wlosy wyprostowane keratyna

Skutki uboczne keratynowego prostowania włosów – czy można je zniszczyć?

Kobiety posiadające proste włosy marzą o tym, by zostać posiadaczkami pięknych, bujnych loków. Działa to również w odwrotną stronę, posiadaczki loków chcą cieszyć się prostymi pasmami. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ taki rodzaj fryzury nie jest podatny na stosowanie kosmetyków typu żele, gumy czy lakiery do włosów. Na szczęście z pomocą przychodzi im jednak keratynowe prostowanie włosów. Czy jest to zabieg bezpieczny? Jakie są skutki uboczne keratynowego prostowania włosów?

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Jest to bardzo popularny sposób na wyprostowanie nawet najbardziej skręconych włosów. Dzięki niemu nasze włosy wyglądają również na bardziej lśniące i zdrowsze. Metoda ta polega na użyciu, jak sama nazwa wskazuje kreatyny oraz prostownicy. Podgrzewanie kosmyków włosów ma na celu utrwalenie fryzury oraz wnikniecie kosmetyku w strukturę włosa. Nie jest to zabieg na stałe, ponieważ z każdym myciem włosów kreatyna wypłukuje się, a one wracają do poprzedniego wyglądu.

Zabieg ten można przeprowadzić na każdego rodzaju włosach, od długich i kręconych po falowane i krótkie. Specjaliści do spraw włosów informują swoje klientki, że panie o cienkich i wrażliwych włosach oraz te o farbowanych pasmach powinny dobrze przemyśleć swoją decyzję. Mimo, że jest to zabieg tak bardzo popularny, wiele kobiet zastanawia się czy jest on również bezpieczny. Czy istnieją jakieś skutki uboczne keratynowego prostowania włosów?

keratynowe prostowanie wlosow

Czy keratynowe prostowanie włosów może je zniszczyć?

Na rynku istnieje wiele rodzajów kreatyny, które możemy wybrać do naszych włosów. Ich działanie jest prawie takie samo, jednak silniejsze kosmetyki powinny być stosowane u kobiet z dużym skrętem włosa, by efekt był oczekiwany. Keratynowe prostowanie włosów polecane jest przede wszystkim osobom, które:

  • Mają problem z układaniem włosów
  • Mają problem z puszeniem się włosów
  • Mają problem z elektryzowaniem
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jaki dobrać kolor włosów do ciemnej karnacji? Praktyczne porady

Należy wiedzieć, że zabieg ten wykonuje się za pomocą kreatyny, która jest elementem budowy włosa. Nie działa ona na strukturę włosa szkodliwie, wręcz przeciwnie – poprawia ona wygląd włosa oraz są dzięki niej nie tylko poste, błyszczące, ale również wyglądają na zdrowsze. Po wykonanym zabiegu nie tylko są wzmocnione, nawilżone, ale również odporne na zewnętrzne czynniki, takie jak mróz czy upał.

Cena keratynowego prostowania włosów zależna jest od ich długości i stanu oraz użytych kosmetyków. Zazwyczaj jest to przedział od 300 do 600 złotych, zależnie od salonu. Zabieg tak trwa do 4 godzin, jeśli wykonuje go profesjonalny fryzjer, efekt natomiast utrzymuje się nawet pół roku.

blondynka po keratynowym prostowaniu wlosow

Jakie są skutki uboczne keratynowego prostowania włosów?

Jeśli chodzi o skutki uboczne keratynowego prostowania włosów to, jeśli wykonujemy je w salonie fryzjerskim, a fryzjer ma w tego rodzaju zabiegach doświadczenie – nie musimy się martwić. Zdarza się, jednak naprawdę rzadko, że włosy zaczynają wypadać w niedużej ilości lub przetłuszczać się.

Najczęściej kreatyna sprawia, że nasze włosy stają się zdrowsze, są bardziej nawilżone i wzmocnione. Dodatkowo sam ich wygląd jest naprawdę satysfakcjonujący, ponieważ są lśniące i wyglądają na dużo zdrowsze.

Podsumowując, najważniejszymi skutkami ubocznymi keratynowego prostowania włosów są:

  • Odbudowa i odżywienie włosów – dzięki temu zabiegowi kreatyna we włosie zostaje uzupełniona.
  • Wygładzenie włosów – zabieg świetnie działa na włosy puszące się, suche, elektryzujące.
  • Odwracalny, jednak skuteczny, ponieważ utrzymuje się kilka miesięcy – jeśli kobiecie nie będzie pasowała nowa fryzura, może być spokojna, ponieważ włosy wrócą do pierwotnego stanu.

Jak widać keratynowe prostowanie włosów jest całkowicie bezpieczne dla struktury włosa, a działania takiego zabiegu są jedynie pozytywami i każda kobieta może się na nie zdecydować. Można wykonać je wykonać samemu w domu, jednak warto jest wcześniej dowiedzieć się jak wykonać taki zabieg poprawnie, aby nie zniszczyć włosów, które będą regenerowały się bardzo długo.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *