romans kobiety i mezczyzny

Kiedy romans przeradza się w miłość lub związek?

Wiele osób, które mają romans zaczyna w pewnym momencie zastanawiać się, czy nie grozi im prawdziwe uczucie. Czy istnieje możliwość, że skończy się on prawdziwą miłością? Kiedy poznać, że romans jest już miłością? Na jakie czynniki zwrócić uwagę? Czy jest to bezpieczne?

Co zwiastuje przerodzenie romansu w coś więcej?

Zazwyczaj romans nie przeradza się w coś więcej. Jest to najczęściej przelotna znajomość oparta na seksie. Bardzo rzadko zdarza się, że osoby będące w takiej relacji chcą czegoś więcej i liczą na głębsze uczucia. Zazwyczaj łączy ich jedynie pociąg fizyczny, a gdy mija to taka znajomość się kończy. Niestety czasem zdarza się, że między parterami, którzy mają ze sobą romans zaczynają pojawiać się jakieś uczucia i zaczyna łączyć ich bliskość nie tylko fizyczna. Kiedy to następuje? Kiedy romans przeradza się w miłość?

  • Kiedy zaczynamy tęsknić – należy pamiętać, że w relacji jaką jest romans takie uczucia nie powinny się absolutnie pojawiać.
  • Kiedy jesteśmy zazdrośni– jeśli jedno z partnerów jest zazdrosne o drugiego to niestety oznacza to, że nie łączy was tylko seks.
  • Kiedy jesteśmy smutni – jeśli zaczynacie ze sobą tęsknić i podczas rozstania odczuwacie smutek to na pewno nie jest to zwykły romans.
  • Kiedy chcecie czegoś więcej niż tylko seksu – jeśli oczekujecie od partnera bliskości, pocałunków oraz przytulania to musicie zdawać sobie sprawę z tego, że przestaje was łączyć tylko seks, a między wami pojawiają się głębsze uczucia.
  • Kiedy nie chcecie kończyć tej znajomości – w sytuacji, gdy chcecie spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i z każdym dniem czujecie się sobie bliżsi ta relacja się pogłębia.
  • Kiedy jesteście zaangażowani – należy pamiętać, że romans opiera się na relacji intymnej. Jeśli więc czujecie, że angażujecie się w ten związek to jest to sygnał, że należy go natychmiast zakończyć
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Romans w pracy - jak się rozpoczyna? Objawy i konsekwencje

romans na plazy

Romans a związek – czy może się w niego przerodzić?

Zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy tworzą relacje, którą jest romans zaczynają w pewnym momencie zastanawiać się czy może on przerodzić się w związek. Należy pamiętać, że wiele osób decyduje się na stworzenie relacji z kochankiem lub kochanką poświęcając przy tym nie tylko swoje dzieci, rodziny, ale również kariery, domy i samochody. Należy mieć na uwadze to, że zazwyczaj romans nie jest długotrwały i nigdy nie traktujemy go jak poważnego związku. Jest to nasza odskocznia od szarej codzienności i od problemów w małżeństwie.

Pamiętaj, że tworząc związek z kochankiem nie musisz mu sprzątać, prać, gotować i spędzać wspólnych świąt. Jeśli zaryzykujesz i będziesz chciał stworzyć prawdziwą relację z kobietą, z którą jest ci dobrze w łóżku to nie oznacza to, że w prawdziwym życiu tworząc prawdziwy związek lub małżeństwo będzie wam taki idealnie.

Romans przeradza się w miłość – co robić w tej sytuacji?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego od tej relacji oczekujemy? Jeśli od samego początku chodziło wam tylko i wyłącznie o seks i posiadacie swoje rodziny, żony oraz dzieci to musicie zrozumieć, że partner jej dla was nie zostawi. Jeśli natomiast oboje zaczynacie rozmawiać o wspólnej przyszłości to musicie podjąć decyzję czy istnieje szansa na to, aby związek z romansu przetrwał i czy jest tego wart.

Zdarza się, że związek z romansu ma szansę na przetrwanie. Należy jednak pamiętać, że najprawdopodobniej zranicie bliskie wam osoby, nie tylko swoich partnerów, ale również dzieci. Może zdarzyć się, że będziecie mieć wyrzuty sumienia i nie będziecie mogli być naprawdę szczęśliwi. Jeśli natomiast jesteście pewni, że wasz romansowy partner da wam nie tylko szczęście, ale również prawdziwą miłość to warto je zaryzykować i oddać się temu uczuciu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co robić z chłopakiem w domu? 20 dobrych pomysłów

para romansuje na plazy

Konsekwencje romansu – jakie są?

Najczęściej przelotne związki bardzo szybko się kończą, gdy mija pożądanie. Niestety taka relacja jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może zdarzyć się, że partner się w nas zakocha i będzie chciał tworzyć z nami związek. Istnieje ryzyko, że spowoduje to bardzo duże problemy w małżeństwie lub w pracy. Jeśli decydujemy się na zakończenie romansu to musimy mieć świadomość tego, że należy zrobić to jak najszybciej, by sprawić jak najmniej bólu swojej partnerce. Najważniejsza jest szczere rozmowa i całkowite urwanie kontaktu z kochankiem.

Sam romans jest bardzo dużym ryzykiem, ponieważ może wyjść on na jaw w każdej chwili i trzeba się stale pilnować. W sytuacji, gdy pojawiają się głębsze uczucia, cała sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje.

Jeśli ukryłeś przed swoim partnerem, że jesteś stałym związku i dowiaduję się on tego po pewnym czasie to niestety może być to dla niego szok. Nie jest też wiadome jak się w takiej sytuacji zachowa. Pamiętaj, że romans jest zarówno dla ciebie jak i partnera źródłem stresu i napięcia. Może zdarzyć się, że kochanek lub kochanka będzie wymagać od ciebie porzucenia rodziny co będzie niemałym problemem. Dlatego też przed nawiązaniem romansu należy dobrze zastanowić się czy faktycznie tego potrzebujemy i nad tym jakie konsekwencje nas czekają w przyszłości.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *