kobieta z innym partnerem w lozku

Wymiana partnerów – czy warto tego spróbować, aby podgrzać życie seksualne?

Wymiana partnerów to dla większości temat tabu, a dla innych niezwykle pociągająca wizja. Mimo wszystko jest to nietypowe rozwiązanie, o którym w zasadzie nikt głośno nie mówi. Taka opcja w sypialni z pewnością będzie eksperymentem, który przyniesie nowe doznania dla wszystkich. Wymiana partnerów to specyficzne podejście do sfery seksualnej. Co dokładnie znaczy? Jak może to działać na relację? W naszym artykule znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje. Koniecznie sprawdź!

Na czym polega wymiana partnerów?

Wymiana partnerów to kontrowersyjne zachowanie, które mocno ingeruje w relacje, jak i w samą intymność. Wymiana partnerów to nic innego, jak podmiana mężczyzn w sypialni. To najprostsza definicja tego terminu. Na czym polega dokładnie ta „zabawa”? Pary uprawiają seks z nieznajomymi, na przykład z przypadkowo poznanymi bądź odwrotnie, specjalnie umawiają się na takie spotkanie, dlatego mają ustalone pewne reguły, którymi się kierują. Bez trudu w internecie uda się znaleźć grupy chętnych, za to w realu są specjalne kluby, gdzie ludzie spotykają się wyłącznie w jednym celu. Wymiana partnerów może przybierać przeróżne formy.

Wymiana partnerów miewa także inną nazwę, gdy chodzi o osoby, które nie są w związkach. W tym wypadku mówi się, że są oni swingersami, a w przypadku stałych związków – swappersami. Taka „zabawa” jest podniecająca, ekscytująca, a także pozwala doświadczyć czegoś nowego. Jednak nie można zapominać, że to ryzykowne zachowanie, które wiąże się z wieloma zagrożeniami.

szczesliwa para w lozku

Chcesz wymienić się partnerami? Pogadaj ze swoim facetem!

Pary decydują się na wymianę partnerów kierując się różnymi powodami. Najczęściej to dreszczyk emocji, podniecenie, ludzka ciekawość, chęć spróbowania czegoś nowego, marzenie o seksie z nieznajomym, czy też potrzeba spełnienia swoich fantazji erotycznych. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy partner chce decydować się na takie rozwiązanie, a tu niestety, ale decyzja musi być taka sama, czyli jednomyślna.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co napisać do chłopaka, żeby zwrócić jego uwagę? Praktyczny poradnik

Wymiana partnerów to jawna zdrada, bo dzieje się to na oczach partnera. To trudne doświadczenie, bo nie każdy będzie zadowolony z oglądania czułości ukochanej z kimś innym. Dla wielu również samo współżycie z kimś obcym jest naprawdę niekomfortowym doświadczeniem, gdy partner na to patrzy. Seks grupowy to specyficzna forma „zabawy”  i na każdego działa inaczej. Nie wszyscy są aż tak otwarci, a tym bardziej lubią eksperymentować w łóżku z obcym

Zawsze wymiana partnerów wymaga takiej samej decyzji, czyli para musi być jednomyślna na tak bądź na nie. Zazwyczaj mamy tu wyraźne rozbieżności, dlatego jedna osoba naciska na zmianę zdania mimo oporów, czy też wątpliwości. Zawsze przed takim spotkaniem ustala się zasady, dzięki którym para wie na co sobie może pozwolić. Poważne podejście do tego jest ważne, więc trzeba wszystko dokładnie ustalić, bo dzięki temu później nie będzie ewentualnych niedomówień.

Wpływ wymiany partnerów na stały związek

Wymiana partnerów pojawia się w wielu relacjach, również w tych gdzie mamy do czynienia z mężem i z żoną. Długoletnie związki pełne są monotonni i prozy życia codziennego, a to nie ułatwia prowadzenia barwnego pożycia. Wiele osób szuka urozmaicenia, czy adrenaliny, bo chce wyjść z utartych już schematów. Wymiana partnerów wydaje się tu lepszą opcją niż posiadanie kochanki, którą trzeba będzie przecież skrzętnie ukrywać. To i tak bez znaczenia, bo w obu przypadkach mowa o niewierności!

Seks grupowy to odważna decyzja. Według wielu takie rozwiązanie spowoduje, że w związku pojawi się powiew świeżości, który ubarwi ich życie seksualne. To może się zdarzyć, aczkolwiek równie dobrze zamiast tego będzie niebezpieczna zazdrość, czy pretensje. To nie jest dobra droga do naprawy związku, czy też do ratowania życia łóżkowego. Czasami to pogarsza sprawę i nie ma szans na odbudowę relacji. Warto to wobec tego dobrze przemyśleć!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Przytulanie mężczyzny - co znaczą poszczególne rodzaje przytulenia?

W wielu głowach pojawia się pytanie – jak wymiana partnerów wpływa na związek? Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, bo dużo zależy od pary, ich charakterów oraz od podejścia do tak intymnych kwestii, a przede wszystkim same okoliczności są kluczowe. Scenariusze tej „zabawy” są odmienne, dlatego trzeba zawsze nastawić się na wszystkie ewentualne skutki, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, bo inaczej można się rozczarować. Nic tu nie jest pewne!

kobieta z kochankiem w lozku

Możliwe skutki wymiany partnerów

Osoby, które doświadczyły wymiany partnerów mają różne wspomnienia. Trzeba pamiętać, że konsekwencje są i tego nie można bagatelizować. Seks z kimś obcym, czyli zamiana w łóżku może spowodować liczne emocje, głównie te negatywne. Mowa tutaj o:

 • zdystansowaniu się partnera
 • obniżeniu zaufania w relacji
 • poczuciu winy
 • dręczących wyrzutach sumienia
 • pretensjach
 • oskarżeniach
 • wypominaniu.

Niekiedy pojawiają się również inne skutki, takie jak:

 • unikanie seksu z partnerem
 • bywa, że jeden z partnerów umawia się na potajemne spotkania z „kochanką” , w ten sposób kontynuuje znajomość, choć bez wiedzy, czyli pewnego rodzaju kontroli
 • pojawia się niebezpieczne jednostronne zauroczenie, a ono niekiedy skutkuje notoryczną zdradą, a nawet rozpadem małżeństwa lub posiadaniem kochanki
 • partner całkowicie traci zainteresowanie ukochaną osobą, dlatego też zaczyna szukać przygód na boku, bo przypadkowe spotkania na seks okażą się bardziej interesujące.

To jak zakończy się wymiana partnerów może zaskoczyć. Rozwody, rozstania, zdrady – to tylko kilka najczęstszych finałów jakie czekają na osoby, które zdecydowały się na seks grupowy. Za i przeciw istnieją, dlatego też trzeba wszystko dobrze przemyśleć, omówić, a nie kierować się jedynie fantazjami. To ryzykowna „zabawa”, która może się skończyć dla nas inaczej niż byśmy tego chcieli. Podniecająca jest, ale i równie niebezpieczna, dlatego też ryzykowanie trwałej relacji dla chwili przyjemności bywa absolutnie niewarte zachodu.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *