedź lub odcienie rudego, to również nie jest problem, możemy działać!

 • Pani o ciemnej karnacji i brązowych oczach

W sytuacji, gdy posiadamy razowe oczy i ciemną karnację to najlepszym wyborem będą włosy w kolorze ciemnym, na przykład: brązy, czerwienie, czernie, ciemny blond.

Styliści uważają, że przy chłodnym typie urody, panie powinny wybierać odcienie szarości, popielate lub beżowe. Często poleca się im także balejaż. W przypadku typu jesieni lub wiosny wybierane są dla pań odcienie złociste, rudości i miodowe. Jakie kolor do brązowych oczu? Taki w którym będziemy wyglądać zjawiskowo!

Kolor brwi i oprawa oka  jakie ma znaczenie przy wyboru koloru włosów?

Kobiety o brązowych oczach mogą zdecydować się na tak naprawdę na każdy kolor włosów, zarówno te ciemne, jak i jasne. Ważne jest jednak, by podczas wyboru, zwrócić uwagę na to, jaką mamy oprawę oka i w jakim kolorze są nasze brwi.

 • Jasna oprawa oka i jaśniejsze brwi – świetnie sprawdzą się w tym połączeniu włosy w kolorze blondu, rudości lub jasnych brązów.
 • Ciemna oprawa oka i ciemne brwi – świetnym wyborem będą kolory ciemne, czernie, ciemne brązy.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Naturalne, sprawdzone metody pielęgnacji skóry i włosów

kobieta z brazowymi oczami i dlugimi wlosami

Jakie według mnie są najlepsze kolory włosów dla brązowookich?

Wiele kobiet posiada oczy w kolorze brązu. Wyglądają one nie tylko zmysłowo, ale również bardzo kobieco i tajemniczo. Kobiety decydujące się na zmianę koloru włosów, nie muszą się za bardzo wysilać, ponieważ w każdym kolorze będą wyglądały zjawiskowo! Jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest odcień karnacji, by po wyborze koloru włosów nie wglądać komicznie. Ciemne oczy, bardzo jasna karnacja i czarne pasma to jak strzał w kolano! Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

 • Wszystkie kolory z jaśniejszymi refleksami, zarówno blondy, jak i brązy.jest to bardzo popularna koloryzacja od kilku lat
 • Blondy, wszystkie odcienie, od jasnych popielatych aż, bo miodowe i karmelowe
 • Czernie — głębokie i z różnymi odcieniami
 • Rudości, jasne i ciemne, aż po czerwień
 • Brązy, jasne i ciemne, po czekoladowe
 • Czerwienie, jasne i ciemne, krwiste i z refleksami
 • Fiolety, jasne i ciemne, aż po granatowe
 • Truskawkowe, jasne refleksy pięknie podkreślą brązowe oczy

Kilka słów podsumowania

Wybierając odpowiedni kolor włosów do brązowych oczu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim odcień karnacji, kolor brwi oraz oprawę naszego oka. Najważniejsze jest jednak, abyśmy to my same czuły się w wybranym kolorze dobrze! Jeśli nie wiemy, jak dobrać kolor włosów do brązowych oczu, oprawy oka, brwi czy karnacji, możemy skorzystać z pomocy fachowca, który profesjonalnie nam doradzi. Nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji włosów po koloryzacji!

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *