podkrecone rzesy

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki? 10 praktycznych sposobów

Każda kobieta marzy o tym, by jej rzęsy były jak najbardziej podkręcone i pogrubione. Efekt takiego zabiegu sprawia, że oko wygląda na bardziej otwarte, odmłodzone, a twarz staje się dużo weselsza. Najczęściej w celu uzyskania efektu, który podkręci oraz zagęści nasze rzęsy używamy zalotki. Co w przypadku, gdy gdzieś nam się zapodziała lub jej najzwyczajniej nie posiadamy? Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na to, by podkręcić rzęsy bez używania zalotki.

Nie masz zalotki? To nie problem!

Oczywiste jest przecież że odpowiednio podkręcone rzęsy sprawiają, że oko optycznie się powiększa, a same włoski wydają się dużo dłuższe i gęściejsze. Niestety bardzo często zdarza się, że panie nie posiadają naturalnie podkręconych rzęs i potrzebują do tego pomocy. Najpopularniejszym urządzeniem, które pozwoli nam uzyskać taki efekt jest zalotka. Niestety nie zawsze znajduje się ona w naszej kosmetyczce. Nie jest to jednak problem, ponieważ dzięki naszemu artykułowi dowiesz się jak podkręcić rzęsy bez zalotki.

kobieta z podkreconymi rzesami

10 sposobów na podkręcenie rzęs bez zalotki

Najczęściej używanym narzędziem do podkręcenia rzęs jest zalotka, czyli tak zwany specjalny zaciskacz. Problem jednak pojawia się, gdy okazuje się, że nie posiadamy jej w swojej kosmetyczce. Nie musisz się martwić, ponieważ przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na to jak wymodelować rzęsy bez użycia tego sprzętu. Być może okaże się, że wynik końcowy będzie nawet lepszy i skuteczniejszy.

1. Podkręcenie rzęs palcami

Jest to metoda na podkręcenie rzęs bez zalotki, która nie wymaga żadnych urządzeń, a dodatkowo możemy wykonać ją w dowolnym miejscu o dowolnej porze. Należy nałożyć na włoski tusz do rzęs i poczekać aż wyschnie. Aby podkręcić rzęsy palcami należy je wcześniej rozgrzać, a następnie docisnąć palcami rzęsy, które znajdują się na górnej powiece. Czynność tą należy powtarzać wielokrotnie, aż do uzyskania efektu podkręcenia. Niestety sposób ten posiada również wady, otóż konieczne jest znalezienie odpowiedniego kosmetyku, który nie będzie rozmazywał się na powiece i nie będzie zbyt sztywny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kolor włosów do brązowych oczu - jaki pasuje? Sprawdzamy wszystkie możliwości!

2. Podkręcenie rzęs metalową łyżeczką

Jest to bardzo skuteczny sposób na podkręcenie rzęs bez zalotki. Nie jest są skomplikowany, ponieważ należy rozgrzać łyżeczkę wykorzystując do tego suszarkę lub parę wodną. Konieczne jest sprawdzenie wcześniej, czy łyżeczka nie jest za gorąca, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia. Rzęsy muszą znaleźć się na wypukłej części łyżeczki i konieczne jest przetrzymanie jej w tej pozycji przez kilka sekund. Zabieg można powtarzać wielokrotnie, jednak najważniejsze jest, by wcześniej tusz dobrze wysechł.

3. Podkręcenie rzęs starą szczoteczką z mascary

Wiele kobiet wyrzuca swój stary tusz do rzęs, jednak absolutnie nie należy tego robić, ponieważ szczoteczka może posłużyć nam do podkręcania włosków. Konieczne jest wcześniejsze dokładne jej umycie z kosmetyku i usunięcie wszelkich grudek, tak, by rozdzielała wszystkie włoski. Efekt podkręcenia rzęs dzięki starej łyżeczce z maskary jest bardzo naturalny, jednak jesteśmy zmuszone znaleźć w drogerii odpowiedni kosmetyk. Można wykorzystać tusz do rzęs o właściwościach podkręcających, a co wieczór nakładać na włoski odżywkę lub serum. Bardzo ważne jest również, by szczoteczka posiada odpowiedni kształt. Jej główka powinna być wygięta i posiadać nieregularne wypustki.

4. Lifting rzęs

Jest to obecnie bardzo popularna metoda na podkręcenie rzęs bez użycia zalotki. Dodatkowo efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni, tak więc jest to nie tylko najlepszy, ale również najtrwalszy sposób na podkręcenie włosków.

5. Podkręcenie rzęs tuszem

Na rynku istnieje wiele tuszy do rzęs, które mają na celu podkręcenie oraz zwiększenie objętości włosków. To właśnie specjalne składniki, które znajdują się w tym kosmetyku sprawiają, że podczas schnięcia rzęsy wywijają się ku górze.

6. Trwała ondulacja rzęs

Jest to zabieg podobny do liftingu rzęs, jednak efekt podkręcania utrzymuje się do około 2 miesięcy. Można wykonać go w gabinecie kosmetycznym, a dodatkowe malowanie włosków sprawi, że będą wydawały się one jeszcze dłuższe, a nasze spojrzenie będzie zniewalające.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Suplementy diety, które poprawią Twoją urodę

7. Podkręcenie rzęs sztucznymi kępkami

Każda pani, podczas wykonywania makijażu stara się podkreślić swoje oczy. Jeśli w naszej kosmetyczce nie znajduje się zalotka, która sprawi, że nasze włoski będą bardziej podkręcone to możemy wykorzystać do tego sztuczne rzęsy, a konkretnie kępki, które przekleja się w analogiczny sposób. Stosowanie sztucznych kępek sprawi, że oko zostanie optycznie powiększone i nadamy mu wyrazisty wygląd.

8. Podkręcenie rzęs wazeliną

Obecnie bardzo popularnym sposobem na kręcenie rzęs bez zalotki jest wykorzystanie wazeliny. Dzięki jej użyciu uzyskamy pewność, że tusz nie będzie się rozmazywał i kruszył po wyschnięciu. Jest to bardzo prosta metoda w wykonaniu, a efekty są zniewalające. Należy nałożyć na rzęsy palcem lub czystą szczoteczką trochę wazeliny kosmetycznej i przez około 10 sekund ostrożnie podkręcać włoski zaczesując je do góry. Dzięki temu zostaną one nie tylko podkręcone, ale również przyciemnione i będą wydawały się o wiele dłuższe.

9. Podkręcanie rzęs olejkiem rycynowym

Każda pani, która interesuje się kosmetyką wie, że olejek rycynowy jest bogaty w składniki istotne dla zdrowia rzęs, między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E, witaminę A, składniki mineralne oraz omegę 6. Dzięki regularnemu stosowaniu olejku rycynowego nie tylko wzmocnimy swoje rzęsy, poprawimy ich kondycję, wygląd, ale również uzyskamy efekt naturalnego podkręcania.

10. Podkręcenie rzęs pęsetą

Jest to jeden z naturalnych sposobów na to jak podkręcić rzęsy bez zalotki, ważne jest, że możemy wykonać taki zabieg sami w domu. Należy użyć w tym celu metalowej pęsety, tak by rzęski nie pękały oraz by ich nie uszkodzić. Należy podgrzać ją gorącym powietrzem suszarki, nałożyć tusz na rzęsy, złapać pęsetą włoski i dociskać je do górnej powieki przez kilka sekund. Taki proceder należy wykonać kilka razy, aż do osiągnięcia efektu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Idealne kosmetyki na lato – co wybrać?

A może lifting rzęs?

Jest to zabieg, który polega na podniesieniu, podkręceniu, wydłużeniu oraz zagęszczeniu naszych rzęs. Nie jest on skomplikowany, a co ciekawe efekty są naprawdę zadowalające. Polega on na nałożeniu na rzęsy specjalnego preparatu a następnie na górną powiekę wałeczka silikonowego, który ma przytrzymać nakręcone na niego rzęsy. Kolejno preparat ten ma za zadanie utrwalić ich kształt, a na koniec zostają one nawilżone.

ladnie podkrecone rzesy

Podkręcane rzęsy dają efekt “wow “!

Wykorzystując wszystkie wyżej wymienione sposoby na podkręcenie rzęs bez zalotki uzyskamy efekt wow! Szięki nim nasze rzęsy będą nie tylko podkręcone, ale również będą wydawały się dłuższe i grubsze. W wielu przypadkach nie ma konieczności ich codziennego malowania, a takie produkty jak olejek rycynowy sprawią, że rzęsy będą bardziej wytrzymałe i elastyczne.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *