torebka LV

Torebki Louis Vuitton – 11 sposobów na odróżnienie fałszywki od oryginału

Mimo że markowe torebki kojarzą się jedynie z wysokimi cenami, to każda kobieta chciałaby posiadać chociaż jeden egzemplarz w swojej szafie. W poszukiwaniu oryginalnych torebek Louis Vuitton potrafimy przeszukiwać internet i sklepy, nie zważając na cenę, którą musimy zapłacić. Jak się jednak okazuje, nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, ponieważ oryginalny dodatek z czasem nabiera na swojej wartości. Należy jednak uważać, by nie okazała się to podróbka torebki Louis Vuitton!

Krótka historia torebek Louis Vuitton

W 1837 roku, w wieku 16 lat Louis Vuitton Malletier rozpoczął prace nad produkcją torebek i bagaży. W 1854 roku otworzył w Paryżu pierwszy dom mody. Niestety marka ta jest również jedną z najczęściej podrabianych na runku mody. Po zapoznaniu się z danymi okazuje się, że tylko 1 % produktów domu mody nie jest podróbką.

Wiele modeli oryginalnych torebek były projektowane specjalnie dla konkretnej gwiazdy, na przykład:

 • Model Alma – Coco Chanel
 • Model Speedy – dla Audrey Hepburn
 • Kanye West — zaprojektował dl marki trampki, największy fan firmy, który współpracuje z nią od kilku lat

Ceny produktów Louis Vuitton sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, zależnie od tego, czy towar jest limitowany. Bardzo ważne jest, by mieć świadomość, że torebki tego projektanta nie są sprzedawane jak inne w sklepach. Nigdy nie posiadają przyczepionych metek czy w foliach. Oryginalny produkt jest starannie zapakowany w pokrowiec z sygnowaniem i umieszczony w specjalnym pudełku.

Ciekawe jest również wykonanie torebek, które w większości wykonywane są ręcznie. Wszystkie dodatki jak paski, klamerki czy zapięcia wykonane są z bardzo solidnego materiału, co gwarantuje nam, że nawet po upływie kilku lat, nie pojawiają się na nich odpryski, zarysowania czy łuszczenia. Jeśli więc na torebce, którą chcesz kupić w dobrej cenie, zauważysz jakiekolwiek skazy — pamiętaj! – na pewno nie jest to oryginał!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Odzież z drugiej ręki: jak zacząć na niej zarabiać?

oryginalna torebka lv

Jak rozpoznać oryginał torebki LV?

Ponieważ torebki Louis Vuitton są najbardziej popularnymi produktami na rynku, a ich cena jest naprawdę wysoka, to są one również najczęściej kopiowane. Podróbka torebki Louis Vuitton obecnie jest ciężka do rozpoznania, ponieważ z biegiem lat kopiujący nabrali dużej wprawy w wykonywaniu kopii. Co gorsza, często podrabiają również dokumenty stwierdzające ich autentyczność.

Ważne jest, by zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim podróbki torebek Louis Vuitton można kupić w dużo niższej cenie niż rynkowa, to jest dla nas punkt zapalny. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na liczne detale jak logo, metki i numery seryjne.

Jak rozpoznać podróbkę? Kilka wskazówek:

 • Wykonane są z niższej jakości materiałów
 • Nie posiadają wewnątrz wszywek
 • Posiadają krzywy monogram
 • Mają nierówne szwy
 • Posiadają krzywe obszycie wewnętrznych metek

Podróbka a oryginał – jak rozpoznać oryginalną torebkę Louis Vuitton?

Wiemy już, że na rynku pojawia się każdego roku mnóstwo nowych podróbek tych markowych torebek. Niektóre są wykonane naprawdę szczegółowo, dlatego najbezpieczniej jest zwrócić uwagę na detale, dzięki którym na pewno rozpoznamy podróbkę. Najważniejsze jest to, że oryginalne torebki posiadają nie tylko wyraźne sygnowanie, ale także wszystkie elementy są ze sobą mocno zszyte i niema możliwości, aby szwy puściły. Nie oznacza to jednak, że każde ślady użytkowania produktu są fałszywkami. Istnieje kilka drobnostek, dzięki, którym będziemy mieć pewność, że to oryginalna torebka Louis Vuitton:

 • Logo firmy jest zawsze symetryczne i równe
 • Torebki firmowe są ZAWSZE zszywane grubymi nićmi, nigdy nie są klejone
 • Oryginalna torebka Louis Vuitton ZAWSZE posiada przyszyte pięciokątnym szwem uchwyty
 • Wszystkie metalowe części w oryginałach są sygnowane, a nity są wypukłe
 • Numer seryjny torebki możemy sprawdzić w sklepie Louis Vuitton, są to dwie litery i cztery cyfry
 • Metki w torebkach zawsze wszystkie są wewnątrz produktu, zawsze powinny znajdować się dwie: pierwsza z napisem Louis Vuitton, a druga z kodem paskowym, francuską marką i numerem modelu
 • Podróbki torebek Louis Vuitton posiadają wzorzyste, niestarannie wszyte podszewki
 • Każda kłódka i kluczyć posiadają swój numer
 • Ramiączka są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jedna sztuka może utrzymać nawet 200 kg.
 • Każda oryginalna torebka tworzona jest ręcznie przez około tydzień, dzięki czemu każdy szczegół jest solidnie dopracowany, nie ma mowy o nierównościach
 • W sklepach Louis Vuitton nigdy nie pojawiają się wyprzedaże, jeśli więc sprzedawca wystawia produkt za niższą cenę, twierdząc, że kupił ją na wyprzedaży – to jest to kłamstwo. Torebki, które nie sprzedają się w sezonie, są niszczone.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Ciekawe i kobiece stylizacje z botkami na chłodniejsze dni

Na szczęście możemy uchronić się przed podróbkami, porównując torebkę, którą chcemy kupić z oryginałem część po części. Dla porównania możemy odwiedzić stronę internetową Louis Vuitton lub zajrzeć na strony blogerek, które również przedstawiają wszystkie różnice. Pewnym utrudnieniem są produkty vintage, ponieważ zmieniają się one bardzo często.

kobieta z torebka LV

Oryginalna torebka LV – gdzie można ją kupić?

Najbezpieczniejszym miejscem na zakupy jest dom mody lub firmowy butik. Dopiero wtedy mamy całkowitą pewność, że jest to oryginalna torebka Louis Vuitton. Nie musimy w tym celu lecieć do Paryża, ponieważ jeden ze sklepów znajduje się także w Warszawie.

Tańszym rozwiązaniem będzie zakup z drugiej reki, jednak nie powinna skusić nas niska cena. Dodatkowo, gdy wiemy już, na co zwracać uwagę, możemy sami ocenić czy jest to oryginał, czy podróbka torebki Louis Vuitton. Nadal modne, a zarazem tańsze są starsze modele torebek, które znajdziemy w butikach vintage. Takie sklepy nie tylko dają nam gwarancję w postaci dokumenty potwierdzającego autentyczność produktu, ale przede wszystkim sprawdzają one na własną rękę, czy jest to produkt oryginalny.

Czy oryginalną torebkę Louis Vuitton można dorwać w second-handach?

W sklepach z używaną odzieżą często znajdziemy torebki Louis Vuitton, jednak najczęściej są to podróbki, które wykonane są niedbale. Innym miejscem są sklepy internetowe, jednak niska cena również nie świadczy o tym, że torebka jest firmowa, a co gorsza nie mamy możliwości tego sprawdzić na miejscu, zwłaszcza jeśli zakup odbywa się przez aukcję. Warto jest więc wcześniej sprawdzić dokładnie sprzedawcę i opinię o nim, by mieć pewność, że nie natkniemy się na oszusta. Możemy także poprosić o dokument potwierdzający autentyczność produktu i więcej zdjęć, bardziej szczegółowych.

Miej na uwadze, że torebki Louis Vuitton nigdy nie kosztowały kilkaset złotych. Jeśli wiec znajdziesz taką w cenie, która nie przekracza kilku tysięcy, to możesz być pewna, że jest to fałszywka. Przecież nikt o zdrowym rozumie nie sprzedaje produktu za kilkanaście tysięcy złotych za 500 złotych. Jest to oczywiste. Jeśli usłyszymy, że sprzedawca wystawia ją w takiej cenie, ponieważ ma ją już kilka lat to wiedz, że oryginalne torebki Louis Vuitton nigdy nie tracą na swojej wartości z biegiem lat. Wręcz przeciwnie, ich wartość zazwyczaj jest o wiele wyższa.

Malwina Nowak

Fanatyczka mody i nowych trendów, redaktorka działu "Moda".

View all posts by Malwina Nowak →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *