zle sciete wlosy

Źle obcięte włosy – jak uratować zniszczoną fryzurę? 15 sposobów

Niestety często zdarza się, że nasza wizyta u fryzjera nie kończy się tak jak tego oczekiwaliśmy. Zastanawiamy się wtedy, czy istnieją jakieś sposoby na ich uratowanie. Źle obcięte włosy potrafią być prawdziwą zmorą, która może sprawić, że zamkniemy się w domu na kilka miesięcy. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Pocieszające jest to, że istnieją sposoby na uratowanie trapiącej fryzury.

15 sposobów na uratowanie źle obciętych włosów

1. Poproszenie fryzjera o poprawienie fryzury

Już na fryzjerskim fotelu wiemy, że coś poszło nie tak i fryzura, którą “zafundowała” nam fryzjerka nie jest czym czego oczekiwaliśmy. Wiele osób nie mówi o tym głośno i wychodzi z salonu niezadowolone. Nie musi tak, a nawet nie powinno! Należy poinformować o swoich uwagach fryzjera, który nas strzegł i żądać poprawienia źle obciętych włosów.

2. Nowa fryzura

Jeśli włosy zostały źle ścięte, możesz uratować ją czystym szaleństwem. Oznacza to, że możesz zdecydować się na inną fryzurę, taką której wcześniej nie brałaś pod uwagę. Nie panikuj i nie rób afery, to już w niczym nie pomoże, postaraj się spojrzeć na całą sytuację z innej perspektywy. Być może okaże się, że mimo wcześniej nie brałaś pod uwagę konkretnej fryzury to jest ona ci wprost pisana!

3. Grzyweczka

Niestety najczęściej zdarza się, że to właśnie grzywka jest elementem fryzury, który nas rozczarowuje. Pamiętaj jednak, że nie jest to koniec świata. Do uratowania całej sytuacji możesz przecież wykorzystać spinki, opaski i inne gadżety do podpięcia włosów. Jeśli sytuacja wydaje ci się kryzysowa to poproś fryzjera o zmienienie jej formy. Może przecież skrócić ją lub bardziej wycieniować i mankament stanie się niezauważalny.

4. Peruka

Bardzo często zdarza się, że po wyjściu od fryzjera masz ochotę zapaść się pod ziemię. Nie chcesz się nikomu pokazywać i wolałabyś ogolić się na łyso. Gdy sytuacja faktycznie jest bardzo kryzysowa i nie da się w żaden sposób uratować popsutej fryzury możesz użyć do jej zakrycia peruki. Na rynku istnieje ich ogromny wybór, a dodatkową ich zaletą jest możliwość bezinwazyjnej zmiany koloru. Peruka jest idealnym rozwiązaniem gdy źle obcięte włosy kręcone dają nam się we znaki.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Skutki uboczne keratynowego prostowania włosów - czy można je zniszczyć?

5. Nakrycie głowy

Obecnie wszelkiego rodzaju nakrycia głowy są na topie. Noszenie więc czapek, chust, turbanów czy kapeluszy dodaje stylizacji szyku i charakteru. Za ich pomocą możemy zakryć najstraszniejszą wpadkę, jaką może zafundować nam fryzjer. Źle obcięte włosy kręcone nie będą widoczne, żadne wystające kosmyki, za krótka grzywka…nic nie będzie nam straszne.

zle obciete wlosy

6. Dodaj włosom objętości

Jeśli po strzyżeniu twoje włosy wydają się być “oklapnięte” i wydaje się, że nie istnieje żaden sposób na ich odpowiednie ułożenie to być może dodanie im objętości się sprawdzi. Jak to zrobić? W tym celu możesz wykorzystać lokówkę, suszarkę czy szczotkę do podkręcania. Czasem podkręcenie włosów lub grzywki sprawią, że fryzura nabierze charakteru i spodobamy się sobie w nowym wydaniu.

7. Przyśpiesz ich porost

Gdy po wyjściu od fryzjera jesteśmy zrozpaczone tym, jak krótkie są nasze włosy, a 5 cm okazało się być 15 centymetrami to nie panikuj. Na rynku istnieje wiele środków i kosmetyków, które sprawiają, że włosy szybciej rosną. Pamiętaj również, że zdrowe odżywianie i suplementy są w tym celu nieuniknione. Pamiętaj, że może zająć to nawet kilka miesięcy!

8. Przedłużanie

W sytuacji, gdy fryzjer pozbawi nas większej ilości włosów i nie chcemy nosić peruki to możemy je uratować za pomocą zabiegu przedłużania. Wiele kobiet obecnie decyduje się na doczepy. Niestety należy pamiętać, że mimo, że rezultat faktycznie jest satysfakcjonujący to nasze naturalne włosy muszą być w bardzo dobrej kondycji. Jeśli więc często wypadają lub są najzwyczajniej cienkie to doczepy nie są dobrym rozwiązaniem.

9. Inne modelowanie

Jeśli naszą przyjaciółką była prostownica, używałyśmy jej prawie codziennie to wiemy, że każde niedociągnięcie fryzjera na prostych włosach jest bardziej widoczne. Jeśli więc źle obcięte włosy są naszym problemem to możemy postawić na inną fryzurę, na przykład na loki lub przedziałek w innym miejscu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jaki zestaw do manicure wybrać, aby być samowystarczalną w stylizacji paznokci?

10. Farbowanie

Bardzo często zdarza się, że fryzjer źle ostrzygł nasze włosy. Za pomocą farbowania mamy możliwość poprawienia ich wyglądu. Bardzo modne jest ombre i balejaż, a wykonanie tych dwóch metod może okazać się strzałem w dziesiątkę i jest to flamboyage. Warto jest jednak wykonać taką koloryzację w dobrym, sprawdzonym salonie fryzjerskim.

11. Skrócenie włosów

Niestety bardzo często w sytuacji, gdy jesteśmy niezadowolone ze strzyżenia musimy skrócić włosy. Oczywiście fryzura będzie krótsza, jednak ważne jest to, by włosy wyglądały lepiej. Pamiętaj, że włosy odrosną, a ty w tym czasie możesz spróbować czegoś nowego!

zle obcieta fryzura

12. Kosmetyki stylizacyjne

Bardzo często zdarza się, że źle obcięte włosy kręcone jak i proste co bardzo trudno w ułożeniu i wyglądają nieestetycznie. Na rynku istnieje wiele różnych środków stylizacyjnych, na które możemy się zdecydować, są to między innymi żele, pasty, wosk czy lakier. Bardzo ważne jest jednak, aby podczas stosowania ich uważać by nie zniszczyć i nie obciążyć włosów, w innym wypadku cała fryzura będzie wyglądała sztucznie.

13. Odwróć uwagę od włosów

Istnieje również możliwość odwrócenia uwagi od źle ściętych włosów. Można w tym celu wykorzystać różne akcesoria jak spinki czy opaski. Jest to również bardzo dobry dodatek do różnych stylizacji, a na rynku znajdziemy wiele ich modeli.

14. Pogódź się z porażką

Gdy fryzjer zniszczy nasze włosy lub źle je obetnie to najzwyczajniej jesteśmy zrozpaczone. Najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się wszystkich tych negatywnych emocji. Warto jest więc wypłakać się i pogodzić z całą sytuacją. Nie martw się włosy odrosną a problem sam się rozwiąże.

15. Przeczekaj

Każdej kobiecie, która chodzi do fryzjera zdarzyła się choć jedna sytuacja, w której wyszły one niezadowolone a ich włosy nie były takie jak tego oczekiwały. Oczywiście możemy zamknąć się w domu, możemy nosić czapki i robić wszystko by ukryć fryzurę lub najzwyczajniej przeczekać aż te odrosną. Warto jest jednak dobrze zastanowić się, czy nowa fryzura faktycznie jest tak straszna, być może okaże się, że zmiana wpłynęła na naszą korzyść. Pamiętaj, że każdemu zdarzają się pomyłki, nawet fryzjerowi.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *