trwala headlines

Trwała headlines – co to jest i jak ją zrobić? Praktyczny poradnik

Jeszcze kilka lat temu trwała była bardzo popularnym sposobem na uzyskanie efektownych loków. Obecnie zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo zabieg taki niszczy nasze włosy, jak je osłabia oraz wysusza. Dlatego też w dzisiejszych czasach rezygnuje się z tej popularnej trwałej, a z pomocą przychodzi nam trwała headlines. Jest to zabieg, który przede wszystkim nie niszczy naszych włosów, a dodatkowo zwiększa ich objętość.

Co to jest headlines?

Trwała headlines jest to bardzo popularna metoda, która ma nie tylko zakręcić nasze włosy, ale również podnieść je u nasady oraz sprawić, by nie oklapły. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest to, że nasze włosy są nie tylko lśniące, ale również miękkie w dotyku. Nie puszą się, a ich ułożenie jest bardzo proste. Headlines to:

 • Zabieg, który nie osłabia naszych włosów
 • Zabieg, który nie niszczy włosów
 • Zabieg wpływający na lekkość włosów
 • Zabieg utrzymujący skręcenie włosów aż do 6 miesięcy
 • Zabieg całkowicie bezpieczny
 • Zabieg, który daje nam możliwość uzyskania drobnych lub większych loków

Trwała headlines jest metodą bardzo trwałą, można wykonać ją samemu w domu,  nie ingeruje ona w strukturę włosa, a co najważniejsze nie ma konieczności codziennego używania lokówki lub prostownicy, które niszczą i wysuszają nasze włosy. Ale utrwalić uzyskany efekt można wykonać cieniowanie, które spowoduje, że nasze włosy zwiększą swoją objętość. Kosmyki będą wyglądały na zdrowsze i bardziej elastyczne, dzięki czemu łatwiej będą się układały.

Jak zrobić trwałą headlines w domu? Praktyczny poradnik

Zabieg headlines jest nowoczesną wersją zwyczajnej trwałej. Wiele kobiet chce poddać się tej metodzie, ponieważ najzwyczajniej jest ona bezpieczna i nie niszczy włosów. Co ciekawe trwała headlines może zostać wykonana przez nas w domu. Jak to zrobić?

 1. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów i skóry głowy. Na rynku znajduje się wiele szamponów oczyszczających, które sprawdzą się idealnie.
 2. Następnie należy nawinąć włosy na wałki.
 3. Kolejnym krokiem jest położenie na zakręcone włosy delikatnej substancji zmiękczającej i pozostawienie całości na około pół godziny.
 4. Po określonym czasie konieczne jest spłukanie włosów ciepłą wodą, owinięcie ich ręcznikiem i pozostawienie na kolejne pół godziny.
 5. Po 30 minutach należy nałożyć na zakręcone włosy utrwalacz i odżywkę. Jeśli jest taka konieczność po wszystkich wykonanych zabiegach można rozpocząć strzyżenie oraz modelowanie fryzury.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Popularne depilatory w Komputronik - te modele przyniósł nam 2023

Co takiego sprawia, że trwała headlines jest w 100 procentach bezpieczna? Przede wszystkim kosmetyki, które należy zastosować. Istotne jest to, że nie przesuszają one włosów, są one uniesione, lekko pofalowane, a cały efekt utrzymuje się około 2– 3 miesięcy.

Ile kosztuje headlines u fryzjera? Cena zabiegu

Zabieg headlines znacznie różni się od klasycznej trwałej, ponieważ nie skutkuje on silne mechanicznym skręcaniem włosów, dodatkowo czas nakładania wałków jest znacznie krótszy od podstawowej metody. Trwała headlines sprawia, że włosy po zabiegu są uniesione, sprężyste mają większą objętość. Dodatkowo są delikatne, połyskujące dzięki temu dużo łatwiej się je układa. Jeśli chodzi o cenę takiego zabiegu to zazwyczaj profesjonalny salon fryzjerski życzy sobie za niego od 180 zł, wszystko zależy od długości włosów oraz wielkości loków, które chcemy osiągnąć. Polecany jest on paniom, które mają problem z efektem klapnnięcia, ponieważ dzięki temu zabiegowi wszystkie włosy u nasady zostaną uniesione.

Trwała headlines – jakie daje efekty?

Jakie efekty może osiągnąć poprzez ten zabieg? Przede wszystkim należy wiedzieć, że zabieg ten jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, dzięki któremu włosy powiększają swoją objętość, są miłe w dotyku, sprężyste i puszyste. Dodatkową zaletą jest to, że są one łatwiejsze w układaniu.

Wiele kobiet zastanawia się, czy zabieg headlines jest właśnie dla nich Wszystko zależy od tego jaką długość włosów posiadamy. Jeśli są one krótkie lub półdługie, a ich objętość jest naprawdę mała to zdecydowanie jest to świetna metoda na polepszenie ich wyglądu. Włosy staną sie bardziej sprężyste, formują się w naturalne fale, a co najważniejsze utrzymują się nawet do 8 tygodni.

Czy headlines pasuje do każdej fryzury?

Odpowiedzi brzmi: TAK! Zabieg headlines przeznaczony jest dla kobiet, które chcą wyglądać modnie ale nie chcą być zależne od suszarki, prostownicy lub lokówki, które niszczą i wysuszają włosy. Jego podstawowym efektem jest uniesienie włosów od nasady. Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich włosów to niestety efekt może być znikomy, ponieważ ciężar włosów spowoduje, że kosmyki będą obciążone i nie dadzą efektu, który oczekujemy. Dodatkowo należy wiedzieć, że trwała headlines daje nam efekt o wiele słabszy niż zwyczajna trwała. Posiada wiele zalet, ale przede wszystkim największą z nich jest bezpieczeństwo, ponieważ nie istnieje ryzyko spalenia włosów, oczywiście pod warunkiem, że jest on umiejętnie wykonany. Możemy go również powtarzać co jakiś czas, nie martwiąc się, że kondycja naszych włosów będzie słabsza.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

One thought on “Trwała headlines – co to jest i jak ją zrobić? Praktyczny poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *