kobieta z mokrymi wlosami

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? 12 sprawdzonych sposobów

W sytuacji, gdy umyjemy włosy i nie mamy czasu, żeby je wysuszyć to pojawia się problem pasemek, które zaczynają żyć własnym życiem i wywijać się w różne strony. Gorzej, gdy nasza suszarka odmawia nam posłuszeństwa i przestaje działać. Istnieje kilka skutecznych sposobów na wysuszenie włosów bez suszarki i bez użycia ciepła.

Suszarka – zagrożenie dla naszych włosów

Wiele kobiet decyduje się nie używać suszarki podczas suszenia włosów. Coraz częściej zdarza się, że zaczynają one o nie dbać stosując przy tym wiele różnych kosmetyków. Bardzo często kobiece włosy poddawane są różnym zabiegom, zarówno chemicznym jak i stylistycznym co wpływa na ich niszczenie. Są one również świadome, że wysoka temperatura zarówno suszarki jak i prostownicy wpływa na zerwanie wiązań chemicznych we włosach.

Stają się one przez to mniej odporne i mniej wytrzymałe, łamiąc się i rozdwajając. Wysoka temperatura suszarki wpływa również negatywnie na łuski włosów, które się rozchylają i są przez to podatniejsze na zniszczenie. Rozchylona łuska oznacza szybszą utratę wody i częstsze przetłuszczanie. Jeśli stosujesz suszarkę codziennie to wiedz, że twoje włosy najprawdopodobniej po jakimś czasie staną się nie tylko szorstkie, ale również łamliwe.

Jakie są zalety suszenia włosów bez suszarki?

Rezygnując z suszarki mamy świadomość tego, że nasze włosy staną się zdrowsze, nie będą przesuszone i będę lśniące. Coraz częściej kobiety decydują się na naturalne suszenie, które posiada nie tylko wiele zalet, ale również kilka wad.

Zalety suszenia naturalnego:

  • Włosy są dłużej nawilżone
  • Włosy są błyszczące
  • Ładnie się układają
  • Skalp nie jest suchy i podrażniony
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jaki kolor włosów dla piwnookich? Fryzury dla kobiet z piwnymi oczami

Wady suszenia naturalnego:

  • Włosy nie mają objętości
  • Długi czas oczekiwania na wyschnięcie
  • Są nie ułożone i najczęściej pofalowane

Jeśli jesteśmy posiadaczkami zdrowych i naturalnych włosów, które jesteśmy w stanie ułożyć bez suszarki to możemy być z nich dumne. Warto jest w takiej sytuacji całkowicie zrezygnować z ciepłego powietrza podczas suszenia.

kobieta z recznikiem na glowie

12 sposobów na wysuszenie włosów bez suszarki

Sytuacji, gdy nasza suszarka się zepsuła a musimy za chwilę wyjść z domu możemy wykorzystać kilka skutecznych sposobów na ich wysuszenie bez użycia ciepła. Jak szybko wysuszyć włosy?

1. Turban

Pierwszym sposobem na wysuszenie włosów bez suszarki jest turban. Należy po umyciu włosów delikatnie odcisnąć nadmiar wody po czym ciasno owinąć głowę bawełnianym turbanem. Ma on za zadanie wchłonąć wodę bardzo dokładnie. Pozostawiamy go więc na kilka minut, a po ściągnięciu go z włosów będą one jedynie lekko wilgotne.

2. Ciepły ręcznik

Aby wysuszyć włosy bez suszarki należy położyć ręcznik na rozgrzany grzejnik i odczekać kilka minut. Po umyciu głowy odsączamy włosy z nadmiaru wody i owijamy je ciasno ciepłym ręcznikiem. Dopilnuj, by nie był on za gorący.

3. Trzy ręczniki

Jest to bardzo skuteczna metoda dotycząca tego jak wysuszyć włosy bez suszarki. Pierwsze ręcznik posłuży nam do odciśnięcia wody z włosów, drugi zawijamy jak turban, po kilku minutach ściągamy go i zwijamy suchy ręcznik. Jeśli nie posiadasz tyle ręczników możesz wykorzystać w tym celu bawełniane koszulki.

4. Papierowy ręcznik

Bardzo dobrym sposobem na wysuszenie włosów bez suszarki jest ręcznik papierowy. Należy odcisnąć włosy z wody, wytrzeć się dokładnie za pomocą ręcznika bawełnianego, a następnie owijać pasma włosów ręcznikiem papierowym i dociskać.

5. Grzejnik

Oczywiście nie możemy wykorzystać tej metody w okresie letnim, gdy grzejniki są zawsze zimne. Możemy jednak użyć go w okresie jesiennym i zimowym. Należy wysuszyć włosy ręcznikiem. Siadamy obok kaloryfera, rozpuszczamy włosy, zbliżamy je do grzejnika i przeczesujemy je co jakiś czas palcami.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Przyciemnianie włosów kawą - jak to zrobić? Poradnik krok po kroku

kobieta z recznikiem na glowie w lazience

6. Kok na czubku głowy

Jeśli zrobisz luźny kok na czubku głowy to możesz mieć pewność, że włosy spod spodu będą szybciej schły. Gdy zauważysz, że są one już lekko wilgotne, rozpuść resztę włosów i poczekaj aż doschnął.

7. Naturalne suszenie

Aby wysuszyć włosy bez suszarki możesz nie robić tak naprawdę nic. Umyj głowę, wytrzyj ją dokładnie ręcznikiem i rozszerz włosy. Z czasem wyschną same. Jeśli natomiast zrobisz z mokrych włosów warkocza to po ich wyschnięciu będziesz mogła cieszyć się pięknymi lokami.

8. Potrząśnij włosami po myciu

Metoda ta polega na usunięciu nadmiaru wody zaraz po umyciu nad wanną. Należy opuścić głowę i potrząsnąć nią kilka razy.

9. Skręcenie włosów

Aby wysuszyć włosy bez pomocy suszarki możesz odcisnąć z włosów wodę ręcznikiem bawełnianym lub z mikrofibry. Nadmiar wody usuniemy skręcając kosmyki włosów. Bądź jednak ostrożna, by ich nie uszkodzić.

10. Częsta zmiana ułożenia włosów

Bardzo ważne jest podczas suszenia włosów bez suszarki, by co jakiś czas zmieniać ich położenie. Powinny mieć one zapewniony swobodny przepływ powietrza.

11. Grzebień z rzadkimi zębami

Jest to bardzo skuteczna metoda na pozbycie się nadmiaru wody z włosów. Wystarczy po umyciu dokładnie wytrzeć je ręcznikiem, nachylić głowę nad wanną i czesać od nasady aż po same końce grzebieniem z rzadkimi ząbkami. Nadmiar wody zostanie w ten sposób usunięty.

12. Gumki do włosów

Jest to bardzo skuteczna metoda na pozbycie się nadmiaru wody z włosów, jednak należy zachować szczególną ostrożność, by ich nie uszkodzić. Otóż należy zawiązać gumkę wysoko na czubku głowy i lekkim ruchem zsuwać ją ku końcom pasm. Ta metoda pozwoli nam na pozbycie się wody, której nie udało usunąć za pomocą ręcznika.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *