kobieta w rozowym swetrze zastanawia sie

Jak rozpoznać kryptogeja? 10 sygnałów, które o tym świadczą

Kryptogej to człowiek, który usilnie ukrywa fakt, że jest gejem. Mimo wszystko pewne rzeczy mogą zdradzić jego prawdziwą orientację seksualną. Warto wobec tego bacznie obserwować zachowanie człowieka. W naszym artykule znajdziesz 10 najczęstszych objawów kryptogeja. Koniecznie sprawdź po czym go można poznać!

10 sygnałów, które pomogą Ci rozpoznać kryptogeja

Kryptogej to gej, który za wszelką cenę ukrywa swoją orientację seksualną przed społeczeństwem, bliskimi, a niekiedy również przed samym sobą. To zjawisko jest bardzo częste i ma wiele przyczyn. Głównymi powodami będzie przede wszystkim:

 • strach przed odrzuceniem lub piętnowaniem
 • przekonania religijne
 • zazdrość w stosunku do innych gejów
 • niepewność co do orientacji seksualnej bądź do własnych przekonań.

Nic dziwnego, że kryptogej robi wszystko, aby prawda nie ujrzała światła dziennego. Mimo to i tak pewne kwestie mogą innym sugerować, że jest gejem. Istnieje sporo przesłanek, które na ten fakt wskazują Poniżej znajdziesz 10 najczęstszych objawów. Oto one:

kryptogej

1. Kobiety nie są dla nich pociągające

W przypadku kryptogeja zdarzają się randki, jak i inne formy kontaktu z kobietami, ale wyraźnie da się zauważyć, że one ich nie pociągają. Dlaczego? Widać brak zaangażowania w relację, poza tym nie ma napięcia seksualnego. Dodatkowo kryptogej nie ogląda się za kobietami na ulicy, nie szuka w ich oczach adoracji ani nie zabiega o ich względy w żaden sposób.

2. Brak kontaktu fizycznego z kobietami

Jak już wspominaliśmy kryptogej może się umawiać na randki, ale z pewnością nie będzie dążył do kontaktu fizycznego. On nie ma takiej potrzeby.

3. Homofobia

Wielu kryptogejów jest homofobami, bo zazdrości innym, że otwarcie mówią o swojej orientacji seksualnej bądź są tolerowani przez rodzinę oraz najbliższe społeczeństwo. Nie są oni w stanie tego zaakceptować, dlatego okazują agresję, gdy chodzi o lesbijki i o gejów. Jawnie demonstrują swoje przekonania mimo iż chcą należeć do tej grupy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Fazy męskiego podrywu - czyli jak podrywają faceci? 4 etapy to standard!

4. Uwielbiają seks analny

Kryptogej ma zazwyczaj na swoim koncie różne formy zbliżenia. Zdecydowanie ich największą słabością jest seks analny, choć nie jest to pewniak dotyczący każdego, bo upodobania są przecież różne. Taka preferencja seksualna może jednak mocno sugerować, że facet może być gejem.

5. Brak męskiego towarzystwa

Faceci obracają się w męskich kręgach. Kryptogej zdecydowanie woli spędzać czas w damskim towarzystwie, z którym ma o czym rozmawiać. To będzie z pewnością znak alarmowy, który może sugerować, że chłopaka jest gejem.

6. Chłopak jest „specyficzny”

Kryptogej zazwyczaj doskonale orientuje się w tematyce mody i urody w przeciwieństwie do przeciętnych facetów. Nie ma on problemu z nazywaniem kolorów, czy krojów, poza tym zna wszystkie nowości. Jego specyficzne zachowanie może budzić wątpliwości co do jego orientacji seksualnej.

7. Specyficzne podejście do stylizacji kobiet

Kryptogej bywa w związkach. Zdarza mu się sugerować kobietom, aby wybierały bardziej męskie stylizacje, poza tym proponuje im wyłącznie stonowany makijaż lub jego brak, a nawet radykalne skrócenie włosów.

8. Facet jest mocno skoncentrowany na własnym wizerunku

Gej kocha dbać o siebie i robi to niekiedy przesadnie. Dla kryptogejów strona wizualna jest kluczowa, dlatego też używają wielu kosmetyków, poza tym chętnie korzystają z zabiegów, choć zazwyczaj niewiele o tym mówią.

9. Odmienny męski gust

Faceci lubią mocne trunki, za to kryptogej zawsze wybiera bardziej damskie propozycje z karty, na przykład kolorowe drinki. Widać od razu, że jego preferencje są odmienne, aczkolwiek stara się to dość mocno ukryć.

10. Komentuje innych ludzi, zwłaszcza ich wygląd

Kryptogej otwarcie wypowiada się o wyglądzie innych, bo mocny nacisk kładzie na wizerunek. To drobna rzecz, a może sugerować, ze ktoś jest gejem, bo oni przyglądają się wielu detalom, o których „normalni” faceci zapominają.

Jak zachowuje się kryptogej?

Kryptogej robi dużo rzeczy, aby prawda została ukryta, dlatego mocno kontroluje swoje zachowanie. Hamuje się w wielu sytuacjach, aby nie wydało się, że woli mężczyzn, a nie kobiety. Bywa jednak tak, że pewne rzeczy są i tak widoczne. Dziewczynę z pewnością zaniepokoi fakt, że chłopak:

 • traktuje ją wyłącznie jako znajomą, bo nie szuka kontaktu fizycznego i nie reaguje na jej flirt
 • nie okazuje jej zainteresowania, bowiem ona jest dla niego kompletnie nieatrakcyjna.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zrobić dobre wrażenie na facecie

Czerwona lampka w głowie pań może również zapalić się w momencie, którym kryptogej:

 • jasno mówi, że męska bliskość fizyczna obrzydza go
 • mówi inaczej, na przykład nieco dziewczęcym głosem
 • zawsze wygląda idealnie i to pod każdym względem
 • mocno przejmuje się krytyką innych osób
 • jasno mówi, że nie toleruje innych orientacji seksualnych.

Kryptogej może się mimo wszystko wydawać się bardziej kobiecy niż męski i to przede wszystkim z zachowania. Taki człowiek doradzi dziewczynie w wielu typowo damskich tematach, poza tym usilnie unika bliskości i angażowania się w relację. W wielu wypadkach boi się przebywania sam na sam w męskim otoczeniu.

W momencie, gdy dostrzegasz któreś z wyżej opisanych zachować i to w dużej ilości możesz mieć sporo racji sądząc, że chłopak jest kryptogejem. Lepiej odpuścić sobie taką znajomość, bo z niej nic poważnego nie wyniknie. Doznasz jedynie rozczarowania i będziesz zawiedziona. To mimo wszystko jasne sygnały, że facet nie jest zainteresowany.

kryptogeje

Co zrobić, jeżeli Twój mąż lub facet jest kryptogejem?

Kryptogejów jest dużo, a wielu z nich ukrywa się w związkach z kobietami, bo pragną uniknąć oceniania przez społeczeństwo i innych form krytyki. Niektórzy w desperacji decydują się zalegalizować relację. Dzięki temu zyskują twarde „alibi”, aczkolwiek partnerka może kompletnie nie zdawać sobie sprawy jaka jest prawda. Facet usilnie zataja przed nią swoją orientację i to na różne sposoby, które mogą zmylić dziewczynę, jak i samo otoczenie.

Gej ukrywa się w małżeństwie, bo w ten sposób ma pewność, że jego tożsamość pozostanie tajemnicą nawet gdyby pojawiły się jakiekolwiek przesłanki sugerujące fakt, że jest innej orientacji. Formalizacja związku jest to samolubne postępowanie, które krzywdzi kobietę i w pewien sposób pozbawia ją szczęścia oraz spełnienia. Czuje się ona w relacji źle, bo mężczyzna unika zbliżeń, czy jakikolwiek form bliskości. Co ważne, niektórzy kryptogeje prowadzą podwójne życie, bo posiadają kochanka lub inaczej spełniają swoje fantazje u boku mężczyzn. To niebezpieczne, bo prawda może się wydać i skrzywdzić masę osób.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy i czy warto walczyć o miłość? 30 sygnałów świadczących za i przeciw

Czy mój mąż to kryptogej? Jeśli unika bliskości, jest obojętny, a nawet zimny, ponadto ma kiepskie relacje z teściami, a nawet z rodzicami to niekiedy przesłanki, że to gej. Dodatkowo może on usilnie pokazywać, że partnerka jest dla niego niewidzialna. W tym momencie kobieta poczuje się oszukana, wadliwa, a nawet odrzucona. W jej głowie pojawi się milion pytań oraz wątpliwości, które wciąż będą pozostawać bez jakiejkolwiek odpowiedzi. To wiąże się z wieloma zaburzeniami psychicznymi, jak i z lękami, czy z depresją. Bez terapii oraz wsparcia bliskich trudno będzie jej pogodzić się z rzeczywistością. Proces odzyskiwania pewności siebie potrwa, poza tym będzie wymagał sporo walki. Nim odzyska ona zaufanie do płci przeciwnej będzie musiała ciężko pracować z fachowcem.

Kryptogej może się ukrywać nawet wiele lat, ale zazwyczaj i tak prawda wychodzi na jaw. W tym momencie związek kończy się z reguły rozwodem bez podawania specjalnych przyczyn zakończenia relacji. Zdrada, kłótnie, czy niezgodność charakterów – to wystarcza, aby para się rozeszła bez plotek i sensacji. Każdy potem tworzy swoje własne życie, choć kobiecie z pewnością trudniej poradzić sobie z odkrytą prawdą. Traumatyczne wydarzenie zaburzy jej świat, poza tym spowoduje samotność, strach przed innymi facetami, a nawet utratę nadziei na szczęście u boku kogoś innego. Kryptogej postępuje samolubnie, bo naraża dziewczynę na wiele nieprzyjemności. On czuje się w małżeństwie bezpiecznie, ale pozbawia tego uczucia kobietę. To powoduje, że dwie strony cierpią, aczkolwiek każda na swój sposób. To trudne doświadczenie sprawi obojgu masę kłopotów.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *