marzacy mezczyzna

Czego naprawdę pragną mężczyźni? 35 potrzeb

Mężczyźni zastanawiają się, czego pragną ich partnerki, a kobiety zastanawiają się, jakie są pragnienia mężczyzn. Stereotypy jasno określają, że facetom zależy tylko na pieniądzach i seksie, najlepiej bez zobowiązań. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ jak się okazuje, panowie pragnął wielu rzeczy, które potrafią zaskoczyć.

Pragnienia mężczyzn nie są wyłącznie banalne!

Przyjęło się, że panom zależy wyłącznie na zarabianiu dużych pieniędzy i na seksie. Nie do końca jest to jednak prawda, ponieważ ankiety, które zostały przeprowadzone wśród mężczyzn, potrafią zaskoczyć nie jedną kobietę. Okazuje się, że faceci mają wiele potrzeb, które niewiele różnią się od potrzeb kobiet. Być może nie jesteśmy tak inni, jak się to określa.

Pragnienia mężczyzn – poznaj 35 najważniejszych z nich

Ponieważ kobiety często głowią się, zastanawiając się, czego tak naprawdę pragną ich partnerzy, to przedstawiamy 35 przykładowych pragnień każdego chłopaka! Zapoznaj się z nimi, być może sytuacja stanie się jaśniejsza i będziesz mogła przyznać, że przestało to być dla ciebie zagadką.

1. Wolność

Nie jest to zbyt zaskakujące, ponieważ nie od dziś wiadomo, że wielu panów nie wchodzi w długotrwale związki właśnie z powodu strachu przed utratą wolności. Mężczyźni tak samo, jak kobiety posiadają potrzebę samotności i są dni, w których chcą być zupełnie sami. Jest to również bardzo dobry sposób na to, by mógł za tobą zatęsknić, jeśli więc twój parter informuje cię, że chce pobyć sam, pozwól mu na to!

2. Zaufanie

To pragnienie również nie różni się od kobiecych potrzeb, ponieważ panom jak się okazuje, bardzo zależy na zaufaniu, nie tylko jego partnerki, ale również przyjaciół i rodziny. Zaufanie bardzo pozytywnie wpływa również na poczucie bezpieczeństwa w związku i budowanie silniejszej więzi. Dodatkowo, jeśli odczuje on, że ufasz mu całkowicie, to na pewno odwdzięczy ci się tym samym.

3. Szczerość

Znajome? Czy nam również nie zależy na tym, by nasz ukochany był z nami szczery? Szczerość tak jak zaufanie jest podstawa udanego związku. Jeśli zaczynamy ukrywać przed sobą drobne rzeczy lub mamy wielkie tajemnice, to niestety ten związek niema przyszłości.

4. Docenianie

Czego pragną mężczyźni? Przede wszystkim tego, abyśmy go doceniały. Nie tylko wielkie gesty, jak słowa kocham cię, ale również te drobne, jak to, gdy otwiera nam drzwi czy odsuwa krzesło. Miej na uwadze, że każdy mężczyzna ma silną potrzebę, aby czuć się potrzebnym, staraj się więc prosić go o drobna pomoc jak najczęściej, chociażby przy wymianie koła w aucie czy wkręceniu nowej żarówki.

5. Kochanka, przyjaciółka, koleżanka

Panowie nie pragną niczego tak bardzo, jak mieć przy swoim boku kobietę, która będzie nie tylko jego kochanką, ale również przyjaciółką i koleżanką w jednym. Jest to dziewczyna, której zawsze może się zwierzyć, poprosić o pomoc, która będzie stała przy jego boku, nawet w najgorszym momencie jego życia i która będzie liczyła się z jego zdaniem. Jest to największe marzenie mężczyzny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  19 najlepszych komplementów dla dziewczyny, które musisz zapamiętać!

6. Akceptacja

Mężczyznom bardzo zależy na akceptacji, nie tylko ze stron kolegów, ale także ze strony jego dziewczyny. Pamiętaj, że my kobiety również nie chcemy, aby nasz facet nas zmieniał, chcemy czuć, że akceptują nas taką, jaką jesteśmy. I to właśnie działa w obie strony, nie staraj się go sobie „wychować” na siłę. Zaakceptuj jego wady!

7. Zrozumienie

Nigdy nie staraj się zrozumieć faceta, ponieważ jego tok myślenia bardzo różni się od naszego i jest to prawie niemożliwe. Panowie również mają problem ze zrozumieniem nas. Staraj się jednak okazać mu zrozumienie w każdej sytuacji, nawet wtedy, gdy wasze poglądy czy zdania bardzo się różnią. Przecież ma on prawo do własnego zdania! Dyskutuj z nim, wymieniajcie się spostrzeżeniami, jednak nie narzucajcie ich sobie!

8. Adorowanie

Kobiety uwielbiają, gdy faceci o nie zabiegają, starają się i komplementują. Jak się okazuje, mężczyźni również tego potrzebują. Miło będzie od czasu do czasu zauważyć, jakie ma duże mięśnie, jaki jest silny, jaki wrażliwy, czy jak bardzo jest przystojny. Takie wzajemne adorowanie pozytywnie wpłynie na wasz związek, zbudujecie relację, która będzie mogła przetrwać lata. Po prostu musicie czuć, że jesteście dla siebie ważni, wyjątkowi i działacie na siebie tak samo, jak w dniu poznania.

9. Wygłupiaj się z nim

Panowie uwielbiają zabawę, zwłaszcza że są jak duże dzieci. A więc czego pragnął faceci? Kobiety, z która będą mogli się wygłupiać, śmiać, żartować i robić wiele szalonych rzeczy. Wszystkie psikusy i droczenia się sprawiają, że twój parter będzie szczęśliwy. Warto jest więc wspólnie się powygłupiać, jest to okazja do śmiechu i poznawania siebie.

10. Superman

Panowie chcą czuć, że są dla swoich partnerek prawdziwymi bohaterami. Jeśli tego oczekują, to dlaczego im tego nie dać? Postaraj się doceniać swojego partnera, zwracać uwagę na to, jak jest męski, a przede wszystkim mu o tym mówić. Najważniejsze jest, by czuł się nie tylko doceniony, ale także potrzebny. Niby nie wiele, a działa!

11. Jaki jestem silny!

Każdy prawdziwy mężczyzna marzy o tym, by być dla swojej kobiety bohaterem, przy którym będzie czuła się bezpiecznie. Możesz prosić go o pomoc w sytuacjach, gdy męska siła jest niezbędna. Niech pomoże ci zrobić przemeblowanie w mieszkaniu, pozwól na to, by czuł się nie tylko silny, ale również męski!

12. Staraj się o niego

Nie tylko panowie powinni starać się o swoje kobiety. Panie również powinny pamiętać o stałym adorowaniu i docenianiu swoich chłopaków. Należy starać się o niego każdego dnia, tak samo, jak on. Dzięki temu na pewno poczuje, że mu na tobie zależy i chcesz mieć go zawsze przy sobie.

13. Zauważaj go

Czego pragną mężczyźni? Przede wszystkim tego, byśmy go zauważały. Jest to bardzo ważne pragnienie faceta, ponieważ często o tym zapominamy. Staraj się uważnie słuchać tego, co mówi, zapamiętywać najważniejsze informacje, a od czasu do czasu dopytaj o szczegóły na dany temat. Dasz mu tym gwarancję, że interesuje cię jego osoba i to, czym się zajmuje.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Samotność w związku - dlaczego czuje się sama i jak sobie z tym radzić?

14. Szanuj go

Oczywiście szacunek musi działać w obie strony. Bez szacunku jednak niema możliwości stworzenia idealnego związku. Dla panów szacunek jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy on sam okazuje nam go na każdym kroku. Ważne jest, aby liczyć się z jego zdaniem, aby czuł się na równi z partnerką.

15. Jasny przekaz

O co chodzi? Przede wszystkim zakoduj siebie w głowie jedną, bardzo ważną rzecz. Żaden facet nigdy nie domyśli się, o czym myślisz i o co ci chodzi. Już nasze babcie, jasno powtarzały nam, że facet niczego nie rozumie. Musimy otwarcie i zrozumiale informować go o naszych pragnieniach, obawach, problemach. Tylko wtedy będziesz mogła liczyć na jego pomoc.

rozmarzony facet

16. Zainicjuj zbliżenie

Oczywiście panowie uwielbiają seks i być może potrzebują go bardziej niż my. Jednak największą uciechą dla twojego partnera będzie zainicjowanie zbliżenia przez samą ciebie. Przygotuj więc romantyczną kolację, wskocz w coś seksownego i zachęć partnera do seksu! Jest to jego marzenie!

17. Seks

Oczywiste jest, że seks dla mężczyzny jest bardzo ważny, jednak należy pamiętać, że nie jest to jedyne i najsilniejsze pragnienie faceta. Posiada on również wiele innych, które są całkiem podobne do tych kobiecych. Przecież panie również potrzebują seksu i zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest on w związku podczas budowania bliskości.

18. Czułość

Czego pragną mężczyźni? Dotyku, czułości i bliskości. Oczekują, że będą słyszeć od swojej partnerki, jak bardzo są dla nich ważni, wyrazy miłości oraz czułe słowa. Jest to podstawowa forma bliskości, bez której związek nie istnieje.

19. Bliskość emocjonalna

Faceci chcą czuć ze swoją kobietą bliskość emocjonalną. Oznacza to, że nie muszą być przy nich typowymi samcami, a maskę męskości mogą schować w jej pobliżu do kieszeni. Niestety często zdarza się, że zajmuje im to bardzo dużo czasu, ponieważ najprawdopodobniej boją się tego, że zostaną odrzuceni.

20. Rywalizacja

Każdy prawdziwy samiec lubi rywalizację. W związku raczej nie powinna ona występować, jednak warto jest czasem, w formie żartu urządzić sobie zawody na przykład podczas ćwiczeń, przy gotowaniu lub sprzątaniu. Potraktujcie to jako zabawę.

21. Hobby

Nic tak nie uszczęśliwia mężczyzny, jak jego hobby. Każdy musi mieć swoje prywatne zainteresowania, którym w wolnej chwili będzie mógł się całkowicie poświęcić. Jeśli więc twój parter kocha siłownię lub motoryzację, wspieraj go w tym i pozwól, by mógł się w tym kierunku rozwijać, zachęcaj go!

22. Opieka

Zaopiekowanie się partnerką, tak by była bezpieczna i czuła się kochana, jest dla każdego mężczyzny najważniejszym zadaniem życiowym. Faceci starają się zrobić wszystko, by mogła czuć się ona przy nim swobodnie i by mógł zapewnić jej jak najlepsze życie.

23. On też ma rację!

Nie zapominaj, że mężczyźni to również wolni ludzie i mogą mieć swoje zdanie na każdy temat. Nie zawsze muszą zgadzać się wyłącznie z twoim. Zacznij liczyć się z jego poglądami i przyjmij do wiadomości, że nie zawsze jesteś nieomylna i wszystko wiesz lepiej.

24. Zostawić coś po sobie

Panowie często pragną zostawić coś po sobie na tym świecie. Stąd na przykład myśl o zasadzeniu drzewa i spłodzeniu syna, w którym będzie płynęła jego krew. Nie zawsze jednak jest to związane z rodziną, ponieważ może również dotyczyć innych osiągnięć życiowych, do których stale zmierza.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Wymiana partnerów - czy warto tego spróbować, aby podgrzać życie seksualne?

25. Lepsze życie

Wielu mężczyzn stara się przez część swojego życia zapewnić swojej rodzinie, lepsze, dostatnie życie. W tym celu ciężko pracuje, a każdy odłożony grosz przeznacza na budowę domu dla dzieci i żony. Staraj się to docenić!

26. Kobieta z charakterem

Wielu panów marz o kobiecie przy swoim boku, która będzie posiadała charakter. Czyli nie będzie zbyt uległa i nie będzie reagowała na każde jego skinienie, walcząc o swoje prawa i zdanie. Jako że kobiety marzą o uległym parterze, który będzie liczył się z ich zdaniem, w tej sytuacji zachowana musi być proporcja!

27. Autonomia

Co to oznacza i co ma wspólnego z męskimi pragnieniami? Otóż to nic innego jak możliwość rozwijania się i realizowania swoich planów. Bądź dobrą kobietą, która wspiera swojego mężczyznę w jego celach życiowych.

28. Sprawność fizyczna

Dla prawdziwego mężczyzny sprawność fizyczna jest bardzo ważna, dlatego też tak dużo czasu spędzają na bieganiu lub siłowni.

29. Potomka

Jak się okazuje tym, czego pragnął mężczyźni, jest potomek. Wydawać by się mogło, że to tylko kobiety chcą zostać matkami, jednak statystyki jasno pokazują, że również panowie pragną spłodzić syna.

30. Niezależność

Panowie marzą o tym, by pozostać niezależnym i nie musieć się nikomu z niczego tłumaczyć. Jeśli więc będziesz chciała go w jakiś sposób ograniczyć, to niestety ten związek nie przetrwa.

rozmarzony mezczyzna

31. Dom

Czego pragną mężczyźni? Własnego domu lub mieszkania, własnych czterech kątów. Stara się przez większość czasu zapracować na to, by osiągnąć swój cel.

32. Koledzy

Dla faceta bardzo ważne jest posiadanie kolegów, z którymi mógłby spędzać wolny czas. Każdy z nas potrzebuje przyjaciół i wspólnych spotkań, aby odpocząć.

33. Własnej rodziny

Wielu mężczyzn ma marzenie związane z założeniem rodziny. Chcą mieć w przyszłości dobrą żonę i gromadkę dzieci, z którymi będzie mógł podążać przez resztę życia. Jest to marzenie bardzo podobne do marzeń kobiety, która marzy o białej sukni, hucznym weselu i córce.

34. Zdrowie

Być może wydawać by się to mogło banalne, jednak wielu panów pragnie cieszyć się zdrowiem, by móc spełniać swoje marzenia i rozwijać się.

35. Kobieta

Jest to bardzo proste pragnienie każdego faceta – posiadanie kobiety, kochanki, partnerki, matki jego dzieci, przyjaciółki i koleżanki w jednym. Podsumowując, kobiety, przy której będzie szczęśliwy.

Czego jeszcze mogą pragnąć faceci?

Tak naprawdę mężczyźni mogą mieć wiele pragnień związanych z ich marzeniami, rozwojem osobistym, pracą i życiem prywatnym. Każdy facet jest inny i czego innego oczekuje od życia, dlatego tez, jeśli zapytamy go o pragnienia, to odpowiedź może nas naprawdę zaskoczyć.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *