kobieta przeprasza chlopaka

Jak przeprosić chłopaka? 15 sposobów na przeprosiny

Kłótnie, te w formie sprzeczek czy w formie ostrej wymiany zdań, niezależnie od wieku oraz tego jak długo jesteśmy razem zdarzają się w każdym związku. Najczęściej dochodzimy do porozumienia bardzo szybko, jednak zdarza się, że para nie rozmawia ze sobą nawet kilka tygodni. Nie należy tego przedłużać, ponieważ prędzej czy później i tak trzeba będzie przedyskutować całą sytuację i się pogodzić. Jak przeprosić chłopaka?

Kiedy jest najlepszy moment na przeproszenie chłopaka?

Nie zawsze szybciej oznacza lepiej. Należy dać sobie trochę czasu, by emocje opadły, byście się mogli uspokoić i przemyśleć powód kłótni. Nie ma dobrego czasu na przeprosiny, ponieważ zawsze jest to sprawa indywidualna. Niektórym zajmuje to jeden dzień, a innym nawet tydzień. Należy zastanowić jak przeprosić chłopaka, bo nas dobrze zrozumiał i by przeprosiny odniosły oczekiwany skutek. Nie należy czekać zbyt długo.

kobieta przeprasza

Jak przeprosić chłopaka po kłótni?

Istnieje kilka skutecznych sposobów na to jak przeprosić chłopaka. Wszystko zależy od powodu kłótni, jednak bez względu na ten czynnik należy wiedzieć w jaki sposób rozpocząć rozmowę i w jaki sposób ta rozmowa powinna zostać przeprowadzona.

1. Postaw się w sytuacji partnera

Bardzo często skupiamy się na swoich racjach i na tym co czujemy my same. Niestety należy pamiętać również, że partner ma uczucia i konieczne jest postawienie się również w jego sytuacji. To pozwoli nabrać ci dystansu i spojrzeć na wszystko z boku.

2. Przemyśl zanim go przeprosisz

Bardzo ważne jest, byś wcześniej dokładnie przemyślała to co chcesz mu powiedzieć i w jaki sposób. Oczywiste jest, że twoje przeprosiny powinny być szczere i płynąć prosto z twojego serca. Absolutnie nie powinnaś doprowadzić do tego, by między wami wybuchła kolejna kłótnia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dirty talking - co to jest? 100 najlepszych tekstów, których możesz użyć w łóżku

3. Przeproś

Niewiele kobiet potrafi przepraszać. Zastanawiając się przeprosić, jak chłopaka należy wziąć pod uwagę odpowiedni moment, atmosferę oraz to co chcemy powiedzieć. Przede wszystkim należy być szczerym podczas rozmowy i porozmawiać z partnerem w cztery oczy.

4. Okaż skruchę

Jest to bardzo trudny punkt, jednak należy dobrze przemyśleć powód kłótni i dojść do momentu, w którym będziemy szczerze go żałować. Skrucha jest bardzo ważna, dzięki niej mężczyzna będzie wiedział, że przeprosiny są szczere i zrozumiałaś to, co zrobiłaś źle.

5. Nie licz na przebaczenie

Pamiętaj, że reakcja twojego mężczyzny na twoje przeprosiny wcale nie musi być pozytywna. Zdarza się, że nie jest on w stanie wybaczyć Ci od razu i potrzebuję czasu na to by ochłonąć i przemyśleć całą sytuację. Pamiętaj również, że jeśli powodem kłótni była zdrada, to odzyskanie jego zaufania może być naprawdę trudne.

6. Poprawa

Jeśli chodzi o to jak przeprosić chłopaka po kłótni to pamiętaj, że bardzo ważna jest twoja postawa i twoje zachowanie. Musisz przekonać swojego mężczyznę, że zrozumiałaś swój błąd, żałujesz go i chcesz nad sobą pracować.

7. Czarno na białym

Najważniejsze jest, byś powiedziała swojemu mężczyźnie za co go przepraszasz, tak by nie miał on co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście nie zawsze musi być to przyjemna rozmowa, jednak, jeśli nie będziesz szczera to on na pewno od razu to wyczuje.

8. Niech wie, że go doceniasz

Bardzo ważne jest, by twój partner poczuł się doceniony. Musisz mu powiedzieć jak bardzo ci na nim zależy i jak bardzo jest dla ciebie ważny. Nie tylko słowo przepraszam i to, że jest ci przykro powinno paść podczas rozmowy. Musisz powiedzieć mu nie tylko to, że jest wyjątkowy, ale i dlaczego.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nie wiem czy go kocham - 15 sygnałów, które zwiastuje rozstanie

kobieta przeprasza faceta

9. Czyny głośniejsze niż słowa

Bardzo często słowo przepraszam nie wystarcza. Musisz mu udowodnić, że bardzo żałujesz tego co się wydarzyło i nigdy więcej nie doprowadzisz do takiej sytuacji.

10. Nie używaj słowa „ale”

Jeśli chcesz przeprosić swojego faceta to absolutnie nie powinnaś używać słowa „ale”. Wszystko co powiesz wcześniej zostanie przez niego automatycznie zapomniane i nie będzie dla niego istotne. Słowo „ale” najprawdopodobniej spowoduje to, że poczuje się on tak jakbyś chciała zrzucić na niego całą winę. Najważniejsze jest, byś przyznała się do tego, że popełniłaś błąd.

11. Nie kłóć się

Jeśli chcesz przeprosić faceta to nigdy nie doprowadzaj do ponownej kłótni. Absolutnie nie należy również wypominać mu sytuacji z przeszłości. Cała rozmowa powinna być nie tylko spokojna, ale również szczera, tak byście mogli wszystko dokładnie wyjaśnić.

12. Zrób mu przyjemność

Jeśli chcesz przeprosić faceta po kłótni to spraw by mu przyjemność. Możesz zabrać go do kina, na mecz, ugotować dobry obiad, wszystko to sprawi, że taki gest będzie dla niego przeprosinami. Mężczyzna będzie wiedział, że się starasz i chcesz się z nim pogodzić.

13. Formy komunikacji

Oczywiste jest, że jeśli nie wiesz, jak przeprosić chłopaka to zaczynasz zastanawiać się, czy możesz to zrobić za pomocą sms-a lub listu. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest by twoje przeprosiny były szczere, a to co chcesz mu przekazać nie było zaciągnięte z internetu, lecz napisane prosto z twojego serca.

14. Daj mu czas do namysłu

Jeśli już przeprosiłaś to nie naciskaj go. Musi mieć czas na ochłonięcie i zrozumienie, że naprawdę bardzo żałujesz i chcesz ten związek ratować.

15. W razie odmowy pogódź się z tym

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Facet nie ma czasu dla Ciebie? Gdyby chciał to by miał!

Jeśli Twój partner nie przyjmuje przeprosin to koniecznie zaakceptuj jego decyzję.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *