kobieta zastanawia sie

Jak rozpoznać geja? 10 sygnałów, dzięki którym go rozpoznasz

Istnieje szereg orientacji seksualnych. Jak rozpoznać geja? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, aczkolwiek istnieją pewne cechy, które mogą sugerować, że mamy z kimś takim do czynienia. W naszym artykule pojawiło się 10 najczęstszych sygnałów, które pozwolą rozpoznać geja!

Cechy charakteru geja, które są najczęściej spotykane

Cechy charakteru geja są odmienne, dlatego że dużo zależy od jego osobowości, aczkolwiek pewne z nich łączą przedstawicieli tej grupy. Do najczęstszych można zaliczyć przede wszystkim te o pozytywnym wydźwięku, czyli lojalność, otwartość, empatię, czy tolerancję i chęć niesienia pomocy innym. Również widać odmienne nastawienie do życia, między innymi to ciągle się uśmiechają i nie mają najmniejszego problemy, aby zjednywać sobie ludzi. To pokazuje, że cechy charakteru geja są w dużym stopniu zbliżone do tych kobiecych. Potrafią oni słychać, doradzać, poza tym mają w sobie masę delikatności i ogromne wyczucie estetyki. Nic dziwnego, że w towarzystwie pań czują się tak dobrze.

kobieta wpadla na pomysl

Jak rozpoznać geja? 10 sygnałów, dzięki którym od razu będziesz wiedziała!

Zastanawiasz się, jak rozpoznać geja? Poniżej znajdziesz 10 sygnałów, które mogą sugerować, że facet ma inną orientację seksualną. Oto one:

1. Przesadna dbałość o wizerunek

Co wyróżnia gejów? Oczywiście ich idealny wizerunek. Nie boją się oni zabiegów kosmetycznych, czy stosowania dużej ilości preparatów. Widać, że dbają o siebie i to na wielu polach. Trenują, stosują dietę, ponadto ich stylizacja jest niebywale dopieszczona. Zdecydowanie bardziej angażują się w pielęgnację niż normalni faceci, bo chcą zawsze wyglądać perfekcyjnie.

2. Zna doskonale kobiecy świat

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak dbać o zdrowe relacje z partnerem? 

Gej zdecydowanie lepiej odnajduje się w kobiecych świecie niż w tym męskim.  Doskonale ogarnia tematy, takie jak moda, uroda, czy chociażby medycyna estetyczna. Ma masę damskich umiejętności i to od razu rzuca się w oczy!

3. Kocha towarzystwo kobiet

Czasami da się zauważyć, że facet ma naprawdę masę koleżanek i nie chodzi tu z pewnością o bliższe kontakty, a jedynie o przyjaźń. Potrafi z nimi rozmawiać godzinami, poza tym słuchać i w razie konieczności doradzić. Gej bardzo dużo wychodzi w towarzystwie damskim również do typowo kobiecych miejsc, takich jak kosmetyczka.

4. Żyje na całego

Jak rozpoznać geja? Taki człowiek korzysta z życia i chętnie rozwija swoje pasje oraz spełnia marzenia. Nie ma oporów przed wydawaniem pieniędzy na przyjemności. W otoczeniu homoseksualistów otwartość jest ważną cechą. Oni dzięki temu są otwarci na innych ludzi, a także na nowe miejsca. To daje im więcej możliwości, aby czerpać z życia garściami.

5. Kobiety są dla nich niewidzialne

W męskim świecie to normalne, że faceci oglądają się za kobietami, poza tym starają się flirtować i zdobywać ich zainteresowanie. W przypadku gejów nie ma o czymś takim mowy, bo oni traktują je normalnie. Co ważne, nawet otoczenie niezwykle atrakcyjnych dziewczyn nie robi na nich najmniejszego wrażenia!

6. Życie towarzyskie owiane tajemnicą!

Mimo iż świat się zmienia, a społeczeństwo otwiera na nowe wciąż zdarzają się osoby, które krytykują odmienną orientację seksualną. Nic dziwnego, że masa gejów nie mówi o sobie zbyt wiele, zwłaszcza o swoim życiu prywatnym. Kłamią bądź nieco koloryzują swoją codzienność, aby nie wydało się, że wolą mężczyzn.

7. Otoczenie gejów

Męski świat jest specyficzny, dlatego jeśli panowie obracają się głównie w otoczeniu gejów można przypuszczać, że należą do tej grupy. Takie kręgi są dość hermetyczne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Mniej niż Wam się wydaje!

8. Flirtują wyłącznie z mężczyznami

Gej w towarzystwie atrakcyjnych facetów uwielbia nawet niewinny flirt. Nie zawsze jednak robi to wprost, dlatego że może na przykład komentować wygląd danego mężczyzny bądź subtelnie szukać z nim jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. To w pewien sposób zdradza ich orientację!

9. Brak kobiet w ich życiu

Faceci są różni, ale większość gejów jest samotnych, poza tym unika kobiet, nie dlatego że chodzi o nieśmiałość, a o ich orientację. W ich życiu nie było wcale partnerek bądź dawno spotykali się z dziewczynami.

10. Specyficzne zachowanie

Geje są specyficzni zarówno pod względem wyglądu, jak i zachowania. Ich życie jest bardzo wesołe, a znikanie z imprez z nieznajomym lub przeglądanie kobiecej prasy jest normą. To dość nietypowe działania, jak na facetów.

Pamiętaj, że wyżej opisane sygnały jedynie sugerują, że ktoś może być gejem. Nie dają one 100% pewności. Jedynie szczera rozmowa pozwoli Ci odkryć prawdę!

Niekoniecznie gej, może jest metroseksualistą lub biseksualitą?

Orientacji seksualnych jest bardzo dużo i dość często powstają jakieś nowe odłamy. To powoduje, że nie każdy jest w stanie rozróżnić poszczególne typy. Czym różni się facet biseksualny i metroseksualista od geja? Oto charakterystyka poszczególnych rodzajów:

  • Osoba biseksualna wyróżnia się tym, że czuje podobny pociąg fizyczny, emocjonalny i romantyczny do przedstawicieli obu płci. Do jednej z nich może mieć większą słabość, choć niekoniecznie. Nie ma tu jednak sztywnej reguły opisującej  orientację, dlatego spokojnie może być w związku zarówno z kobietą, jak i z mężczyzną.
  • Metroseksualista jest to zadbany facet, który jest przeciwieństwem typowego maczo. Co go wobec tego wyróżnia? Zna się na modzie, dba o siebie, podąża za trendami i rozwija się intelektualnie. Co ważne, niekoniecznie jest on gejem! Jego zachowanie, styl życia oraz wygląd może świadczyć o metroseksualizmie. Wcale poprzez to nie musi być mniej męski, bo ma w sobie wiele cech typowych dla przedstawicieli tej płci, choć zdecydowanie przeważają te żeńskie. To uczciwy, wrażliwy, skoncentrowany na urodzie mężczyzna, który może być jednocześnie czuły, silny i zdecydowany. Często zarzuca im się narcyzm, a nie zawsze tak jest.
  • Gej to mężczyzna o orientacji heteroseksualnej, czyli pociągają go wyłącznie przedstawiciele tej samej płci – faceci, i to zarówno seksualnie, jak i emocjonalnie, a także romantycznie. Z kobietami mogą ich łączyć bliskie, przyjacielskie relacje,  ale nigdy nic więcej.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Mąż nie chce się kochać z Tobą kochać? 15 najczęstszych przyczyn

kobieta mysli

Dlaczego geje wchodzą w związek z kobietą?

Nie da się ukryć, że mimo swojej orientacji gej może być w formalnych związkach małżeńskich bądź w innych relacjach z kobietami. Dlaczego? Powody tej sytuacji są różne, ale z pewnością chodzi tutaj przede wszystkim o ukrycie swojego prawdziwego oblicza. Ujawnienie się może być dla nich nie lada problemem i to z wielu względów. Niepewność, obawa przed reakcją otoczenia oraz presja – to ich blokuje, aby być w 100% sobą, dlatego decydują się na zakładanie rodzin i życie według standardu klasycznej rodziny – ojciec, matka oraz dzieci.

W relacji z kobietą gej traktuje ją, jak powietrze, bo nie zwraca na nie większej uwagi z racji tego, że w jego oczach jest to osoba aseksualna. Formy bliskości mogą się pojawiać, aczkolwiek zazwyczaj taki facet ich unika. Partnerka jest wyłącznie „przykrywką”, a nie osobą, którą darzy jakimkolwiek uczuciem. Taka postawa przynosi masę cierpienia i to obu stronom. Jednak brak zrozumienia otoczenia jest silniejszy niż chęć na życie w zgodzie ze sobą.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *