mezczyzna pisze z kobieta

O czym i jak pisać z dziewczyną, która chcesz lepiej poznać? 35 przykładów

Rozmowa za pośrednictwem wiadomości lub kanałów social media, czy komunikatorów to dobry pomysł, aby zbliżyć się do kobiety. W ten sposób można kogoś lepiej poznać, poza tym nawiązać nić porozumienia. O czym i jak pisać z dziewczyną? Nie wiesz? W naszym artykule znajdziesz aż 35 niebanalnych przykładów. Koniecznie je sprawdź!

35 porad – jak i o czym pisać z kobietą?

Nawiązywanie znajomości, jak i zacieśnianie więzi bazuje przede wszystkim na rozmowie. To ważny element każdej relacji. O czym i jak pisać z dziewczyną? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek. Oto 35 nienalanych przykładów:

1. Szczerość

Z pewnością dziewczyna doceni fakt, że facet jest szczery i pokazuje swoją prawdziwą twarz. Niby to banalna kwestia, a sporo osób o tym zapomina. Odważ się być sobą!

2. Odniesienia do sytuacji, choć nieoczywiste

Rozmowa sytuacyjna, czyli odnosząca się do danej sytuacji jest świetną opcją do rozmowy. Pisanie o czymś co się wydarzyło niedawno to klasyka. Dobrze jednak podejść do tego niecodziennie, a więc trochę z przymrużeniem oka. To sprawi, że pogawędka będzie zabawna i pozwoli jednocześnie na subtelny flirt.

3. Nawiązanie do aktywności na kanałach social media

Twoje komentarze oraz lajki pokażą, że interesujesz się dziewczyną, ponadto będą pretekstem do rozpoczęcia rozmowy. Nie bądź jednak za nadgorliwy, bo może to źle odebrać. W pogawędce nawiąż do wydarzenia, które uwieczniła na zdjęciu lub bezpośrednio do jej osoby.

4. Ukryty komplement

Facet powinien komplementować kobietę, bo one to lubią. Warto jednak w rozmowie subtelnie ukryć to, na przykład poprzez zaintrygowanie jej. Rusz wyobraźnią, a ona to doceni, poza tym zrobi się jej z pewnością miło. Oklepane klasyki na podryw sobie daruj, wyróżnij się.

5. Bądź szczegółowy

Rozmowa z dziewczyną może dotyczyć w zasadzie wszystkiego. Dobrze zwracać uwagę na małe szczegóły, które pojawiają się na profilu kobiety. To da jej jasno do zrozumienia, że jej się bacznie przyglądasz, jak i doceniasz jej styl, a także gust.

6. Wspomnienia

W momencie, w którym znasz dziewczynę od dawna z pewnością macie wspólne wspomnienia. Powrót do przeszłości może okazać się niebanalnym tematem do rozmowy. Zadziwisz ją swoją pamięcią, a nawet tym, że jesteś sentymentalny, a one to przecież kochają.

7. Spraw, aby Twoje wady były zaletami!

Rozmowa to luźna pogawędka, a jednak dzięki niej możesz pokazać siebie. Przedstaw swój autentyczny wizerunek, ale tak aby zaprezentować wady jako zalety. Nieśmiałość może być tak samo pociągająca, jak gadulstwo. Odpowiednie „sprzedaż” jest kluczem do sukcesu!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy facet zaczyna tęsknić i żałować rozstania? Objawy tęsknoty i żalu

8. Spontaniczność

W rozmowie nie ma co czekać, trzeba działać. Powstała cisza może być stresująca, ale nie wolno też zasypywać kogoś setką wiadomości. Spontaniczna reakcja będzie więcej warta niż długie zastanawianie się nad odpowiedzią.

mezczyna pisze wiadomosc do kobiety

9. Otwarte karty

Rozmowa online dodaje z pewnością odwagi. Nie musisz tutaj zbytnio ukrywać swoich intencji, dlatego też możesz śmiało zaprosić dziewczynę na randkę, czy na inne wyjście. Jeśli się nie zgodzi to trudno. Z pewnością taką odmowę zdecydowanie lepiej znieść niż odrzucenie w cztery oczy.

10. Rozrywka

Kiedy nie ma o czym rozmawiać zawsze dobrze odnieść się do rozrywki. To szeroki temat, z którego możemy dowolnie wybierać interesującą nas tematykę. Unikaj jednak oklepanych pogawędek, zamiast tego postaw na nieoczywiste, nieznane dla kobiety wątki, a wzbudzisz w niej ciekawość.

11. Hobby

Rozmowa o pasjach wciąga, poza tym jest pretekstem do wspólnego wyjścia. Odważ się jednak przełamywać schematy i pokazać swoje hobby od nieznanej strony. Wzbudź w dziewczynie ciekawość, dodatkowo pokażesz jej, że jesteś barwną postacią. Nigdy nie operuj ogólnikami!

12. Pokaż romantyczną duszę!

Rozmowa z dziewczyną to świetny moment, aby odsłonić przed nią duszę romantyka. W subtelny sposób zabiegaj o jej względy, bądź jednak przy tym rozsądny, bo nie na każdym etapie znajomości można pozwolić sobie na to samo.

13. Życiowe historie

Pogawędka z dziewczyną urozmaicona Twoimi życiowymi historiami sprawi, że pokażesz jej, że darzysz ją zaufaniem. Dodatkowo pozna Cię lepiej, jak i dowie się czegoś ciekawego. Mile widziane zabawne anegdotki.

14. Nigdy nie mów tylko o sobie!

Rozmowa na żywo, jak i online to dialog, a nie monolog, dlatego ważne jest odpowiednie wyważenie. Słuchanie oraz mówienie zawsze musi być miej więcej na równi, podobnie jest z pisaniem.

15. Wspólne zainteresowania

Nic nie łączy tak, jak wspólne zainteresowania. Warto poruszyć taki temat w rozmowie, a będzie ona trwała długo. To was z pewnością do siebie zbliży!

16. Polecaj!

W rozmowie z dziewczyną możesz jej polecić ulubioną knajpę, dobry film, czy też książkę. Potem będziecie mieli kolejny pretekst do prowadzenia pogawędki. To powoli wam sprawdzić, czy macie podobny gust.

17. Inspiracje

Otwórz się przed kobietą i nie bój się mówić co Cię inspiruje. Dziel się spostrzeżeniami, przemyśleniami oraz nie zapomnij dopytać o te kwestie dziewczyny. Niech poczuje się częścią rozmowy, a nie jedynie biernym słuchaczem Twoich wywodów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy romans przeradza się w miłość lub związek?

18. Bądź pomocny

Faceci uwielbiają pomagać kobietom, a one w wielu sytuacjach potrzebują ich wsparcia. W rozmowie możesz wesprzeć ją w kwestii wyboru nowego telefonu, czy też doradzić w innych równie męskich tematach.

19. Nigdy nie bądź nachalny

Rozmowa powinna dawać komfort obu stronom. Nachalne pisanie do dziewczyny może ją zniechęcić do dalszego kontaktu, więc zachować tutaj umiar.

20. Nie staraj się być idealny!

Rozmowa online nieco różni się od tej prowadzonej w cztery oczy. Nigdy nie staraj się być perfekcyjny, jednak zadbaj o poprawną pisownię, zachowaj umiar w używaniu grafik i emotikon. Jeśli pojawi się błąd, czy jakaś wpadka spraw, aby sytuacja obróciła się w żart.

mlody mezczyzna pisze do kobiety

21. Nawiązuj do jej życia

Nowo poznana osoba wydaje nam się zagadką jednak po obserwacji profilu można stwierdzić kilka faktów. To dobry pretekst do rozpoczęcia pogawędki. Praca, hobby, miejsce zamieszkania – szukaj różnych odniesień.

22. Zaskocz ją!

Fakty, ciekawostki i mity – to idealne tematy do rozmów. Zaskocz dziewczynę nieznanymi informacjami. Pokażesz jej coś nowego i wzbudzisz w niej same pozytywne emocje.

23. Odnoś się do wypowiedzi dziewczyny

Warto zaangażować się w rozmowę, bo dziewczyna to doceni. Dopytuj, okazuj zainteresowanie i staraj się zgłębiać wątek. Z uwagą śledź wiadomości i na nie reaguj, a zyskasz duży plus u kobiety.

24. Marzenia

Każdy człowiek ma większe bądź mniejsze marzenia. Niektórzy nie chcą mówić, aby nie zapeszać, za to inni chętnie dzielą się tym z innymi. Zapytaj dziewczynę o cele, a z pewnością poznasz ją bliżej. Kto wie może się okaże, że łączy was więcej niż mogłoby się na początku wydawać.

25. Skup się na rozmowie!

Pisanie z dziewczyną zazwyczaj pojawia się pomiędzy obowiązkami domowymi, czy pracą. Nie wymaga sporo czasu, bo odpisanie zajmuje jedynie kilka sekund. Nie rób jednak tego od niechcenia! Skup się na rozmowie, pamiętaj o poprzednich wątkach, ponadto okazuj jej uwagę, bo wyczuje, że robisz to tylko, aby jej szybko odpisać.

26. Nigdy się nie chwal

Zaimponować dziewczynie możesz na wiele sposobów. Wcale nie musisz pokazywać jej co posiadasz, aby wydać się jej interesujący. Wysyłanie jej zdjęć samochodu, czy wypraw w kontekście chwalenia się nie jest dobrym pomysłem. Uzna bowiem, że jesteś lanserem.

27. Otwartość

Rozmowa online jest specyficzna. Nie każdy lubi długie pisanie. Musisz się jednak otworzyć i w pewien sposób dopasować do trybu rozmowy danej dziewczyny. Kiedy odnajdziecie balans będzie wam zdecydowanie łatwiej prowadzić ciekawą konwersację.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Początek związku - czy warto zaangażować się w relację?

28. Czasami odpuść

Rozmowa online może być bardzo przyjemna, jak i męcząca. Kiedy dziewczyna wyraźnie daje Ci do zrozumienia, że nie jest zainteresowana daj jej spokój. Możesz za jakiś czas ponownie spróbować, a może ona sama się pierwsza odezwie.

29. Luz

Rozmowa z dziewczyną może stresować nawet ta prowadzona online. Wrzuć na luz, a całość przyniesie Ci więcej frajdy. Spięcie da się wyczuć nawet na odległość, więc pamiętaj o tym.

30. Urozmaicaj rozmowę

Komunikatory pozwalają nam nie tylko pisać, ale i się usłyszeć, czy też zobaczyć. Zanim nawiążesz taki kontakt spytaj dziewczynę, czy ma ochotę porozmawiać nieco inaczej niż zwykle.

facet pisze do kobiety

31. Pisz o tym co aktualnie czujesz

Odwaga w rozmowach online jest widoczna nawet u osób na co dzień nieśmiałych. Kiedy facet nie boi się mówić o tym co czuje jest w oczach kobiety stawiany, jakby wyżej. Doceniają one mocno jego szczerość oraz fakt, że potrafi dzielić się emocjami nawet w zwykłej rozmowie w sieci.

32. Kulturalny facet

Pisząc z kobietą unikaj wulgaryzmów, za to pamiętaj o zwrotach grzecznościowych, aby pokazać dziewczynie szacunek. Zawsze się z nią witaj, a także życz dobrej nocy, a zapunktujesz.

33. Nigdy nie pisz wszystkiego

Pozostawienie pewnej dozy niedomówień wzbudza kobiecą ciekawość. Nigdy nie sprawiaj, aby niektóre tematy zdominowały waszą pogawędkę, na przykład praca, czy Twoje hobby. Stawiaj na urozmaicenie konwersacji, a wyjdzie to na plus.

34. Nigdy nie krytykuj kobiety

Trzeba pamiętać, że każdy ma swoje własne poglądy i może ich bronić. Nigdy nie krytykuj dziewczyny, a więc uszanuj jej zdanie, nawet gdy jest odmienne od Twojego.

35. Pewność siebie

Rozmowa online, tak samo jak ta prowadzona w cztery oczy pozwala Ci pokazać swoją pewność siebie. Nie demonstruj jednak tego, że masz duże ego, czy mniemanie o sobie, a fakt, że znasz swoją wartość, a także własne zalety, jak i wady.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *