niekochana kobieta

20 sygnałów, że oni Cię nie kocha – poznaj wszystkie znaki!

Zauroczenie mija z czasem, a wtedy nie każde uczucie przetrwa próbę czasu. Obawy związane ze związkiem to norma, ale niekiedy pojawiają się one, ponieważ przeczuwamy zakończenie relacji. Specyficzne zachowanie faceta może pokazywać nam, że on przestał coś czuć. Po czym to poznać? W naszym artykule znajdziesz aż 20 sygnałów świadczących o tym, że on Cię nie kocha. Sprawdź koniecznie, jakie znaki wysyła!

20 sygnałów, które świadczą, że on Ciebie już nie kocha

1. Brak zainteresowania

Początki relacji zawsze są bajkowe, a para jest wręcz nierozłączna. Nie są w stanie nacieszyć się swoim towarzystwem, poza tym są mocno zaangażowani w znajomość. To jasny sygnał, że jest tu uczucie. W momencie, gdy facet przestaje się interesować życiem kobiety to jest już znak, że jest ona dla niego obojętna i nie znaczy nagle nic.

2. Unikanie bliskości

Nie da się ukryć, że podstawą każdego związku są różne formy bliskości. Ten element jest ważny w każdej relacji miłosnej. Brak seksu, unikanie chociażby pocałunków ze strony partnera – zauważasz to? Można zacząć się poważnie zastanawiać, dlatego tak się dzieje. Kiedy facet się odsuwa i nie chce bliskości fizycznej może to jednoznacznie wiązać się z wypaleniem uczucia.

3. Tracisz pozycję „number one”

Kiedy facet jest zakochany to stawia kobietę na pierwszym miejscu. Dla niej jest w stanie się poświęcić, a nawet zrezygnować z własnych marzeń. Miłość sprawia, że partnerka jest najważniejsza, a reszta automatycznie schodzi na dalszy plan. Kiedy tracisz pozycję lidera w jego życiu możesz być pewna, że uczucia już nie ma.

4. Ciche dni trwają długo

Ciche dni zdarza się w każdej relacji. Milczenie może być wynikiem nieporozumienia, kłótni, a nawet zwyczajnej sprzeczki. Kiedy to trwa za długo będzie coraz trudniej wrócić  na „normalne tory”. Brak miłości powoduje, że facet nawet nie stara się tego naprawić, a oddalenie jest dla niego wygodnym rozwiązaniem, bo nie musi się tłumaczyć.

5. Nie rozmawiacie ze sobą

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak dbać o mężczyznę? 10 sprawdzonych porad

Zakochany facet jest mocno zaangażowany w relację, dlatego dopytuje, chce wiedzieć wszystko. Rozmowy o niczym są wtedy normalne. Przy wypaleniu komunikacja się bardzo ogranicza. Nie ma już tej nici porozumienia, czy ciekawości drugiego człowieka, a tym bardziej nie staracie się rozwiązywać powstałych konfliktów.

smutna kobieta

6. Silna potrzeba niezależności

W związku niezależność jest osłabiona, bo partnerzy w pewnym stopniu stają się jednością. Dla drugiej strony liczy się to, aby jej połówce było dobrze, dlatego może rezygnować z wielu rzeczy w imię miłości. Nagła i silna potrzeba niezależności faceta niepokoi, bowiem to często znak, że myśli on już wyłącznie o życiu w pojedynkę.

7. Obojętność

Obojętność ze strony faceta to wyraźny sygnał, że w związku nie dzieje się dobrze. To być może chęć zyskania większej prywatności, wtedy nie ma w tym nic złego. Gorzej jeśli chodzi o odizolowanie się od kobiety wyłącznie z braku miłości.

8. Brak czasu razem

Na początku relacji każda chwila razem była niebywale ekscytująca dla pary. Dlaczego? Nie mogą się sobą nacieszyć i trudno im się rozstać. Facet, który nie kocha nie potrzebuje już wspólnych wakacji, spotkań, krótko mówiąc długich godzin razem. Nie ma zwyczajnie ochoty na bycie obok kobiety, której nie darzy już uczuciem.

9. Nie spełnia obietnic

Brak miłości objawia się, między innymi tym, że partner nie spełnia danych kobiecie obietnic. Mimo licznych zapewnień nie robi nic, aby wywiązać się z danego słowa. Deklaruje dużo, ale nie działa. To wyraźna oznaka, że miłość się wypaliła, a dziewczyna już dla niego nic nie znaczy.

10. Nie ma mowy o tęsknocie!

Zakochani tęsknią za sobą, nawet gdy rozłąka trwa jedynie kilka godzin. To wina tego, że niewidzialna moc ciągnie was ku sobie. Brak miłości sprawia, że facet jest obojętny i nie okazuje ani zaangażowania ani tęsknoty. W zasadzie jest mu to na rękę, że nie musi niczego udawać, a kobieta jest daleko.

11. Facet podejmuje decyzje samodzielnie

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Miłość platoniczna - co to jest i jak się odkochać? Rodzaje platonicznych uczuć

Pary długo rozmawiają nim wspólnie podejmą jakiekolwiek decyzję. Brak miłości automatycznie powoduje, że facet nie liczy się ze zdaniem kobiety, a tym bardziej nie uwzględnia jej w swoich planach na przyszłość. Sam decyduje o swoim losie, pomijając w tym partnerkę. W ten sposób jasno daje jej do zrozumienia, że ona dla niego nic nie znaczy.

12. Tracisz przyjaciela

W związku facet jest kochankiem, jak i najlepszym przyjacielem. Możesz z nim porozmawiać dosłownie o wszystkim, ponadto liczyć na jego wsparcie oraz dobre słowo. Twój najlepszy kumpel jest zawsze obok Ciebie bez względu na wszystko, bo Cię kocha. W momencie braku uczucia jest daleko nie tylko fizycznie, ale i myślami. Tracisz przyjaciela, bo mężczyzna się oddalił.

13. Brak zazdrości

Miłość sprawia, że pojawia się zazdrość. To sposób na pokazanie zaangażowania, jak i uczucia. Chorobliwa jest zła, tak samo jak jej brak. W tym drugim przypadku nie jesteś priorytetem faceta, więc jest dla niego obojętne co się z Tobą dzieje. Nie robią na nim wrażenia faceci, którzy z Tobą flirtują ani to, że przyciągasz męskie spojrzenia.

14. Nie ma szacunku

W związku szacunek jest fundamentem. Kiedy brak tego to ewidentny znak, że facet Cię już nie kocha. Nie jesteś dla niego nikim ważnym, wobec tego czepia się, komentuje i wyśmiewa nawet w otoczeniu innych. Takie zachowanie nie jest dla niego niczym złym. Okazuje Ci brak szacunku, a tak nigdy nie robi człowiek zakochany!

15. Brak troski

Zakochany facet uchyli Ci nieba i będzie o Ciebie dbał, jak nikt inny. Brak troski wskazuje na to, że nie jesteś już jego miłością. Stajesz się dla niego obojętna, a on nie stara się i nie zwraca uwagi na Twoje potrzeby. Ochłodzenie w relacji jest mocno wyczuwalne, dlatego też opiekuńczość znika bezpowrotnie.

niekochajacy mezczyzna smuci kobiete

16. Facet Cię nie słucha

Zakochany chłopak dosłownie pamięta każde Twoje słowo. Z niezwykłą uwagą przysłuchuje się Twoim wypowiedziom, dopytuje o szczegóły, a także angażuje się na jeszcze inne sposoby w dialog. Przy braku miłości zupełnie ignoruje Twoje wypowiedzi, wobec tego nie poświęca uwagi na rozmowę, bo Ty prowadzisz monolog.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Oznaki zainteresowania płci przeciwnej - jakie są?

17. Facet lubi znikać

Kiedy chłopak nie kocha lubi znikać na krócej lub dłużej, aby zająć się swoimi sprawami zapominając o drugiej połówce. Z dnia na dzień urywa kontakt i zazwyczaj to kobieta musi o niego zabiegać. To wyraźna oznaka obojętności, braku szacunku oraz przywiązania. Nigdy nie staraj się usprawiedliwiać go na siłę, bo to nic nie zmieni. On zwyczajnie nie chce być obok Ciebie, bo Cię nie kocha!

18. Irytujesz faceta

Brak uczucia sprawia, że obecność drugiej osoby może nas mocno irytować. Błahe drobnostki są przyczyną wybuchów złości, rozdrażnienia, a nawet i agresji. Miłość znika, a w jej miejscu są tylko negatywne emocje, które narastają. Facet staje się nagle nieprzyjemny, dlatego też już nie przypomina tego zakochanego człowieka co na początku. Zrozum, że uczucie się skończyło i tylko Ty angażujesz się w tę znajomość.

19. Zmienia nagle priorytety

Chłopak zakochany ma zupełnie inne priorytety niż ten, który traci zainteresowanie kobietą. Co go odróżnia? Pomija ją w swojej codzienności, jak i w planach na przyszłość. Deklarował wielkie uczucie, a nagle zmienia swoje życie o 360 stopni nie bez powodu. To oznaka wypalenia uczucia i oddalana się od siebie. Mężczyzna tworzy swoje życie bez Ciebie!

20. Facet nie robi już takiego wrażenia, jak kiedyś

Zakochany chłopak zabiega o partnerkę, pragnie pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego rozpieszcza ją i nie szczędzi czułych gestów. Brak miłość sprawia, że on nagle się zmienia, bo zaniedbuje najprostsze codzienne sprawy, a nawet swój wizerunek. Wydaje Ci się zupełnie innym człowiekiem niż w momencie kiedy go poznałaś. Magia pryska, a on przestaje Ci imponować. Ochłodzenie relacji jest widoczne, tak samo jak to, że powstawała między wami ogromna przepaść zwiastująca koniec relacji.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *