mezczyzna dotyka kobiety

Dotyk mężczyzny – co może oznaczać? Kocha czy nie kocha?

Znaki niewerbalne mówią nam bardzo dużo. Trzeba jednak wnikliwie obserwować zachowanie drugiej osoby, a w relacjach damsko-męskich to niezwykle istotny aspekt. Szukanie bliskości fizycznej może nam sugerować nie tylko zainteresowanie i pożądanie, ale nawet miłość. Co oznacza dotyk mężczyzny? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź!

Współautorem artykułu jest portal dla kobiet StepTop.pl.

Co oznacza dotyk mężczyzny?

Dotyk mężczyzny jest to forma komunikacji, ale bez używania słów. Zachowanie chłopaka dużo zdradza o jego zamiarach, poza tym pokazuje, czy traktuje kobietę poważnie, czy nie. Jeśli zbyt szybko zacznie przekraczać granice możesz mieć pewność, że jesteś wyłącznie przygodą. W przypadku miłości będzie czekał z okazywaniem bliskości z szacunku oraz z głębokiego uczucia. Dotyk zakochanego mężczyzny różni się nieco od tego zainteresowanego wyłącznie przyjacielskimi stosunkami, czy seksem – pamiętaj o tym!

Nie da się ukryć, że dotyk mężczyzny to jedna z form uwodzenia płci przeciwnej. Z jego ust z pewnością będą padać liczne komplementy oraz piękne słowa. To nie jest jedyna opcja, gdy chodzi o okazywanie zainteresowania! Duże znaczenie odgrywają tutaj przede wszystkim znaki niewerbalne, czyli między innymi dotyk mężczyzny. Słuchaj oraz obserwuj, a będzie w stanie odkryć szybciej intencje faceta!

dotyk zakochanego mezczyzny

Znaczenie dotyku mężczyzny w zależności od miejsca

Nie ma wątpliwości, że dotyk zakochanego mężczyzny jest odmienny od przyjacielskich gestów, czy zachowania chłopaka, który nie ma poważnych zamiarów, a rządzi nim jedynie pociąg seksualny. Różnice są dość spore i nie da się pomylić pewnych reakcji. Miłość sprawia, że jest on czuły, troskliwy, opiekuńczy oraz szarmancki. Co oznacza dotyk mężczyzny jeśli chodzi o poszczególne części ciała? Poniżej znajdziesz tylko kilka przykładów. Oto one:

 • Przytulanie – to przyjacielski gest, który nie ma głębszego znaczenia, bowiem z reguły symbolizuje wsparcie, troskę i zwyczajną sympatię.
 • Subtelne gładzenie po policzku to znak, że facet szuka bliskości fizycznej, ale przede wszystkim ma ochotę pocałować kobietę. Jeśli pragnie skraść całusa to na bank skupi się na dotykaniu bliskich okolic ust.
 • Ułożenie ręki na udzie – to wymowny gest, który pozwala sprawdzić facetowi, czy kobieta pozwoli mu na więcej, tak samo można odebrać chwycenie w okolicy talii, choć tutaj to jednoznaczny sygnał gotowości na zbliżenie.
 • Poklepanie po ramieniu – to przyjacielski gest wsparcia bądź okazania zaufania.
 • Dotyk pleców przez mężczyznę – to budowa więzi seksualnej, tak samo można odebrać masaż karku.
 • Dotykanie głowy – wyraz sympatii, choć niekiedy i romantyzmu, ale dużo zależy od lokalizacji oraz od samego gestu.
 • Ułożenie dłoni na dłoni – symbol świadczący o tym, że facet przejmuje inicjatywę.
 • Buziak w policzek na przywitanie bądź pożegnanie – to miły gest, aczkolwiek bez większej symboliki.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Objawy chorobliwej zazdrości faceta - 15 najczęstszych sygnałów

Znaczenie dotyku mężczyzny jest różne, na przykład przypadkowe gesty to delikatna sugestia, że pragnie on pogłębić relację. Próbuje na początku wybadać teren i zobaczyć na ile kobieta pozwoli. Nie chce jednocześnie przekraczać granic bliskości fizycznej, aby nie przyspieszać biegu zdarzeń.

Co oznacza dotyk mężczyzny? Bywa, że jasno komunikuje erotyczne pragnienia. W tym przypadku mowa o szczypaniu lub o klepaniu pośladków, poza tym o głaskaniu brzucha oraz okolic dekoltu. To nie zawsze będzie jednak wstęp do czegoś więcej, bowiem może jedynie oznaczać budowanie bliskości fizycznej oraz dostarczenie miłych doznań. Dotyk erotyczny jest już wyraźnym znakiem, że pojawiła się chęć na zbliżenie. Czuć pożądanie, które objawia się licznymi pieszczotami kobiecego ciała. Całusy oraz dotykanie miejsc intymnych to tylko kilka z możliwości. Chodzi o osiągnięcie przyjemności seksualnej i dotyk się tu idealnie sprawdza.

Czy jak mężczyzna dotyka to kocha?

Dotyk mężczyzny wyraża dużo, aczkolwiek nie zawsze jest jednoznaczny z głębszym uczuciem. Pociąg seksualny niekiedy wystarcza, aby stawiać na erotyczne gesty. Szukanie kontaktu cielesnego z kobietą może być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi:

 • Chłopak jest otwartym człowiekiem i nie ma najmniejszego problemu z dotykaniem innych, więc całusy, czy przytulanie nie jest dla niego niczym specjalnym.
 • Facet pragnie kobiety, dlatego chce się do niej fizycznie zbliżyć. Co oznacza dotyk mężczyzny? Sprawdza na ile sobie może pozwolić, do tego czy dziewczyna również jest zainteresowana czymś więcej.
 • Chłopak czuje sympatię do dziewczyny i decyduje się na gesty przyjacielskie, czyli są one, jak najdalej od centralnej części jej ciała. Nie ma tu pożądania, bo jedynie chodzi o sprawienie zwykłej przyjemności i okazanie sympatii.
 • Kiedy ktoś czuje się swobodnie jest z pewnością mniej powściągliwy. Kiedy chłopak lubi towarzystwo dziewczyny nie ma problemu z subtelnymi formami bliskości.
 • Samotni ludzie często szukają okazji, aby poczuć bliskość innych, poza tym wykorzystują szansę, aby pokazać im poprzez dotyk swoją sympatię lub podkreślić swoją obecność.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zaskocz faceta na 10 wyjątkowych sposobów!

Dotyk mężczyzny ma różne przyczyny i mało kiedy jesteśmy w stanie w 100% ustalić jego intencje. Nie zawsze chodzi przecież o miłość! Bywa i tak, że wielu panów ma spory kłopot, aby się przełamać i nawiązać jakąkolwiek bliskość fizyczną.

mezczyzna dotyka twarzy kobiety

Zakochany mężczyzna – jak dotyka?

Dotyk zakochanego mężczyzny jest specyficzny. Miłość nie zawsze będzie pokazywana wprost, bowiem sporo panów nie chce zdradzić swoich zamiarów. Mimo wszystko i tak nieświadomie poprzez gesty pokazują swoje intencje kobiecie. Co robią? Zdarza się:

 • subtelny dotyk kobiety przy każdej nadarzającej się okazji, aczkolwiek jest to bardzo delikatne i nie ma mowy o przekraczaniu barier
 • częste obejmowanie ramieniem, jako oznaka zapewnienia bezpieczeństwa i opiekuńczości
 • chwytanie za dłoń
 • pomoc przy pokonywaniu drogi, na przykład jest podanie ręki lub osłanianie ciałem
 • poprawianie włosów kobiety
 • zdejmowanie włosów lub nitki z ramienia, choć wcale ich tam nie ma
 • wycieranie kącików ust kobiety po spożytym posiłku.

Zakochany chłopak jest czuły, delikatny i dość powściągliwy w działaniu. Nie chce niczego przyspieszać, aby nie przekroczyć za szybko granic. Czeka na odpowiedni moment oraz na reakcję kobiety, bo pragnie mieć pewność, że już oswoiła się z bliskością fizyczną. Jest cierpliwy, dzięki temu wszystko przychodzi naturalnie. Nie ma mowy o bardzo wymownym zachowaniu z podtekstem, zwłaszcza na samym początku relacji.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *