mezczyzna przytula kobiete

Przytulanie mężczyzny – co znaczą poszczególne rodzaje przytulenia?

Uczucia wyraża się poprzez słowa, jak i gesty. W relacjach miłosnych królują pocałunki, aczkolwiek przytulanie się jest równie ważnym aspektem. Tak naprawdę pary mają mnóstwo możliwości, aby okazywać swoje emocje. Rodzaje przytulania są różne, dlatego też nie wszystkie są związane bezpośrednio z głębokimi uczuciami. Jak rozszyfrować gesty faceta? Spokojnie, podpowiadamy!

Męskie rodzaje przytulania i ich znaczenie

Sposoby przytulania wbrew pozorom są bardzo odmienne. Ten gest mimo wszystko dużo pokazuje, dlatego warto zawsze obserwować jak zachowuje się facet, bo wysyła sporo znaków niewerbalnych. Jakie są rodzaje przytulania? Poniżej znajdziesz te najpopularniejsze:

  • przytulenie od tyłu
  • przytulanie i jednoczesne masowanie
  • objęcie mocne
  • sztywne objęcie połączone z poklepywaniem po plecach
  • przytulenie z podnoszeniem
  • przytulanie oraz chwyt w talii.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przytulanie od tyłu ma zupełnie inną symbolikę niż klasyczne objęcie. Mężczyzna wykorzystuje liczne okazje, aby zbliżyć się do kobiety i ją dotknąć, choć niekiedy to jedynie wyraz szacunku, czy dobrego wychowania.

facet przytula kobiete na spacerze

Objęcie w talii przez mężczyznę – co oznacza?

W momencie, gdy mężczyzna obejmuję kobietę w talii można mówić o mocnym zainteresowaniu, a nawet o pożądaniu. Co ciekawe, im niżej zlokalizuje dłonie tym sugeruje większą ochotę na igraszki. Czasami ręce mogą wędrować coraz niżej, wtedy nie ma już wątpliwości o co mu chodzi, bo pragnie on zbliżenia.

Facet mocno przytula i obejmuję kobiecą talię? To dla wielu sygnał, że nie tylko Cię pożąda, ale i myśli poważnie o tej relacji. Stykanie się męskich oraz kobiecych bioder to intymne doznanie, które może służyć jako zacieśnianie więzi emocjonalnej lub wstęp do seksu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  20 sygnałów, że oni Cię nie kocha - poznaj wszystkie znaki!

Objęcie ramieniem przez mężczyznę – co oznacza?

W momencie, gdy facet obejmuje ramieniem to znak, że nie jest on pewien co wyniknie z tej znajomości. To dość bezpieczny gest, bo jest zachowany tu pewien wyraźny dystans. To głównie miły gest bez drugiego dna. Zdarza się przede wszystkim na samym początku relacji, czy w przyjacielskich kręgach.

Przytulenie od tyłu – co oznacza?

Przytulanie od tyłu jest bardzo zmysłowym gestem zapewniającym bliskość. Da się wyczuć męski oddech na karku kobiety. Może to oznaczać poczucie troski i chęć zapewnienia bezpieczeństwa, ponadto dominację faceta. Równie dobrze świadczy on o miłości oraz ochronie, zwłaszcza gdy chłopaka obejmuje jednocześnie dwiema rękami.

Na samym początku znajomości przytulanie od tyłu sugeruje, że facet nie jest pewien, czy dziewczyna pozwoli mu na dużo odważniejsze gesty. Obawia się odrzucenia, jednak ryzykuje, bo mu zależy.

Przytulenie z poklepaniem po plecach przez faceta – co to oznacza?

Rodzaje przytulania odróżniają się niekiedy drobnymi niuansami. Wariant z poklepywaniem po plecach to niestety, ale zwykły przyjacielski gest bez większego znaczenia. Sugeruje, że ktoś Cię lubi, ale traktuje jedynie jako dobrą koleżankę bez szans na stanie się kimś więcej. To jest tak naprawdę jedna ze sztywniejszych odsłon przytulania zdarzająca się często w kręgach przyjaciół.

mezczyzna przytula kobiete w talii

Co to znaczy kiedy facet obejmuje i podnosi do góry?

Sposoby przytulania są liczne, a w wielu z nich znajdziemy spontaniczne gesty. Typ obcięcia z podniesieniem do góry jest wyrazem euforii, szczęścia, a także miłosnej chemii. W ten sposób chłopak pokazuje, że Twoja obecność sprawia mu frajdę. Taki wariant przytulania pojawia się przede wszystkim po długiej rozłące. Wiele par wykorzystuje go także podczas romantycznych sesji zdjęciowych.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy facet udaje, że mu nie zależy? 10 możliwości

Jak przytula zakochany facet?

Zakochany chłopak decyduje się na inne gesty niż ten zainteresowany wyłącznie przyjaźnią bądź przygodnym romansem. Miłość sprawia, że jest on pełen szacunku, a jednocześnie chętnie przejmuje inicjatywę, choć na początku zdecyduje się jedynie na delikatne sposoby przytulania, które z czasem przerodzą się w coś więcej. Wiele z nich będzie miało dodatkowe elementy, takie jak pocałunki, gładzenie po plecach, czy klepnięcie w pośladek.

Rodzaje przytulania są odmienne. Pewne z nich jasno sugerują, że chłopak okazuje dziewczynie miłosne uczucia. Mocne obejmowanie jedną ręką oznacza zaborczość, za to silne i zmysłowe – przywiązanie. Tulenie od tyłu to znak wyrażający pożądanie, a te delikatne oraz z buziakiem w szyję – miłość.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *