kobieta trzyma serce w rekach

9 znaków, które daje zakochana dziewczyna – poznaj je wszystkie!

Miłość to bardzo skomplikowane uczucie, kochamy kogoś, zależy nam na nim jednak jest między nami spora różnica. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że zakochanie jest całkiem czymś innym. Jest to początkowa faza, która polega na fascynowaniu się drugą osobą. Dopiero później przechodzi ona w prawdziwe uczucie. Postaramy się wyjaśnić jakie znaki zakochana dziewczyna i jak zachowuje się zakochana dziewczyna, aby rozwiać wasze wątpliwości.

Jakie znaki daje zakochana dziewczyna? 9 najczęstszych sygnałów

Na pewno każdy z nas był kiedyś zakochany i zdaje sobie sprawę z tego jakie uczucia ten stan w nas wzbudza. Zakochanie sprawia, że czujemy motylki w brzuchu, a nasze myśli w obsesyjny sposób krążą wokół naszego partnera. Pojawiają się również problemy ze skupieniem i brak apetytu oraz bezsenność. Zazwyczaj przez cały czas myślimy o tym by spotkać się z ukochaną osobą i szukamy błahego sposobu, by dopiąć swego. Należy wiedzieć, że nie tylko kobiety tak się zachowują, ponieważ symptomy te dotyczą również mężczyzn. Nie różnimy się od siebie aż tak bardzo, jak się już przyjęło.

Zakochana dziewczyna bardzo często zachowuje się w sposób nerwowy, mówi bez sensu i nie może znaleźć sobie miejsca. Okazuje się, że spędzenie chwili nie ruchomo jest naprawdę bardzo trudne. Jest to podstawowa oznaka tego, że kobieta jest zakochana. Nie martw się, po kilku randkach, gdy przywyknie do ciebie na pewno będzie spokojniejsza.

kobieta bawi sie wlosami

1. Mowa ciała

Aby dowiedzieć się jakie znaki daje zakochana dziewczyna należy bacznie ją obserwować. Zazwyczaj wszystkie sygnały są drobne i trzeba wiedzieć czego szukać, aby to znaleźć. Mowa ciała jest najbardziej widocznym symptomem zakochania, zwłaszcza u kobiet. Potrafią one nie tylko zmniejszyć dystans wobec partnera, którym są zainteresowane, ale również pozwalają sobie na dotykanie go i utrzymywanie z nim kontaktów wzrokowego przez kilka sekund. Bardzo często, podczas rozmowy kobiety zakochane nachylają się do swoich partnerów, aby im coś powiedzieć. Jest to podstawowy symptom, mówiący o tym, że dziewczyna jest nie tylko zainteresowana mężczyzną, ale również zakochana w nim.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Uprzejmość czy zainteresowanie - jak je odróżnić? 15 sygnałów

2. Spojrzenie

Jeśli chodzi o oznaki zakochania u dziewczyny to wiedz, że jej spojrzenie powie ci wszystko. Bardzo często jest tak, że nie spuszcza wzroku z obiektu swojego zainteresowania. Możesz zauważyć to również, gdy udaje ci się utrzymać z nią kontakt wzrokowy przez bardzo długi czas. Jeśli dodatkowo pojawi się z jej strony uśmiech to wiedz, że jest to sygnał, że jesteś dla niej ważny i jest tobą zainteresowana. Jest to idealny symptom flirtu.

3. Zadaje dużo pytań

Znaki zakochania u dziewczyny to nie tylko spojrzenie i dotyk, ale również to w jaki sposób z tobą rozmawia i czy chce dowiedzieć się o tobie jak najwięcej. Zakochana kobieta bardzo uważnie słucha partnera, a dodatkowo dopytuje go o różne szczegóły I daje mu do zrozumienia, że jest podczas tej rozmowy bardzo zaangażowana w poznanie jego osoby.

4. Dbanie o siebie

Gdy zauważysz, podczas drugiego spotkania, że kobieta jest bardziej zadbana, czyli ma ostrzejszy makijaż lub ubiór, to wiedz, że jest to znak zakochania u dziewczyny. Możesz być pewien, że jej na tobie zależy i chce wypaść przed tobą jak najlepiej. Najprawdopodobniej zrobi wszystko, żeby cię zaintrygować i jak najmocniej podkreślić wszystkie swoje atuty.

5. Jest bardziej energiczna

Jeśli poznałeś „szarą myszkę”, a na drugim spotkaniu zauważyłaś, że kobieta jest bardziej ożywiona niż zwykle to świadczy o tym, że jest zakochana. Ma problemy z ukryciem wszystkich swoich emocji, jest nerwowa, bawi się swoimi włosami lub biżuterią i ciężko jej usiedzieć w miejscu.

6. Szuka pretekstu

Jak zachowuje się zakochana dziewczyna? Przede wszystkim wymyśla coraz to nowsze sposoby na to, by spotkać się z ukochaną osobą. Każdy pretekst jest dobry, by być blisko niego i móc spędzić z nim trochę czasu. Oznacza to, że dziewczyna jest zainteresowana chłopakiem i wykazuje się dużą inicjatywą.

7. Zakłopotanie

Emocje to to co najbardziej włada człowiekiem, gdy jest zakochany. Nie podlega to żadnej dyskusji. Zakochana dziewczyna jest bardzo nerwowa, zakłopotana i nie potrafi się wysłowić, co może chłopaka troszkę bawić. Najzwyczajniej mówią nie wyraźnie lub całkiem bez sensu, aby tylko mówić i uniknąć kłopotliwej ciszy. Najprawdopodobniej stara się tłumić w sobie wszystkie uczucia, jednak nie za bardzo im to wychodzi.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  19 najlepszych komplementów dla dziewczyny, które musisz zapamiętać!

8. Zazdrość

Gdy dziewczyna jest zakochana chce wiedzieć co czuję do niej partner. Niestety nie może zapytać go wprost, dlatego szuka sposobu, by go po prostu sprawdzić. Uczucie zazdrości wydaje jej się najskuteczniejszym sposobem. Robi więc wszystko, by wzbudzić u partnera tego typu emocje bacznie go przy tym obserwując. Nie martw się to normalne działanie.

9. Nerwowy uśmiech

Oznaki zakochania dziewczyny najczęściej wiążą się z nerwami. Gdy nie może ona sobie znaleźć miejsca lub usiedzieć w nim i jej zachowanie jest bardzo nerwowe oznacza to, że zależy jej na partnerze. Jeśli mimo tego, że nie mówisz nic śmiesznego ona co chwilę śmieje się w sposób nerwowy i nie może tego w żaden sposób kontrolować to najzwyczajniej jest z tobą zainteresowana.

Dlaczego faceci nie widzą znaków od kobiety?

Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa. Tak się przyjęło i tak tłumaczymy sobie brak zrozumienia wobec partnera. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie znaki daje zakochana dziewczyna to wiedz, że bardzo często możesz ich nie zauważyć. Dzieje się tak dlatego, że są one subtelne i działają w sposób ostrożny. Musisz starać się odczytywać wszystkie symptomy zakochania i sygnały, które daje ci kobieta zachowując przy tym dystans i porzucić uczucie strachu. Należy zrozumieć, że mężczyźni również są nieśmiali, oznacza to, że ich oznaki zakochania również mogą być niezauważalne dla kobiety. Jeśli partner jest mało spostrzegawczy i nie domyśla się tego co chcesz mu przekazać to nie martw się, musisz dać mu więcej sygnałów i trochę czasu by zrozumiał przekaz.

zabawa wlosami

Zachowanie zakochanej dziewczyny – na co warto zwrócić uwagę?

To jak zachowuje się zakochana dziewczyna nie jest wcale skomplikowane. Zazwyczaj wszystkie sygnały, które wysyła swojemu partnerowi są dla niego jasne i zrozumiałe oraz może być pewien, że są to prawdziwe znaki zakochania u kobiety. Bardzo często zdarza się jednak, że panie wysyłają takie sygnały partnerowi nieświadomie. Oznaki zakochania u dziewczyny są podyktowane dużymi emocjami, a kobieta wtedy:

  • Często rozchyla usta – oznacza to, że jest miło zaskoczona lub chętna na pocałunek
  • Szczerze się uśmiecha – jest to symptom dobrego humoru oraz element flirtu, słodki uśmiech jest tym co kochają faceci
  • Odsłania szyję – bardzo często robi to nieświadomie, odchyla włosy do tyłu bawiąc przy tym mężczyznę
  • Szuka bliskości fizycznej – robi to w sposób subtelny. Stara się skracać dystans między nią a partnerem dając mu do zrozumienia, że darzy go uczuciem
  • Bawi się swoimi włosami – każdy mężczyzna wie, że gdy kobieta bawi się swoimi włosami to oznacza to, że chce by to właśnie on przejął inicjatywę, ponieważ jest nieśmiała
  • Ma dużo energii – kobieta zakochana jest energiczna, radosna i często się uśmiecha. Ma w sobie dużo energii i wydaje się, że może przenosić góry
  • Nie spogląda na innych mężczyzn – gdy zauważysz w jej otoczeniu mężczyznę, na którego kobieta nie zwraca uwagi to wiedz, że jest zainteresowana tylko i wyłącznie twoją osobą
  • Rozpieszcza mężczyznę – zakochana kobieta potrafi rozpieścić swojego mężczyznę jak nikt inny, często zapomina o własnych potrzebach
  • Wysyła pomyłkowe wiadomości – jeśli zakochana kobieta chce zwrócić na siebie uwagę mężczyzny to bardzo często wysyła mu przypadkowe wiadomości, po czym przeprasza za pomyłkę. Tak nawiązuje się między nimi rozmowa i flirt.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  30 najpiękniejszych zwrotów, które pozwoli powiedzieć "Kocham Cię" inaczej niż zwykle

Zakochana dziewczyna stara się w każdy możliwy sposób pokazać mężczyźnie, że jej na nim zależy. Wykorzystuje do tego wszystkie znane jej metody, mowę ciała, spojrzenie, ułożenie ust czy przypadkowy dotyk. Jeśli mężczyzna jest spostrzegawczy zauważy każdy drobiazg, jeśli jednak nie to należy dać sobie trochę czasu, być może istnieje między mur zbudowany z nieśmiałości.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *