teskniaca kobieta

Chcesz przestać kochać i tęsknić? Ułatwimy Ci to!

Miłość jest wspaniałym uczuciem, jednak tylko wtedy, gdy jest ona szczęśliwa. Niestety często zdarza się, że konieczne jest rozstanie, z którym nie potrafimy sobie poradzić. Uczucia, którymi nadal darzymy partnera, potrafią być naprawdę męczące i przysporzyć nam nie mało cierpienia. Jak przestać kochać? Co zrobić, aby nie tęsknić za dawną miłością?

Przestać kochać – czy to w ogóle możliwe?

Miłość może być wybuchową mieszanką wielu uczuć, nie zawsze tych dobrych. W sytuacji, gdy zostajemy porzuceni lub zdradzeni, wydaje nam się, że nasz świat się skończył, a nasze złamane serce nigdy nie zostanie „posklejane”. Oczywiście mamy prawo odczuwać smutek, rozgoryczenie, tęsknotę, żal czy niesprawiedliwość i jest to całkiem normalne. Nie można jednak pozwolić, by wszystkie negatywne emocje tkwiły w nas w nieskończoność, powinniśmy zrobić wszystko, by je zażegnać.

Pojawia się więc pytanie: jak przestać kochać i tęsknić za nieszczęśliwą miłością? Otóż na szczęście istnieje kilka skutecznych kroków, dzięki którym będziemy w stanie przejść cały proces szybko, a zarazem zrozumieć, że należy żyć dalej, a rozstanie to nie koniec świata. Naukowcy zgodnie twierdzą, że istnieje kilka faz, przez które musimy przejść po rozstaniu:

  • Faza 1 – wypieranie faktów
  • Faza 2 – uczucie żalu i złości
  • Faza 3 – akceptacja zaistniałej sytuacji
  • Faza 4 – powrót do normalnego życia

kobieta teskni

Jak przestać kochać i tęsknić? 10 porad dla złamanych serc

Nasze cierpienie po rozstaniu potrafi sięgać zenitu, wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna rozstania i w jaki sposób ono przebiegło. Najczęściej wymienianym jako najboleśniejszy powód rozstania jest zdrada. Oczywiste jest, że przywiązanie i głębokie uczucie, którym darzymy partnera w momencie zdrady, zostaje nagle przerwane, co wywołuje w nas silne emocje.

Niestety zdrada nigdy nie oznacza, że nagle przestajemy kochać partnera, mimo krzywdy, która nam wyrządził. Nasuwa się więc pytanie, jak przestać kochać i tęsknić, za kimś, kto skrzywdził nas bardzo boleśnie? Przedstawiamy 10 porad, z którymi warto się zapoznać. Dzięki nim skutecznie poradzisz sobie z miłością i tęsknotą w możliwie jak najkrótszym czasie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak poderwać chłopaka? 30 metod, które zawsze działają!

1. Analiza uczuć

Pierwszy i podstawowym krokiem, który należy wykonać, jest przeanalizowanie swoich uczuć. Przede wszystkim musimy jasno i głośno sobie powiedzieć, że nasz partner nas skrzywdził i nie liczył się z naszymi uczuciami. Dlatego powinniśmy sobie zadać pytanie, czy my naprawdę darzymy go tak silnym uczuciem, jak nam się wydaje. Być może okaże się, że ta prawdziwa miłość, była tylko zauroczeniem lub pociągiem fizycznym? W takiej sytuacji będzie nam dużo łatwiej pogodzić się z sytuacją.

2. Wypisz wady

Gdy jesteśmy zakochani, nie zauważamy wad naszego partnera, jest to całkiem normalne i udowodnione naukowo. Gdy zostajemy zranieni, z czasem otwieramy oczy i zaczynają docierać do nas wady, których wcześniej nie zauważaliśmy. Jeśli wypiszemy je wszystkie na kartce, najprawdopodobniej okaże się, że wiele z nich naprawdę nam przeszkadzało i zaczynamy zastanawiać się jak to możliwe, że tak długo to znosiliśmy.

3. Spotykaj się z ludźmi

Zamykanie się w domu z okazji nieszczęśliwej miłości, jest najgorszą rzeczą, która możemy zrobić dla samych siebie. Pamiętaj, że towarzystwo innych ludzi sprawi, że zajmiemy swoje myśli czymś innym i przestaniemy myśleć o byłym parterze. Staraj się spotykać z przyjaciółmi, rodziną i spędzać czas aktywnie. Jest to również dobra okazja, by poznać kogoś nowego!

4. Nie utrzymuj kontaktu z byłym partnerem

Jeśli nie wiesz, jak przestać kogoś kochać, to koniecznie pamiętaj, że najważniejsze jest zaprzestanie całkowitego kontaktu z byłym parterem. Jest to konieczne! Nie powinnaś odpisywać na wiadomości czy odbierać telefonów, gdy dzwoni. Nie staraj się również za wszelką cenę dowiedzieć, gdzie wychodzi i z kim, nie wypytuj o niego znajomych i rodziny.

5. Myśl o sobie

Jak przestać kochać? Przede wszystkim staraj się zrobić coś dla siebie, zadbaj o swój wygląd fizyczny i dobre samopoczucie. Staraj się myśleć tylko o sobie, poznawaj nowe rzeczy, nowe sporty. Znajdź nowe zainteresowania, nowe restauracje i nowe kluby. Dzięki temu nie tylko nie wpadniesz na swojego byłego partnera, ale również poznasz nowych ludzi.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? 15 sposobów

6. Zakończenie etapu życiowego

Mimo że po rozstaniu zdaje nam się, że to prawdziwy koniec świata, to nic bardziej mylnego! Absolutnie nie powinniśmy w ten sposób podchodzić do sytuacji, która oczywiście jest dla nas nie najweselsza. Najlepiej będzie pogodzić się z rozstaniem i potraktować je jako zakończenie pewnego etapu w życiu. Co za tym idzie? Nowy etap!

7. Zrób krok w tył – w stare życie

Być może wydaje nam się po rozstaniu, że nie mamy już nic. Że straciliśmy swoje dotychczasowe życie! Jednak czy aby na pewno tak jest? Związek mógł pochłaniać większość twojego czasu i być może musiałaś zrezygnować ze swoich zainteresowań czy częstych spotkań z przyjaciółmi. To jest właśnie odpowiedni czas na „odkurzenie” starych miejsc i przyjaźni!

8. Pozbądź się pamiątek

Rozstanie jest odpowiednim momentem na usunięcie z naszego życia pamiątek związanych z ex partnerem. Spakuj wszystkie rzeczy, które kojarzą ci się ze starą miłością do pudełka i schowaj je w miejsce, do którego nie zaglądasz.

9. Nie obwiniaj się!

Absolutnie nie powinnaś się obwiniać o wasze rozstanie, niezależnie od tego, czy spowodowane było ono z jego winy, czy najzwyczajniej wam nie wyszło. Pamiętaj, że często zdarza się to nie tylko w miłości, ale również w przyjaźni. Jest to całkiem normalne. Pamiętaj, że jesteś wartościowa i silna!

10. Musisz uzbroić się w cierpliwość

Każde rozstanie jest bolesne, dlatego też musisz mieć na uwadze, że musisz dać sobie czas na to, by się odkochać. Każdy chciałby znać złoty środek na to, jak przestać kogoś kochać z nią na dzień. Niestety nie jest to możliwe. Czas goi rany!

Gdy bardzo cierpimy po rozstaniu, zadajemy sobie pytanie, jak przestać kochać i tęsknić, by ukoić nasz ból. Niestety należy zdać sobie sprawę z tego, że proces związany z odkochiwaniem się jest bardzo złożony i musi potrwać jakiś czas. Nie ma skutecznego leku na złamane serce czy nieszczęśliwa miłość. Najważniejsze jest, byśmy unikali kontaktu z byłym parterem i pozbyli się wszystkich przedmiotów z nim związanych, tak by nie musieć na nie patrzeć każdego dnia. Jeśli uzbroisz się w cierpliwość, gwarantujemy, że z czasem ból stanie się mniejszy, aż niknie całkowicie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy facet zacznie żałować rozstania i zrozumie co stracił?

uteskniona kobieta

Kochasz przyjaciela? Jak przestać?

Wiele osób uważa, że przyjaźń między kobieta a mężczyzną jest niemożliwa i z czasem jedna ze stron oczekuje czegoś więcej. Owszem często tak się zdarza i sytuacja ta staje się bardzo uciążliwa dla obu stron. Miłość do przyjaciela sprawia, że przyjaźń jest zagrożona. Jak przestać kochać przyjaciela? Przede wszystkim staraj się od niego całkowicie odizolować i zerwać z nim wszelkie kontakty. Konieczne jest także skupienie się na własnym życiu. Być może po pewnym czasie okaże się, że to było zwykłe, niegroźne zauroczenie.

Jak przestać kochać ją lub jego? Przecież mi zależy…

Aby skutecznie uporać się z miłością do kobiety, należy zrobić wszystko, by zaprzestać z nią jakichkolwiek kontaktów. Nie zdrowe jest również bywanie w tych samych miejscach co ona i obserwowanie jej z daleka. Najlepiej jest skupić się na własnym życiu, rodzinie czy znajomych i zmienić miejsca wyjść na nowe. Z czasem może okazać się, że nie jest to prawdziwa miłość, tylko zauroczenie lub pociąg fizyczny. Po czym to poznać? Gdy przestaniecie się kontaktować, bardzo szybko wrócisz do swojego poprzedniego życia i spotkań ze starymi znajomymi. Kto wie? Może otworzysz się również na nowe znajomości.

Niestety nie zawsze rozstanie jest zależne od nas, często zdarza się, że dzieje się ono bez naszej zgody. Jest to bardzo bolesne uczucie, jednak pamiętaj, że po burzy zawsze przychodzi słońce. Oczywiście sytuacja jest o wiele trudniejsza, jeśli mimo zdrady lub zawodu, nadal zależy ci na partnerze. Przede wszystkim przestań wspominać tę relację i porzuć nadzieje na ponowne zejście. Jeśli wsparcie rodziny i znajomych nie jest pomocne, to możesz skorzystać z porady psychologa, który pomoże ci skutecznie przebrnąć przez najtrudniejszy czas.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *