16 sposobów na wzbudzenie tęsknoty u faceta – jak to zrobić?

Tęsknota za drugim człowiekiem pojawia się przy każdej bardziej zażyłej znajomości, przede wszystkim gdy chodzi o relacje miłosne. Co zrobić żeby facet zatęsknił po rozstaniu? Mamy aż 16 skutecznych metod, które z pewnością zadziałają. Koniecznie je przetestuj!

Jak wzbudzić tęsknotę u mężczyzny? 16 sprawdzonych sposobów

Nie da się ukryć, że tęsknota może boleć, bo to brak kogoś lub czegoś. Takie zjawisko w relacji miłosnej pokazuje siłę przywiązania, jak i samych uczuć. W tym przypadku doznajemy wyraźnego cierpienia psychicznego, które objawia się, między innymi smutkiem, niepokojem, czy wyraźnym zamyśleniem lub trudnościami z zebraniem myśli. Jak wzbudzić w nim tęsknotę? To pytanie pojawia się w wielu kobiecych głowach. Poniżej znajdziesz 16 sposobów, dzięki którym on poczuje Twój brak mocniej. Oto one:

teskniacy mezczyzna

1. Zazdrość

To ryzykowne działanie, ale za to skuteczny patent na wzbudzenie tęsknoty. Kiedy facet dowie się, że się z kimś spotykasz będzie szalał i to dosłownie. Uzmysłowi sobie, że wcale za nim nie płaczesz, a wręcz przeciwnie, korzystasz z życia. Z pewnością zakochany chłopak znów zapragnie być blisko Ciebie! Konkurencja doda mu motywacji.

2. Odpuść sobie kanały social media i to całkowicie!

Kanały social media mają ogromną moc. Pary nawet po rozstaniu i tak siebie obserwują z ciekawością sprawdzając co słychać u drugiej połówki. Zniknij facetowi, a zapewniamy, że będzie sporo myślał o Tobie. Przestań go również obserwować! Brak zdjęć i filmików wzbudzi w nim niepewność, poza tym da do myślenia. Będzie wypytywał o Ciebie znajomych, a nawet może sam się odezwać.

3. Bądź niedostępna

Jak wzbudzić w nim tęsknotę? Stań się dla niego niedostępna, a zatem nie miej dla niego czasu. Pokaż mu, że masz własne życie, a on będzie zastanawiał się, dlaczego aż tak bardzo się odsunęłaś. Zobaczysz, że zmieni się jego postępowanie!

4. Ustal wyraźne granice znajomości

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Sposoby na udaną pierwszą randkę: przewodnik pełen porad i dobrych praktyk

Co zrobić, żeby zatęsknił i napisał? Ogranicz z nim kontakt, przestań być na każde zawołanie. Z dnia na dzień poświęcaj mu coraz mniej czasu. Zwlekaj z odpisywaniem na wiadomości, poza tym nie odbieraj telefonów. W ten sposób pokażesz, że nie masz dla niego czasu, bo prowadzisz własne życie. Jeśli kocha to prędzej, czy później sam nawiąże kontakt.

5. Żegnaj się pierwsza

Podejmij radykalne działanie, a on zatęskni, wobec tego zawsze kończ rozmowę telefoniczną lub spotkanie pierwsza. Przejmij inicjatywę, a on dostanie jasny sygnał, że coś jest nie tak. Zobaczysz, że zupełnie inaczej będzie przez to postrzegać Twoją obecność, jak i wreszcie zacznie szanować Twój czas.

6. Popularna metoda Push&Pull

W relacjach damsko-męskich ”gierki” wykorzystuje się często. Metoda Push-Pull polega na przyciąganiu i odpychaniu, a więc przeplata się obecność z nieobecnością. To daje facetowi do myślenia, poza tym może on bardziej odczuć tęsknotę.

7. Odetnij się od telefonu

Czasami najskuteczniejszą metodą wzbudzenia tęsknoty jest wyłączenie telefonu. Facet przestanie otrzymywać odpowiedzi, do tego odetniesz całkowicie z nim kontakt. Zyskasz masę czasu dla siebie, a on – sporo niepewności, dlatego że Ty zmieniłaś swoje nastawienie.

8. Zwlekaj ze wszystkim!

Zniknij facetowi, ale tylko na moment. Notorycznie się spóźniaj na spotkania, poza tym zwlekaj z odpisywaniem. To sprawi, że zacznie tęsknić!

mezczyzna teskni za kobieta

9. Kuś zapachem

Istnieje wiele badań naukowych dotyczących relacji damsko-męskich. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zapach perfum może być magnesem na faceta, poza tym tworzyć przywiązanie. Dodatkowo Twoja woń będzie mu się zawsze kojarzyła z Tobą. Wykorzystuj to podczas przypadkowych spotkań!

10. Bądź zabawna

Faceci kochają zabawne dziewczyny z pozytywnym nastawieniem do świata. Uśmiechaj się i żartuj w obecności chłopaka, ale skupiaj się na innych osobach. Wbijesz mu tak „szpileczkę”, która sprawi, że poczuje większą tęsknotę.

11. Nigdy nie daj o sobie zapomnieć!

Jak wzbudzić w nim tęsknotę? Bądź blisko, a jednak daleko. Nigdy się chłopakowi nie narzucaj, choć od czasu do czasu się odezwij, na przykład pamiętaj o jego urodzinach. Potem równie szybko zniknij!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Flirt wzrokowy i słowny - na czym polegają i jak rozpoznać ich początek?

12. Korzystaj z życia!

Facet, gdy zauważy, że sama sobie doskonale radzisz, rozwijasz się i realizujesz poczuje większą tęsknotę. Chwal się swoimi dokonaniami, na przykład na kanałach social media. Pokaż mu, że jesteś świetną dziewczyną, a on pożałuje rozstania.

13. Bądź nową sobą!

Czasem mała zmiana wizerunku sprawi, że on poczuje bardziej uczucie tęsknoty. Podkręć swój wizerunek oraz styl, a przypomni sobie, jak piękna i wyjątkowa jesteś.

14. Wspomnienia mają moc!

Pozytywne wspomnienia sprawią, że facet wróci do waszych najpiękniejszych chwil. Śmiało przypominaj mu o wyjątkowych momentach, a on zacznie analizować, czy dobrze zrobił odchodząc. Dasz mu do myślenia!

15. Zaintryguj chłopaka

Zaskakuj i intryguj mężczyznę, a on przypomni sobie, jak wspaniała jesteś. Z niecierpliwością będzie oczekiwał na kontakt, a jego tęsknota poprzez to tylko się nasili.

16. Bądź czułą dziewczyną

W czasie spotkań wykorzystaj komunikację niewerbalną, aby chłopak nie mógł przestać o Tobie myśleć. Przypadkowy dotyk, czy czułe pożegnanie to znaki, które sprawią, że on zapragnie znów być blisko Ciebie.

Chcesz, żeby naprawdę zatęsknił? Usuń się z jego życia!

Zniknij facetowi – to prosta metoda, która naprawdę działa. To jednak wyzwanie dla kobiety, bo ona musi mimo wszystko wytrzymać bez jakiegokolwiek kontaktu. Warto wtedy wyjechać z przyjaciółkami bądź udać się na kurs, aby zająć czymś głowę. Oddalenie się jest dobrym pomysłem, bo pozwala facetowi pokazać, że nie jest on jedyną opcją w życiu. Dodatkowo to powoduje, że uczucie pustki rośnie, a jemu trudno wytrzymać bez Twojej obecności. Zapewniamy, że z czasem sam zacznie usilnie zabiegać o kontakt!

Zniknij facetowi, a więc:

 • nie odbieraj telefonów, poza tym nie odpisuj na żadne wiadomości również na kanałach social media
 • zawsze odkładaj spotkania
 • szukaj sobie wymówek, aby się z nim nie kontaktować
 • zwlekaj z odpowiedziami na pytania
 • jasno daj do zrozumienia, że nie masz dla faceta czasu.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zaimponować dziewczynie? 15 sprawdzonych sposobów

To wszystko sprawi, że on poczuje się źle. Zauważy, że Twoje zachowanie diametralnie się zmieniło, a Ty przestałaś być dla niego dostępna. Odważ się na to, bo tylko tak jesteś w stanie sprawdzić, czy poczuje tęsknotę, czy też nie. Oddal się na kilka tygodni, aby naprawdę poczuł Twój brak w swoim życiu.

mezczyzna teskni za kobieta

Kiedy facet zatęskni? Ile potrzebuje czasu?

Tęsknota to negatywne uczucie, które tworzy w nas pewnego rodzaju pustkę. Czym się objawia? Czujemy mocny brak drugiej osoby, a to nas przybija. Co ciekawe, te emocje nasilają się wraz z upływem czasu. Nie ma jednego momentu, w którym każdy poczuje, że już tęskni. W przypadku facetów dopiero około miesiąc pozwala im odczuć, że ich życie się zmieniło. Wtedy poważnie zaczyna doskwierać im samotność, a wspólnie spędzone chwile są jedynie wspomnieniem. U kobiet takie refleksje są zawsze dużo szybsze! Poczucie tęsknoty jest jednak zależne od charakteru człowieka, długości relacji oraz od tego ile czasu para spędzała razem.

Tęsknota faceta ma pewne charakterystyczne objawy. Da się zauważyć, że on:

 • na siłę szuka pretekstów do rozmów oraz do spotkań
 • wpada na kobietę niby przypadkowo i to zadziwiająco często
 • żywo reaguje na to co pojawia się na kanale social media byłej dziewczyny
 • non stop wraca do wspólnych chwil
 • wypytuje o życie dziewczyny, między innymi znajomych
 • szuka kontaktu fizycznego
 • dużo się uśmiecha i utrzymuje kontakt wzrokowy z kobietą
 • bacznie obserwuje dziewczynę przy każdej możliwej okazji
 • komplementuje.

Kiedy chłopak tęskni to z pewnością to okaże mniej lub bardziej wymownie. Jedno jest pewne, stara się na wszelkie sposoby zbliżyć do dziewczyny. Mimo jej dystansu i tak nie odpuszcza, bo zależy mu na powrocie oraz odbudowaniu więzi.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *