nie pasujaca do siebie para

10 znaków, które świadczą, że TY i ON do siebie nie pasujecie

Mimo, że nasza relacja jest “zdrowa” i rozwija się dynamicznie, nachodzą nas pytania czy my o by na pewno do siebie pasujemy? Pojawia się ono zwłaszcza wtedy, gdy mamy inne zdania na konkretny temat. Jednak należy pamiętać, że nie tylko różni nas to, że jesteśmy kobietą i mężczyzną, ale również jesteśmy innymi osobami. Zostaliśmy w inny sposób wychowani i mamy inne nawyki. Jest to całkowicie zrozumiałe i nie oznacza rychłego rozstania.

Jesteśmy dla siebie stworzeni czy nie?

Tego nigdy nie wiadomo. Pamiętaj, że musicie się dobrze poznać i “dotrzeć”. Ten etap w związku dotyka każdego i jest nie unikniony, choćbyśmy się bardzo starali. Nigdy nie zdarza się tak, że w każdym temacie zgadzamy się w stu procentach, zawsze pojawiają się konkretne oczekiwania, których wydawać by się mogło nasz partner nie spełnia. Musisz wziąć jednak pod uwagę to, że jeśli mu o tym nie powiesz to na pewno nic się w tym kierunku nie zmieni. Rozmowa jest podstawą związku, bez niej daleko nie zajdziecie.

Co świadczy o tym, że do siebie nie pasujecie? 10 sygnałów

Istnieje kilka ważnych czynników, które mogą świadczy właśnie o tym, że najzwyczajniej do siebie nie pasujecie i mimo szczerych chęci nie jesteście w stanie kroczyć przez życie w tym samym kierunku. Przedstawiamy 10 punktów, które świadczą o ty, że nie pasujemy do siebie.

1. Mamy różne priorytety

Jest to niestety najczęstszy problem, który pojawia podczas planowania wspólnego życia. Okazuje się, że Ty marzysz o tym, by w przyszłości zostać matką, a Twój wybranek ich nie chce. Jemu marzą się podróże po świecie i popijanie drinków z parasolką, bez krzykliwych maluchów wokół hamaka. Często pojawia się także problem z miejscem zamieszkania. Ty chcesz mieszkasz w dużym mieście pełnym sklepów i perspektyw, a on woli wieś. Niestety trzeba powiedzieć sobie szczerze ten punkt przeciwieństw jest najzwyczajniej nie do przeskoczenia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nieszczęśliwa miłość - jak sobie poradzić z niespełnionym uczuciem?

2. Całkowita wzajemna kontrola

Jeśli wraz z partnerem stale się kontrolujecie, chcecie wiedzieć o każdym swoim ruchu i sprawdzacie jego telefon to niestety – nie tędy droga. Zarówno kontrolowanie jak i stałe ocenianie partnera, a co gorsza wytykanie mu każdego błędu prowadzi jedynie do rychłego rozstania, nawet jeśli bardzo się kochacie. Warto jest wspierać się nawzajem, dodawać sobie otuchy i być blisko w razie potrzeby, dzięki temu istnieją szansę na udany związek.

3. Zazdrość

Jest to uczucie, które potrafi zabić nawet największą miłość. Nie chodzi tu tylko o tą obsesyjną, czyli całkowite kontrolowanie i sprawdzanie partnera czy wmawianie mu, że ogląda się za innymi kobietami. Należy zapamiętać, że z czasem możemy przestać kontrolować sytuację i całe to negatywne uczucie wymknie się nam spod kontroli, sprawiając, że pojawi się całkowita obsesja na tym punkcie.

4. Kłótnie

Tak wiem, zdarzają się w każdym związku. Owszem i jest to całkowicie normalne. Wszystko jest ok, jeśli potrafimy po tych kłótniach się pogodzić i dojść do porozumienia. Problem pojawia się, gdy są one bardzo burzliwe, a napięta atmosfera unosi się przez najbliższe kilka dni. Brak rozmowy, przedyskutowania problemu lub zamiatanie go pod dywan sprawiają, że sytuacja jest nie rozwiązana i w najbliższym czasie znów wrócimy na ten sam etap, kolejnych kłótni.

para ktora do siebie nie pasuje

5. Brak komunikacji

Jeśli nie potrafimy ze sobą rozmawiać to w pewnym momencie zastanawiamy się, czy do siebie pasujemy. Niestety rozmowa jest nie unikniona, musimy rozmawiać ze sobą na wszystkie tematy, nie tylko te błahe, dotyczące wieczornego wyjścia, ale również te o przyszłości i uczuciach. Jest to konieczny punkt do udanego związku.

6. Gdy nie ufamy…

Zaufanie jest podstawa związku. Jeśli go niema pojawiają się ciągłe zgrzyty, sceny zazdrości i kłótnie. Z czasem może przerodzić się to w prawdziwą burzę, której nie będziemy potrafili opanować. Ciągłe życie w niepewności, ciągłe wątpliwości – wszystko to sprawi, że będziecie musieli się rozstać.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co robić z chłopakiem w domu? 20 dobrych pomysłów

7. Tajemnica? Jaka tajemnica?

Oczywiste jest, że gdy zaczynamy tworzyć z drugą osoba związek, nie mówimy jej wszystkiego. Z czasem jednak warto jest rozmawiać ze sobą szczerze i nie ukrywać przed partnerem istotnych informacji. Zwłaszcza, gdy mogą wpływać one na wspólna przyszłość. Pamiętaj, że nawet jeśli będziesz bardzo się starała coś zataić to z czasem ona i tak wyjdzie na jaw, pogarszając tylko sytuację. Szczerość w związku jest obowiązkowa.

8. Kwestie seksu

Seks jest istotnym elementem w każdym związku. Jeśli mamy odmienne potrzeby, których nie da się pogodzić to z czasem na pewno spowoduje to kryzys w nawet najzgodniejszym związku. Jeśli niema porozumienia w łóżku, nie będzie go również we wspólnym domu.

obrazona na siebie para

9. Pieniądze szczęścia nie dają…

Jest to bardzo częsty powód do kłótni i tak zwanych “wypominek”. Pieniądze są elementem, który musi się między Wami zgadzać. Jeśli natomiast jesteś osobą rozrzutną i lubisz je wydawać, a Twój partner jest oszczędny i odkłada je na konkretny cel to niestety nie uda się tego pogodzić w przyszłym, wspólnym gospodarstwie.

10. Czas wspólny

Jest to obowiązkowy czas, który należy wspólnie spędzać. Oczywiście fajnie jest, gdy wieczór spędzamy wspólnie ze znajomymi lub rodziną, ale nie na dłuższą metę. Konieczne jest spędzanie czasu tylko we dwoje, by móc ze sobą szczerze porozmawiać lub okazać sobie potrzebną czułość.

Co zrobić, kiedy do siebie nie pasujecie?

Kiedy dwoje ludzi do siebie nie pasuje i różni ich klika wymienionych różnic to niestety nie można ciągnąć tego na siłę. Należy spojrzeć prawdzie w oczy i rozstać się w przyjaźni na początkowym etapie, by w przyszłości nie pojawiły się komplikacje w postaci dzieci lub wspólnego domu.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *