plemniki

10 właściwości zdrowotnych spermy, które wprawią was w osłupienie!

Niewiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że męska sperma ma właściwości lecznicze ani z tego co wchodzi w jej skład. Warto jest wiedzieć, czy sperma jest zdrowa i na co wpływa. Czy sperma ma właściwości lecznicze? Czy można znaleźć ją w składzie kosmetyków? Czy połykanie spermy jest bezpieczne?

Jaki skład ma sperma?

Każda kobiet wie, jak wygląda sperma. Jest to gęsta maź o zabarwieniu mlecznym. Plemniki, które się w niej znajdują z łatwością mogą się w niej poruszać. Oprócz nich w jej skład wchodzą również:

 • Witamina C
 • Lipidy
 • Aminokwasy
 • Witamina B12
 • Enzymy
 • Prostaglandyny
 • Hormony steroidowe
 • Fruktoza
 • Cholesterol
 • Cynk
 • Wapń
 • Potas
 • Mocznik
 • Selen
 • Magnez

Na zapach i smak spermy wpływają:

 • Spermina
 • Spermidyna
 • Kadaweryna
 • Putrescyna

Niewiele osób wie, że na smak spermy wpływa męska dieta. Jeśli facet je dużo warzyw, owoców, mięsa to sperma będzie kwaśna. Gorzka natomiast może być, jeśli mężczyzna pali papierosy i pije alkohol. Czy mężczyzna może wpłynąć na to jak smakuje jego sperma? Tak, ponieważ wystarczy, że będzie prowadził zdrowy tryb życia, a smak nasienia zmieni się diametralnie.

koncept plemnikow

10 zdrowotnych właściwości spermy – jakie są?

Jedzenie spermy jest bezpieczne, nie należy martwić się więc, że może być ona nie zdrowa i źle wpłynąć na nasz organizm. Zdarza się jednak, że kobiety są na nią uczulone i po jej spożyciu pojawia się u nich wysypka lub wstrząs anafilaktyczny, jednak jest to niski procent populacji.

Specjaliści, lekarze i eksperci w tej dziedzinie bardzo chętnie podejmują się badań, by dowiedzieć się o nasieniu jeszcze więcej. Odkryli, że ma ona właściwości lecznicze, a panowie mogą wpłynąć na jej smak, czy to nie wiele? Niestety często zdarza się, że kobietom sperma po prostu nie smakuje. Jakie właściwości ma sperma?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Trwała ondulacja włosów - wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

1. Obniża ciśnienie krwi

W spermie znajduje się związek HLA, który wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, zwłaszcza u kobiet w ciąży.

2. Sperma posiada wiele witamin

Ciekawostką jest to, że w skład spermy wchodzi tylko 1 % plemników. Znajduje się w niej jednak wiele witamin, takich jak: Witamina B12, cynk, fruktoza, sód, fosfor, Witamina C, kwas mlekowy, kwasek cytrynowy. Jeśli więc zastanowić się czy jest ona zdrowa to odpowiedź brzmi: Tak!

3. Zmniejsza ryzyko zachorowania na prostatę

Naukowcy podczas badań potwierdzili, że gdy u mężczyzny regularnie dochodzi do wytrysku to zmniejsza to ryzyko zachorowania na raka prostaty.

4. Dobry sen

Jeśli chodzi o inne zalety spermy to wpływa ona na dobry sen u mężczyzny. Wiele osób po stosunku po prostu śpi lepiej. Wpływa na to w melatonina, który znajduje się w męskim nasieniu. Naukowcy twierdzą, że sperma ma takie same właściwości jak środki nasenne.

5. Pozytywne działanie na skórę

Niewiele kobiet wie, że sperma obniża proces starzenia się i powoduje zmniejszenie zmarszczek nawet o 20%. W składzie spermy występuje silny związek nazywany sperminą oraz białka, które posiadają właściwości przeciwzapalne. Bardzo często sperma pojawia się w składzie maseczek oraz kremów. Można ją więc nałożyć na twarz, odczekać kilka minut i dokładnie zmyć

6. Antydepresant

Kuracja spermą to nie tylko maseczki i kremy, ale również wpływa ona na leczenie podczas stanów depresyjnych. W skład męskiego nasienia wchodzą składniki, które wpływają na poprawę humoru, są to testosteron, estron oraz okscytocyna.

7. Trądzik

Czy sperma jest zdrowa? Na pewno dobrze wpływa na naszą cerę, ponieważ jest to bardzo skuteczny lek na trądzik. Dodatkowo za jego pomocą jesteśmy w stanie ujędrnić i nawilżyć naszą skórę.

8. Spowalnia starzenie się

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Medycyna estetyczna - na co uważać przed wykonaniem zabiegu?

Wiedząc, że sperma wpływa na kondycję naszej skóry, nie należy zapominać, że opóźnia również jej starzenie się. Naukowcy australijscy potwierdzili, że połykanie spermy może wydłużyć nasze życie nawet o 30%.

9. Podnosi libido

Jedzenie spermy sprawia, że wzrasta również kobiece libido. Nie tylko pozytywnie wpływa na samopoczucie dziewczyny, ale również dodaje jej energii, a ich mózg jest lepiej dotleniony.

10. Włosy

Kuracja spermą idealnie sprawdzi się na naszych włosach. Zazwyczaj kobiece włosy stają się bardziej lśniące, silniejsze i zdrowsze. Naukowcy udowodnili, że sperma poprawia kondycję kobiecych włosów, dlatego też często znajdziemy ją w składzie szamponów i odżywek.

plemnik

Czy połykanie spermy wpływa na zdrowie?

Nie wszystkie kobiety lubią połykać spermę, w wielu przypadkach czynność ta wzbudza w nich obrzydzenie. Nie należy wywoływać na niej presji, powinno sprawiać jej to przyjemność. Jeśli jednak partner oczekuje od partnerki, że będzie to robiła to musi wcześniej zadbać o to, by ją do tego delikatnie przekonać. Bardzo ważne jest więc prowadzenie zdrowego trybu życia, dbanie o higienę oraz odpowiednie odżywianie.

Wielu naukowców ciągle bada właściwości spermy. Czasem ich wnioski i tezy wydają się być niewiarygodne, jednak kobiety, które jedzą spermę nie przejawiają skłonności do stanów depresyjnych, są szczęśliwsze, mają zdrowszą skórę i włosy.

Wpływ spermy na zdrowie a badania naukowe

Wielu naukowców badając nasienie odkrywa coraz to nowsze właściwości dobroczynne męskiej spermy. Uważają oni zatem, że sperma nie tylko działa pozytywnie na naszą skórę, która nie starzeje się tak szybko, niweluje zmarszczki, ale i wpływa odżywczo na włosy.

Ich zdaniem ma ona również zbawienny wpływ na kobiecą psychikę. Dzięki połykaniu spermy rzadziej grożą im stany depresyjne, są one szczęśliwsze i posiadają więcej energii. Koi ona nie tylko nerwy, ale również ból i działa kojąco. Wielu naukowców uważa, że leczy ona nadciśnienie i zapobiega zawałom serca.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *