facet zaluje rozstania z kobieta

Kiedy facet zaczyna tęsknić i żałować rozstania? Objawy tęsknoty i żalu

Rozstania pary to normalna rzecz, a przyczyn tego zjawiska jest wiele. Kiedy facet zrozumie co stracił? Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, aczkolwiek pewne kwestie są wspólne, bo panowie mają sporo podobieństw. Jeśli nie wiesz kiedy facet zaczyna tęsknić to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Tęsknota za kobietą – kiedy facet zaczyna tęsknić?

Rozstanie to zawsze przykra rzecz i to bez względu na to w jaki sposób para podjęła decyzję o zakończeniu związku. Targają obojgiem negatywne emocje, pojawia się również tęsknota za drugą osobą. Uczuć jest wiele, a każdy radzi sobie z nimi nieco inaczej. Mówi się, że to kobiety są zdecydowanie bardziej uczuciowe niż mężczyźni. Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu? U każdego okres jest odmienny, bo dużo zależy przede wszystkim od okoliczności zakończenia relacji, okresu bycia razem oraz od charakteru człowieka. Wiadomo, że związki, które trwały latami wiążą się z silniejszą więzią oraz poczuciem przywiązania, a to sprawia, że tęsknota jest mocniejsza. Krótkie układy to bardziej intensywniejsze doznania oraz namiętność, mimo wszystko to i tak nie pozostaje bez znaczenia.

W przypadku pań tęsknota po rozstaniu pojawia się dość szybko, bo faceci mają duże opóźnienie spowodowane faktem, że do nich dochodzi to stopniowo. Według wielu badań naukowych mężczyzna zaczyna tęsknić po około 3-4 tygodniach od zakończenia związku, czyli po miej więcej miesiącu realnie dostrzega brak partnerki.

facet teskni za partnerka

Objawy męskiej tęsknoty – jakie są?

Kiedy facet zrozumie co stracił i zwyczajnie zacznie tęsknić za dziewczyną da się zauważyć pewne specyficzne symptomy tego zjawiska. Jego zachowanie się zmienia, niekiedy wręcz diametralnie. Jakie są objawy męskiej tęsknoty? To przede wszystkim:

 • wyszukiwanie często na siłę pretekstów, aby nawiązać kontakt
 • zdradza go jego język ciała, bowiem utrzymuje z byłą partnerką kontakt wzrokowy, szuka licznych form bliskości fizycznej, ponadto non stop się w jej obecności uśmiecha, a także ją bacznie obserwuje
 • podczas imprez i po spożyciu alkoholu zyskuje odwagę, dlatego pisze i dzwoni, czyli staje się natarczywy
 • wyciąga do kobiety rękę – stara się nawiązać kontakt poprzez ciągłe telefony, wiadomości SMS i próby na różnych kanałach social media
 • obserwuje każdy ruch dziewczyny na kanałach social media, do tego jest tam aktywny
 • przy każdej możliwej okazji wspomina wspólne chwile z dziewczyną
 • wypytuje o byłą partnerkę znajomych
 • bywa zazdrosny o każdego faceta jaki pojawi się w najbliższym otoczeniu byłej dziewczyny
 • szybko odpisuje na wiadomości, jak i odbiera telefonu, bo nie chce, aby kobieta czekała.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  O czym i jak pisać z dziewczyną, która chcesz lepiej poznać? 35 przykładów

Istnieją jeszcze bardziej niebezpieczne objawy tęsknoty, które przeradzają się w nachodzenie oraz nękanie. To z czasem przeistacza się w stalking, a to już jest poważne przewinienie, które jest karane.

facet zaluje rozstania z partnerka

Żal po rozstaniu – kiedy facet zaczyna żałować?

Tęsknota za drugim człowiekiem może być męcząca i odbierać chęci do wszystkiego. Rozłąka z ukochaną kobietą jest trudnym doświadczeniem, poza tym może wywoływać refleksje. Kiedy facet zaczyna żałować rozstania? Dzieje się tak z wielu powodów, do najczęstszych z nich zaliczymy, między innymi:

 • Zazdrość

To, że była partnerka się z kimś spotyka bądź ma wianuszek adoratorów powoduje, że facet zaczyna doceniać to co stracił. Potencjalni rywale budzą w nim zazdrość.

 • Kobieta kwitnie

W wielu przypadkach fakt, że dziewczyna po rozstaniu świetnie sobie radzi boli chłopaka. Widzi on, że układa sobie ona życie bez niego, a nawet nie stara się już w żaden sposób z nim kontaktować. To sprawia, że czuje on żal, bo dopiero dociera do niego co stracił.

 • Rozczarowanie

Zdarza się tak, że facet zaraz po rozstaniu próbuje ułożyć swoje życie z inną, ale gdy okazuje się, że to był zły pomysł nagle przypomina sobie o tej pierwszej. Tęskni za nią, a nowy związek był zbyt szybką i nieprzemyślaną decyzją, do tego uświadomił mu, jak bardzo jest związany z byłą partnerką.

 • Życie

Codzienność bez ukochanej osoby jest trudna. Okazuje się, że z czasem brak jest facetowi błahych rzeczy, a dziewczyna była naprawdę kimś ważnym w jego życiu. Mężczyzna żałuje rozstania i tęskni, przede wszystkim za wspólnym czasem.

Jak pokazać facetowi co stracił? Korzystaj z życia, rozwijaj się, zadbaj o swój wizerunek, czy też zacznij spotykać się z innymi, nie tylko z mężczyznami. Fakt, że świetnie sobie bez niego radzisz może być dla niego ciosem, który go otrzeźwi i da mu do myślenia.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *