facet z kochanka

Co facet myśli o swojej kochance? Ważna czy przelotna znajomość?

Niestety kochanka pojawiająca się w życiu mężczyzny przewraca do góry nogami nie tylko życie jego samego, ale również jego rodziny, jeśli ją posiada. Nasuwa się pytanie czym jest romans dla dziewczyny? Co facet myśli o kochance?

Romans – co oznacza dla mężczyzny?

Przede wszystkim należy wiedzieć co to jest romans. Jest to relacja między mężczyzną i kobietą, z tym, że jest ona tą drugą. Najczęściej jest ona oparta na seksie. Nie zawsze jednak jest ona krótkotrwała, ponieważ zdarza się, że trwa ona nawet kilka lat.

Bardzo często zdarza się, że pojawienie się kochanki w życiu mężczyzny odbierane jest jako ucieczka z dotychczasowego małżeństwa, które jest dla niego męczące i nie wnosi w jego życie potrzebnej mu adrenaliny. Codzienne obowiązki, praca, żona i dzieci sprawiają, że czuje się on zmęczony i potrzebuje odskoczni. To właśnie w kochance odnajduje on zrozumienie i namiętność. Jaki jest związek z kochanką? Przede wszystkim tajemniczy, nieprzewidywalny i ciekawy zarazem.

facet z kochanka na plazy

Dlaczego faceci znajdują sobie kochanki?

Kobiety zastanawiają się, dlaczego mężczyźni mają kochanki i co jest przyczyną takiego zachowania. Najczęstszymi powodami, dla których panowie szukają kochanek są:

  • Rutyna – jest to najczęstsza przyczyna poszukiwania kochanki. Niestety związki długoterminowe stają się z czasem nudne, pojawiają się zakazy, nakazy i ciągłe oczekiwania. Dla mężczyzny takie życie jest najzwyczajniej męczące.
  • Zobowiązania – dom, praca, dzieci wszystkie te zobowiązania sprawiają, że mężczyzna zaczyna poszukiwać odskoczni, która da im inne wrażenia. Oczywiste jest, że kochanka jest kobietą inną niż jego żona. Zapewne bardziej zadbana, a dodatkowo ma dla niego zawsze czas.
  • Nie czuje się męski – codzienne życie sprawia, że mężczyzna przestaje czuć się samcem alfa. Żona wymaga od niego tego, że będzie prał, sprzątał i gotował, a dodatkowo pomagał, przy dzieciach. Wszystkie te oczekiwania sprawiają, że przestaje się on czuć męski.
  • Brak namiętności – długoletni związek i brak namiętności w nim sprawiają, że zaczyna brakować mu bliskości i seksu. Nowa kobieta na pewno wniesie w jego życie adrenalinę, a namiętność zostanie wzniecona.
  • Samotność – gdy partnerka faceta zajmuje się domowymi obowiązkami i dziećmi przestaje mieć czas dla swojego partnera, który zaczyna czuć się samotny.
  • Geny – przeprowadzone badania udowodniły, że mężczyzna zdradza, ponieważ wpływają na ich zachowanie geny.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Rozstanie z narcyzem - czego możesz się spodziewać?

Co facet myśli, że kochanka jest lepsza od żony?

Kochanka w oczach mężczyzny zawsze jest wyjątkowa. Staje się ona również ważniejsza niż żona i nie podlega dyskusji, że znajdzie sposób, choćby najbardziej wymyślny, aby się z nią spotkać. Zazwyczaj jest to kobieta atrakcyjna, która sprawia, że męskie ego sięga zenitu. Niema co do niego wymagań i oczekiwań, łączy ich najczęściej relacja intymna, która sprawia, że są sobie bliscy.

Co facet myśli o kochance? Przede wszystkim na zapewnić mu adrenalinę i seks, których najprawdopodobniej nie okazuje mu żona. Dzięki niej ma on możliwość spełnienia swoich najskrytszych marzeń dotyczących seksu. Dodatkowo traktuje ją on jako swoją powiernicę, której chętnie mówi o swoich problemach.

Czy facet może zakochać się w kochance? Co robić?

Najczęściej romans jest krótkotrwałą relacją, która oparta jest najczęściej na seksie. Zdarz się jednak, że zarówno mężczyznę jak i jego kochankę zaczyna łączyć uczucie. Wspólnie spędzony czas, namiętność i długie rozmowy sprawiają, że zaczynają się oni lepiej poznawać co wpływa na tęsknotę za drugą osobą. Gdy facet zakochuje się w swojej kochance to niestety nigdy nie jest to dobrze odebrane. Zarówno jego żona, rodzina jak i znajomi najzwyczajniej go krytykują oczekując od niego opuszczenie kochanki.

Facet, który zakochał się w swojej kochance nie zwraca uwagi na konsekwencje, które go czekają. Być może poniesie on konsekwencje w postaci rozwodu, odwrócenia się od niego rodziny lub utratę pracy, jednak nie jest w stanie “trzeźwo” myśleć. Liczy się dla niego prawdziwa miłość i chce stworzyć prawdziwy, szczęśliwy związek ze swoją “drugą kobietą”. Warto jest jednak podjąć dobrze przemyślaną decyzję, ponieważ najprawdopodobniej zmieni ona jego życie na zawsze.

romans z kochanka

Czy zdarza się, że mężczyźni zostawiają kochanki?

Wszystko zależy od tego co facet myśli o kochance. Zdarzyć może się, że będzie chciał ją zostawić i wrócić do swojego dotychczasowego życia. Zwłaszcza jeśli jest ona marudna i stara się go ograniczyć. Niestety istnieje możliwość, że ta nie przyjmie tego najlepiej i będzie starała się zniszczyć mu życie. W przypadku, gdy się zakocha może chcieć opuścić swoje dotychczasowe życie i rodzinę i założyć ją z tą drugą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zagadać chłopaka? 15 praktycznych sposobów

Czy facet może zapomnieć o kochance?

Najczęściej kochanka jest dla mężczyzny pewnego rodzaju odskocznią, która ma zaspokoić jego potrzeby seksualne bez zobowiązań. Wspólne spotkania są dla niego przyjemne, tajemnicze i pełne adrenaliny. W sytuacji, gdy ta oczekuje od niego czegoś więcej lub zaczyna go kontrolować to postanawia jak najszybciej zakończyć ten związek.

Rzadko, jednak zdarza się, że nie potrafi on o niej zapomnieć. Jeśli jednak nie chce on do niej wrócić może poszukać sobie innej kochanki, która będzie zaspokajała jego potrzeby.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *