kobieta na randce

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? 15 sposobów

Wiele kobiet ciągle zastanawia się, czy dany mężczyzna jest nią zainteresowany. Niestety tak jak w przypadku facetów, którzy nie rozumieją zachowania Pań, tak i kobiety nie zawsze potrafią dostrzec oznaki zainteresowania, które wysyłają im mężczyźni. Samce alfa chcą uchodzić za panów, którzy nigdy nie poddają się emocjom i swoim uczuciom, co sprawia, że kobieta nie jest w stanie dostrzec oznak zainteresowania.

Męskie sposoby okazywania zainteresowania kobietą – 15 najpopularniejszych z nich

Problem z odczytaniem męskich sygnałów zaiteresowania jest jednym z najczęstszych, z którymi muszą borykać się kobiety. Nie zawsze ich sposób na podryw jest dla nich tak oczywisty jak dla samych zainteresowanych. Niestety panie muszą wiedzieć, jak facet okazuje zainteresowanie, by w przyszłości się nie rozczarować.

mezczyzna okazuje zainteresowanie kobieta na randce

Konieczne jest baczne obserwowanie mężczyzny, zarówno tego w jaki sposób się wobec nas zachowuje oraz co mówi. Najczęściej to właśnie mowa ciała potrafi zdradzić zamiary mężczyzny, który być może wysyła je w nasza stronę całkiem nieświadomie. Najczęstszymi sygnałami są:

1. Oczy

Jeśli zauwazysz, ze rzuca ci ukradkowe spojrzenia, wasz wzrok spotyka się bardzo często i trwa kilka sekund to jest to znak, że facet jest tobą zainteresowany. Oczy jak to prawdziwe zwierciadło duszy, nigdy nie potrafią kłamać. Spójrz na jego źrenice, jeśli są powiekszone to sygnał, że twoja osoba wzbudza w nim naprawdę silne emocje.

2. Mimika

Panowie starają się zrobić wszystko, by zapanowac nad swoją twarzą, niestety czasem mimo szczerych chęci uzyskują odwrotny skutek. Obserwuj jego twarz bardzo uważnie wyszukując sygnałó świadczących o zainteresowaniu twoją osobą. Jakie sa to sygnały. Na przkład: oblizywanie lub przegryzanie warg, stały uśmiech czy znaczne ożywienie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zaimponować dziewczynie? 15 sprawdzonych sposobów

3. Dotyk

Meżczyzna zainteresowany kobietą szuka stałej okazji do tego, by ja dotknąć choćby calkiem przypadkiem. Takie zachowanie jest dla nas sygnałem, ze potrzebuje on naszej bliskosci, może być to dotyk dłoni, pleców lub kolana.

4. Przechylanie głowy w stronę kobiety

Wydawać by się mogło, że jest to śmieszny sygnał świadczący o jego zainteresowaniu, dlatego też często jest niezauważany. Są to jednak całkowita prawda! Zwróć uwagę na to, gdy podczas rozmowy z tobą przechyla w twoim kierunku głowę, a na twarzy pojawiają się wypieki.

5. Stopy

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie? Gdy podczas rozmowy z tobą kieruje swoje stopy w twoją stronę. Jest to najczęstszy sposób na to, by okazać partnerce zainteresowanie, a rzadko zauważany.

6. Dbanie o siebie

Gdy parter przychodzi na spotkanie z tobą ubrany inaczej niż zwykle, zwraca uwagę na detale, jego włosy są schludnie ułożone, a broda wyczesana, to jest to podstawowy znak, że zależy mu na tobie i chce zrobić jak najlepsze wrażenie.

7. Komplementy

Panowie bardzo chętnie wykorzystują komplementowanie partnerek jak sposób na okazanie im swojego zainteresowania. Panie natomiast uwielbiają czułe słówka i gdy ich facet zwraca uwagę na ich nową fryzurę czy piękny kolor oczu. Najważniejsze jest jednak, by były one szczere i zgodne z prawdą.

8. Postawa ciała

Jak facet okazuje zainteresowanie? Przede wszystkim swoją postawą, wyprostowana sylwetka, wypięta klatka piersiowa i zajmowanie większej ilości miejsca podczas siedzenia niż to konieczne – wszystkie te zachowania są oznakami, że facet jest zainteresowany kobietą i chce wyglądać w jej oczach na prawdziwego macho.

9. Skupienie na partnerce

Mężczyzna zainteresowany partnerką podczas spotkania skupia na niej całą swoją uwagę, tak by czuła się numerem jeden. Nigdy nie zwraca uwagi na inne kobiety ani na swoich kolegów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Złamane serce - jak sobie z nim poradzić? Objawy i leczenie

10. Wspaniały słuchacz

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie? Przede wszystkim jest dobrym słuchaczem i zapamiętuje najważniejsze rzeczy, to co lubi partnerka, czego się boi i zawsze pamięta o ważnych rocznicach.

11. Głośno się zachowuje

Jeśli wychodzicie razem, a twój mężczyzna staje się dusza towarzystwa, krzycząc przy tym głośno, silnie gestykulując to sygnał, że chce zwrócić na siebie twoją uwagę.

12. Pisze i dzwoni

Jak facet okazuje zainteresowanie? Przede wszystkim chce pozostać z tobą w stałym kontakcie. Często pisze do ciebie wiadomości, na social mediach i dzwoni. Jest to oczywisty sygnał, ze jest tobą zainteresowany i chce wiedzieć co robisz lub gdzie jesteś, dając ci tym samym do zrozumienia, że myśli o tobie.

13. Wybiera to co ty

Jeśli facet podczas wspólnego obiadu w restauracji wybiera takie samo danie jak ty lub takiego samego drinka to znak, że chce pokazać ci, że jest w stanie się dla ciebie poświęcić.

14. Poznajesz jego znajomych

Jest to bardzo ważny sygnał, świadczący o tym, że jest tobą zainteresowany! Jeśli chce przedstawić cię swoim znajomym lub rodzinie, to potraktuj to jako sygnał, że traktuje cię poważnie i chce się tobą chwalić.

15. Wspólne plany

Jeśli podczas codziennej rozmowy twój parter obiecuje ci, że na wakacje zabierze cię w góry i pokaże ci najpiękniejsze miejsca, które jak twierdzi sam kocha to jest to sygnał, że okazując ci zainteresowanie tworzy w swojej głowie wspólne plany, choćby na niedaleką przyszłość.

mezczyzna na spacerze z kobieta

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie? Różnice

Dojrzały mężczyzna okazuje swoje zainteresowanie w sposób godny prawdziwego faceta. Przede wszystkim możesz zauważyć w jego zachowaniu wszystkie wyżej wymienione sygnały, jednak istnieje kilka podstawowych różnic. Jakich? Prawdziwy, dojrzały mężczyzna w swoim zachowaniu emanuje prawdziwością i szczerością. Jest bardziej opiekuńczy i robi to całkiem naturalnie, nie stara się na siłę zrobić na partnerce dobrego wrażenia. Jest kulturalny, lekko nieśmiały, dyskretny i delikatny, a co najważniejsze niema poczucia, że musi się przed kobietą popisywać. Dla swojej parterki będzie prawdziwym oparciem, będzie dawał jej poczucie spokoju i bezpieczeństwa, wpływa na to jego stabilność i siła.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy romans przeradza się w miłość lub związek?

Czy to na pewno jest zainteresowanie? Może po prostu jest miły?

Bardzo często zdarza się, że zauroczona kobieta odbiera zwykłą uprzejmość mężczyzny jako sygnał okazujący jej zainteresowanie. Ważne jest, by nie dać się ponieść emocjom i dać sobie więcej czasu na obserwowanie faceta i jego zachowania, by być pewną, że to nie zwyczajna uprzejmosć, a parwdziwe zainteresowanie naszą osobą.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *