kobieta w krotkiej sukience

Jak ciekawie przedłużyć sukienkę? 5 sposobów

Bardzo często zdarza się, że podczas szukania idealnej sukienki trafiamy na tą, która nas oczarowuje. Niestety, mimo że jest dopasowana w biuście i pasie to jej długość pozostawia wiele do życzenia. Może również zdarzyć się, że nasza ulubiona sukienka skurczyła się w praniu i nie zasłania tyle co powinna. Czy oznacza to, że musimy rezygnować z kupna czarującej kreacji lub wyrzucić tą dotychczasową? Na szczęście nie! Istnieje kilka sposobów na przedłużenie sukienki, zapoznaj się z nimi.

Zmień swoją sukienkę nie do poznania!

Niestety dość często zdarza się, że nasza ulubiona wyjściowa sukienka skurczyła się w praniu i stała się za krótka. Oczywiście istnieje kilka skutecznych sposobów na to by ją przedłużyć. Zależne jest to nie tylko od naszych umiejętności krawieckich, ale również od efektu, który chcemy osiągnąć. Obecnie dużo mówi się o dbaniu o ekologię, a zakup nowego ubrania na pewno jej nie służy, dlatego też warto jest zamiast kupować nową sukienkę przerobić starą dopasowując ją do obecnej mody.

Jakie są ciekawe sposoby na przedłużenie sukienki? Najlepsze pomysły!

Aby przerobić swoją starą, a zarazem za krótką sukienkę wystarczy trochę chęci i czasu. Przedstawimy państwu kilka rad na przedłużenie sukienki, dzięki którym zyskają kilka dodatkowych centymetrów. Ważne jest to, że nie są to tylko inwazyjne przeróbki, ale również te małe krawieckie poprawki.

kobieta w czerwonej sukience

Przedstawiamy 5 sposobów na przedłużenie sukienki:

1. Falbanka

Jednym ze skutecznych sposobów na przedłużenie sukienki jest falbanka lub asymetryczny ogon. Według naszych preferencji możemy zmarszczyć tkaninę lub pozostawić ją rozłożoną. Dzięki temu nasza stara sukienka zyska nowy wygląd, a co najważniejsze będziemy mogli dopasować ją do obecnego top one na rynku mody. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ możemy zastosować je zarówno w dziennych fasonach jak i również przy sukienkach wyjściowych.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Czy biżuteria dodaje pewności siebie na co dzień?

2. Spódnica

Świetny pomysł na przedłużenie sukienki to między innymi założenie na nią spódnicy. Nie musi być ona jednolita, z grubszego materiału, ponieważ obecnie modne są również modele siateczkowe dzięki którym będziesz mogła zasłonić nogi. Najmodniejsze w tym sezonie są spódnice plisowane i te, które można nosić nie tylko kreacjach eleganckich, ale również codziennych.

3. Odwinięcie zakładek

Bardzo skuteczny pomysł na przedłużenie sukienki to odgięcie podłożonego materiału. Dzięki temu zyskamy kilka dodatkowych centymetrów i nie będzie konieczności wszywania przedłużek. Sposób ten jest bardzo prosty, ponieważ nie wymaga dużych umiejętności krawieckich. Konieczne jest jednak, by podwiniętą zakładkę dobrze wyprasować żelazkiem z gorącą parą, by zgięcie nie było widoczne.

4. Doszycie innego rodzaju materiału

Bardzo dobry pomysł na przedłużenie sukienki to doszycie do niej odpowiedniego materiału. Warto jest w tym przypadku wybrać ten o identycznej barwie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie musi mieć on takiego samego typu materiału jak sukienka. Panie bardzo chętnie wykorzystują do tego futerko, skóry, satynę, zamsz, aksamit, frędzle i koronkę. To co wybierzemy zależy tylko od nas, postaw na kreatywność!

5. Dodatki

Możemy również wykorzystać dodatki do przedłużenia sukienki, których jest naprawdę wiele. Taśmy, wstążki ozdobne, koronki, frędzle, cekiny, starą halkę oraz wiele innych przedmiotów, które znajdziemy w każdej pasmanterii. Wykaż się własną kreatywnością!

kobieta w rozowej sukience

Jaki materiał wykorzystać do przedłożenia sukienki?

Za krótka sukienka wcale nie musi oznaczać, że musimy z niej całkowicie zrezygnować. Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, by ją przedłużyć i nadal się nie cieszyć. Wbrew pozorom przedłużenie sukienki wcale nie wymaga od nas zdolności krawieckich, a taką czynność możemy wykonać za pomocą igły i nitki nie ma więc konieczności kupowania maszyny do szycia. Jeśli chodzi o to, jaki materiał możemy wykorzystać do przedłużania sukienki to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ możemy zrobić to za pomocą każdego jaki znajdziemy i jaki się nam podoba. Wszystko zależy od naszego wyborów i tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Bardzo często w pasmanteriach wybiera się koronki w różnych kolorach, które są bardzo kobiece. Inne panie natomiast chętniej sięgają po satynę, skórę czy futerko.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jakie męskie kurtki są na topie w sezonie 2022/2023?

Czy po przedłużeniu sukienki możemy ją skrócić?

Oczywiście że możemy! Pamiętaj, że przyszyty wcześniej materiał zawsze możesz odpruć, należy zrobić to jednak bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić materiału. Sposób w jaki należy to wykonać zależny jest od tego jaką metodę wykorzystaliśmy do przedłużania za krótkiej sukienki. Jeśli na przykład przyszyliśmy do niej dodatki lub falbanki to skrócenie jej jest bardzo proste. W przypadku takim najzwyczajniej odrywa się zakładkę w sukience, możesz ją znów podszyć. Co ważne, nie musisz używać do tego specjalnych narzędzi wystarczą zwykłe nożyczki lub nożyk.

Pamiętaj jednak, aby przed skróceniem wcześniej przedłużonej sukienki zmierzyć ją i określić długość, która będzie ci odpowiadała. W innym wypadku może okazać się, że skróciłaś ją za bardzo i będziesz musiała całą pracę wykonać na nowo.

Malwina Nowak

Fanatyczka mody i nowych trendów, redaktorka działu "Moda".

View all posts by Malwina Nowak →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *