kobieta zastanawia sie nad

Dogging – co to właściwe jest? Seks na oczach innych coraz popularniejszy

Dogging jest to seks w miejscu publicznym. Oprócz samej przyjemności jest on również niebezpieczny i można mieć przez niego wiele kłopotów. Mimo to są osoby, które się na niego decydują i czerpią z tego maksymalną przyjemność. Czym jest dogging? Czy jest to fetysz? A może to choroba? Skąd się wziął? Postaramy się przybliżyć temat doggingu.

Co to jest dogging?

Najprościej mówiąc, dogging jest to seks w miejscu publicznym. Zaspokaja się za jego sprawą dwie różne potrzeby: ekshibicjonizm, czyli pokazywanie i vojeryzm, czyli podglądanie. Bardzo często zdarza się, że dwie te potrzeby łączone są z promiskuityzmem, czyli kontaktami seksualnymi z przypadkowymi ludźmi. Osoby, które uprawiają dogging czerpią z niego całkowitą satysfakcję, a raczej z tego, że ktoś może ich podglądać, oglądać lub nakryć. Niestety często zdarza się, że doggersi zmuszeni są do korzystania z pomocy terapeutów i seksuologów, ponieważ nie potrafią czerpać satysfakcji z seksu w mniej ekstremalnych warunkach. Warto je wziąć pod uwagę również to, że znalezienie partnera, który chciałby uprawiać seks zdając sobie sprawę z tego, że ktoś to ogląda jest naprawdę bardzo trudno, choć powstały już grupy, na których ludzie mają możliwość spotkania innych doggersów, z którymi mogą się umówić.

Wiele osób uważa, że osoby, które uprawiają dogging są najzwyczajniej mówiąc chore i zboczone. Absolutnie nie ich w ten sposób traktować. Należy pamiętać, że istnieją ludzie, dla których seks jest czymś więcej niż współżyciem po Bożemu w domowym łóżku. Lubią zadawać sobie ból podczas partnersich uniesień i chętnie korzystają z gadżetów seksualnych. Czy takie działania nie są już zboczone? Seks obecnie nie jest tematem tabu i ludzie coraz chętniej sięgają po wszelkie urozmaicenia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak wyjść z friendzone w 15 krokach? Skutecznie i szybko!

Dogging – skąd pochodzi trend?

Dogging wywodzi się z Wielkiej Brytanii i to właśnie tam powstała pierwsza grupa doggersów. Jak sama nazwa wskazuje znaczenie związane jest z psami. Dlaczego? Tak naprawdę istnieją dwie koncepcje dotyczące tego skąd wywodzi się to słowo. Pierwsza z nich powiązana jest z wyjściem na spacer z psem i podglądaniem ludzi, którzy uprawiali seks w parkach lub lasach. Zazwyczaj były to prostytutki z klientami. Druga koncepcja informuje, że nazwa wzięła się od kopulujących psów.

Dogging – dlaczego ludzie w ogóle to robią?

Dogging uprawiają ludzie, którym zależy na urozmaiceniu seksu i chcą wprowadzić swoje relacje lub życie większą szczyptę pikanterii. Co tak bardzo ich pobudza w tym, że ktoś patrzy? Na pewno jest to strach, ryzyko, niepewność oraz to, że jest to zakazane. Oczywiste jest, że może nakryć nas policja i dać nam wysoki mandat. Dla doggersów seks w miejscu publicznym jest bardzo podniecający. Ważne jest, aby mieć na uwadze, że jeśli spotkamy na swojej drodze doggersów, pamiętać, że osoby, które się na niego decydują robią to dobrowolnie i świadomie. Ludzie najczęściej decydują się na niego, ponieważ:

 • Chcą przeżyć coś niebezpiecznego
 • Mają duże potrzeby seksualne
 • Partner nie spełnia ich potrzeb seksualnych
 • Chcą oderwać się od monotonii
 • Jest to dla nich idealny sposób na urozmaicenie życia seksualnego
 • Chcą spełnić swoje fantazje
 • Chcą przeżyć niezapomnianą chwilę
 • Robią to dla adrenaliny
 • Chcą spróbować seksu z nieznajomą osobą

Jacy ludzie decydują się na dogging? Najczęściej są to osoby otwarte, bezpruderyjne oraz spragnione nowych doznań. Nie są one wstydliwe, nie czują skrępowania, a dodatkowo mają silną potrzebę spróbowania czegoś nowego. Ryzyko powstające przy uprawianiu doggingu jest dla nich podniecające i nakręcające.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Romans w pracy - jak się rozpoczyna? Objawy i konsekwencje

Wydawać by się mogło, że czasy się zmieniły i gdy temat seksu poruszany jest także w szkołach, ludzie mają większą możliwość do zaspokojenia własnych potrzeb. Niestety nie zawsze znajduje to zastosowanie w praktyce i doggersi są napiętnowani, mimo, że nikomu nie preszkadzają.

Czy dogging jest wątpliwy moralnie?

Bardzo często pojawia się pytanie czy osoby uprawiające dogging mają w sobie jakąkolwiek moralność. Wiele osób uważa, że jest to pewnego rodzaju zboczenie, a ludzie, którzy się na niego decydują przekraczają wszelkie granice przyzwoitości. Istnieją pary, które decydują się na seks w miejscu publicznym, jednak zdarza się dość często, że są to szybkie spotkania z nieznanymi osobami. Proszę pamiętać, że w takich przypadkach jest to naprawdę niebezpieczne i należy zachować szczególną ostrożność:

 • Należy zawsze się zabezpieczać
 • Należy sprawdzić czy w miejscu, w którym chcemy uprawiać dogging nie ma monitoringu
 • Należy skupić się wyłącznie na partnerze seksualnym a nie na tym co nas otacza
 • Należy posprzątać po sobie
 • Należy okazać drugiej osobie szacunek i uszanować jej odmowę, jeśli tak zdecyduje
 • Należy dbać o bezpieczeństwo partnera i swoje
 • Należy przestrzegać prawa
 • Uszanuj anonimowość partnera
 • Nie niszcz okolicy i zieleni

Niestety bardzo często dogging, czyli seks w miejscu publicznym uprawiany jest w połączeniu z zażywaniem alkoholu lub narkotyków. Takie zjawisko nigdy nie jest odbierane pozytywnie przez otoczenie, niezależnie od tego czy mowa tu o singlach czy o parach w związkach. Wiele osób decyduje, że będą ukrywać fakt uprawiania doggingu przed rodziną i znajomymi bojąc się potępienia.

Jakie zagrożenie niesie za sobą dogging

Dogging jest dla doggersów przyjemnością, jednak warto również pamiętać o tym, że wiążą się z nim liczne zagrożenia. Bardzo ważne jest by partnerzy pamiętali o wszystkich niebezpieczeństwach, na które są narażeni. Nie chodzi tutaj tylko o policję i przechodniów, ale także o różne choroby. Na przykład:

 • Choroby przenoszone drogą płciową
 • Niechciana ciąża
 • Agresywne podejście wobec doggersów przez przechodniów
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co mówi spojrzenie mężczyzny? Rodzaje spojrzeń w oczy

Wszystkie powyższe zagrożenia nie są jedynymi, które grożą osobom uprawiającym seks w miejscu publicznym. Należy podchodzić ze szczególną ostrożnością do osób, które mogą nas nagrywać z boku i udostępniać nagarnie na internecie lub znajomym.

Dogging w Polsce – czy jest powszechny?

Jeśli chodzi o dogging w Polsce to nie jest on jeszcze tak powszechny jak na przykład w Wielkiej Brytanii. W naszym ojczystym kraju seks jest traktowany jak coś intymnego, a w wielu domach się na jego temat nawet nie rozmawia. Zazwyczaj ludzie, którzy mają świadomość tego czym jest dogging są jego całkowitymi przeciwnikami i mają to zjawisko za chorobę i zboczenie. Nie oznacza to jednak, że w Polsce doggersi wcale nie istnieją, wręcz przeciwnie, jednak absolutnie się z tym ukrywają, by społeczeństwo ich nie “zlinczowało”. Aby zostać jednym z nich i przystąpić do takiej grupy, należy spełnić kilka ważnych warunków, między innymi wykazać się wysoką kulturą osobistą, odpowiednim wiekiem i wykształceniem. Nie jest więc tak, że może przystąpić do niej każdy “z ulicy”.

Trudno jest jednoznacznie określić, czy dogging jest szkodliwy i z czego tak naprawdę wynika. Wiele osób uważa, że jest to choroba inni natomiast, że wynika to ze wzmożonej potrzeby seksualnej. Tak czy inaczej z roku na rok doggersów na pewno przybywa i warto jest się z tym zjawiskiem oswoić. Jeśli takie zachowanie jest dla nas łagodnie mówiąc nie smaczne, a spotkamy na swojej drodze parę, która uprawia seks w miejscu publicznym, należy odejść i nie robić z tego większej afery.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *