obojetna na faceta kobieta

Jak działa obojętność na faceta? Poradnik dla kobiet

Bardzo często zdarza się, że obojętność wobec partnera jest dokładnie przemyślaną strategią flirtu. Wiele osób twierdzi, że taki brak zainteresowania okazywany drugiej osobie ma ukryty w tym sens. Jak działa obojętność na faceta? Jak pokazać obojętność?

Obojętność – jak ją okazać mężczyźnie?

Obojętność cechuje przede wszystkim brak zainteresowania drugą osobą. Oznacza to, że nie okazuje się wobec konkretnej osoby zarówno negatywnych jak i pozytywnych emocji. Zdarza się, że brak kontaktu i dystans sprawiają, że partner zaczyna interesować się nami jeszcze bardziej.

Bardzo często kobiety zastanawiają się w jaki sposób dyskretnie pokazać obojętność wobec mężczyzny. Chodzi o to, by nie domyślił się on, że jest to jej celowe działanie. Metod na to jak pokazać obojętność wobec mężczyzny jest naprawdę wiele. Może być to na przykład ograniczenie kontaktu poprzez zaprzestanie pisania i dzwonienia oraz rozmów w cztery oczy. Obojętność powinna cechować cisza oraz dystans.

Nie należy nigdy mówić zbyt wiele o sobie, warto jest pozwolić partnerowi, by to on się o nas starał, odbierał nas jako ciekawą osobę i chciał nas poznawać. Kobiety dobrze wiedzą, że jeśli chodzi o związki to nie należy się śpieszyć. Twój partner powinien wiedzieć, że nie jest całym twoim światem i nie zawsze będziesz dla niego dostępna. Dzięki temu będzie on tobą zainteresowany jeszcze bardziej, ale co najważniejsze w przyszłości będziesz miała czas tylko dla siebie.

wplyw obojetnosci na faceta

Jak działa obojętność na faceta? Potęga bycia obojętną!

Nie tylko współczesne kobiety wykorzystują obojętność wobec faceta jako świetną metodę na to by wiedział, jak cenną osobą w jego życiu jest właśnie ona. Już nasze babcie stosowały tą metodę i potrafiły w ten sposób sprawić, by adorator się o nie starał, mimo, że na każdym kroku dawały im do zrozumienia, że świetnie radzą sobie bez nich.

Należy pamiętać przede wszystkim to, że mężczyźni są łowcami i lubią zdobywać kobiety. Jeśli więc otworzysz się przed nim od samego początku to może uznać cię za łatwą zdobycz i straci zainteresowanie. Pokazując obojętność wobec mężczyzny możesz również dowiedzieć się, czy mu na tobie zależy oraz poznać jego intencje.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zatrzymać kobietę, która chce odejść? 10 skutecznych porad

Pamiętaj, że długotrwała obojętność wobec faceta może doprowadzić do negatywnych skutków. Oznacza to, że mężczyzna może stracić nadzieję na to, że zwrócisz na niego uwagę i najzwyczajniej odpuści. Jeśli zauważysz, że mężczyzna jest słaby lub nieśmiały to nie przeciągaj tej „gry” zbyt długo i natychmiast przejmij inicjatywę.

10 rzeczy, które osiągniesz dzięki obojętności wobec faceta!

Wiele kobiet zastanawiających się jak pokazać obojętność mężczyźnie zaczyna stosować różne sposoby. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ musi jednocześnie dopilnować, by nie stracił nią zainteresowania. Jak działa obojętność na faceta? Zależy od tego wiele czynników, jednak najczęściej zaczynają się oni jeszcze bardziej starać o partnerkę. Można zauważyć to w jego zachowaniu, na przykład:

1. Reakcja obronna faceta

Bardzo często zdarza się, że obojętność wobec faceta sprawia, że ten zachowuje się w sposób nietypowy. Może zachowywać się wprost nieracjonalnie mieć ataki gniewu, histerii, rozpaczy oraz śmiechu w ciągu godziny. Takie zachowanie może oznaczać dla kobiety, że nie przyjmuje się tym, że jest dla niej obojętny. Niekoniecznie musi być to prawda, ponieważ w jego głowie najprawdopodobniej szaleją emocje, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Takie reakcje mogą być obroną przed całą sytuacją, która go przerasta.

2. Baczne obserwowanie

Gdy kobieta chce okazać obojętność wobec mężczyzny urywa z nim kontakt z dnia na dzień. W takiej sytuacji mężczyzna może czuć się zmieszany i zastanawiać się czy nie poznała ona kogoś innego. Najprawdopodobniej w takiej sytuacji zacznie obserwować cię na Facebooku czy Instagramie, wypytywać o ciebie znajomych lub dzwonić do ciebie pod byle pretekstem.

3. Tęsknota

Często zdarza się, że facet, który stracił kontakt z potencjalną partnerką zaczyna za nią tęsknić. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy spędzali ze sobą dużo czasu, często się spotykali i długo rozmawiali. Jeśli zostanie mu to odebrane z dnia na dzień to może za tobą tęsknić i starać się zrobić wszystko, by móc się z tobą zobaczyć choć na chwilę.

4. Wycofanie

Niestety istnieje możliwość, że kobieta, która okazuje obojętność wobec faceta dostaje w zamian to samo. Oznacza to, że decyduje się on traktować ją w taki sam sposób jak ona jego. Nie oznacza to jednak, że mu na tobie nie zależy, być może jest to zwyczajna gra, która ma udowodnić kto pierwszy „pęknie” i się odezwie.

5. Motywacja

Jak działa obojętność na faceta? Najczęściej jest tak, że gdy kobieta traktuje obojętnie mężczyznę, ten boi się ją stracić. Postanawia więc przejąć inicjatywę i robi wszystko by zdobyć jej względy oraz zwrócić na siebie uwagę. Cała sytuacja działa na niego motywacyjnie i możesz spodziewać się tego, że będzie się starał bardziej i częściej cię zaskakiwał.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Cykl uczuciowy mężczyzny - jak przebiega miłość faceta?

obojetnosc kobiety

6. Stały kontakt

Obojętność wobec mężczyzny może sprawić, że będzie zależało mu na tym, był utrzymywać z tobą stały kontakt. W tym celu będzie wykorzystywał każdy możliwy, nawet najmniejszy pretekst do tego by móc do ciebie zadzwonić, napisać lub się z tobą spotkać. Możesz zauważyć również, że jeśli napiszesz do niego wiadomość to dostaniesz natychmiastową odpowiedź. Na pewno zrobi wszystko, by dowiedzieć się, dlaczego tak się wobec niego zachowujesz.

7. Mężczyzna głupieje

Bardzo często zdarza się, że obojętność wobec mężczyzny sprawia, że ten całkowicie głupieje. Jego zachowanie może być dla ciebie niezrozumiałe, jednak może zdarzyć się, że będzie on robił wszystko by przypomnieć ci wspólne chwile, zwłaszcza te miło spędzone. Będzie szukał każdego punktu zaczepienia, by móc z tobą porozmawiać i przypomnieć ci jak wiele was łączy.

8. Czekanie na twoją reakcję

Gdy nasz partner jest nieśmiały to może czekać na twoją reakcję w nieskończoność. Oznacza to, że nie będzie robił nic w tym kierunku, by nawiązać z tobą kontakt. Oczywiście będzie cię obserwował i o ciebie pytał, jednak nie wykona w twoją stronę żadnego ruchu. Musisz mieć to pod kontrolą, ponieważ pamiętaj, że ty również czekasz na jego inicjatywę. Jeśli więc będziecie oboje czekać i żadne z was nie wykona żadnego ruchu to niestety najprawdopodobniej cała sytuacja nie przyniesie nic dobrego.

9. Wzbudzanie zazdrości

Zastanawiając się jak pokazać obojętność mężczyźnie wpadamy na świetny pomysł, by go najzwyczajniej olać. Niestety takie nasze zachowanie doprowadzi do tego, że będzie on poważnie wkurzony. W takiej sytuacji może zrobić wszystko, by ci dopiec. Jeśli tak się stanie to możesz mieć pewność, że jest o ciebie najzwyczajniej zazdrosny. Zrobi również wszystko, aby takie uczucie wzbudzić także w tobie. Jeśli więc zobaczysz na social mediach jego zdjęcie z koleżanką to pamiętaj raczej jest to prowokacja.

10. Ciche dni

Bardzo często zdarza się, że obojętność na faceta działa odwrotnie niż tego oczekiwałyśmy. Mogą pojawić się między wami ciche dni, które można porównać to obustronnego wycofania. Oznacza to, że wasz brak kontaktu, brak wspólnych emocji, a zarazem natłok myśli sprawiaj, że oboje czujecie się niepewni i nie wiecie co przyniesie przyszłość.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Romans w pracy - jak się rozpoczyna? Objawy i konsekwencje

obojetna kobieta

Nie chcesz już być obojętna wobec mężczyzny? Sprawdź kiedy przestać!

Kobieta, która jest zainteresowana mężczyzną ze zniecierpliwieniem czeka na jego ruch. Zaczyna robić wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę, niezależnie od tego czy będzie to zwyczajne zainteresowanie czy jego irytacja. Taki bodziec może sprawić, że między wami nawiąże się jakaś nić, która was połączy. Jeśli natomiast będziesz czekała za długo na jego ruch i sama również go nie wykonasz to twoja szansa może przepaść. Warto jest czasem, by to właśnie kobieta przejęła inicjatywę. Oczywiście nie chodzi o to, by wywoływała na nim presję, by nie zostać odebrana jako desperatka. Powinny być to gesty delikatne i subtelne, które mają na celu „zaczepienie jego”.

Kiedy obojętne wobec z faceta NIE działa?

Pamiętaj, że obojętność wobec mężczyzny nie oznacza, że to on zacznie się o ciebie starać i wykona pierwszy ruch. Jest to pewnego rodzaju próba, która może okazać się niepowodzeniem. Wiele osób traktuje ją jako element flirtu, jednak zdarza się, że partner przestaje się nami całkowicie interesować. Jeśli więc obojętność wobec faceta nie pomogła to niestety jest znak, że kobieta powinna go sobie odpuścić. Najprawdopodobniej mężczyzna po prostu nie jest nią zainteresowany, nie chce nas bardziej poznać i nie chce tworzyć z nami żadnego związku. Nie warto jest więc poświęcać mu więcej czasu.

Jeśli natomiast zauważysz, że po twojej obojętności raz się do ciebie odzywa, a innym razem znika na kilka dni to niestety najprawdopodobniej nie wie czego chcę, nie potrafi się określić i nie wiąże z tobą żadnych planów. Nie warto jest stracić na niego czasu i najlepiej jest odciąć się od niego raz na zawsze.

Nie zawsze obojętność wobec mężczyzny przynosi efekt, którego oczekiwałyśmy. Należy wziąć pod uwagę to, że każdy mężczyzna jest inny i może inaczej się w tej sytuacji zachować. Jeśli jego zachowanie jest dla ciebie niezrozumiałe to najprawdopodobniej chodziło mu tylko o seks lub przyjaźń. Pamiętaj, dałaś mu szansę, by ciebie zdobył, jeśli jednak jej nie wykorzystał to oznacza, że na pewno nie stworzycie wspólnej przyszłości.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *