Jak napisać list miłosny? 15 wyjątkowych rad

Obecnie w erze telefonów komputerów, nikt nie wysyła już dawniej popularnych listów pocztą. Dlatego też prawdziwy list miłosny, napisany odręcznie na pewno skradnie serce twojego partnera, który doceni ten gest. Aby przyniósł on oczekiwany efekt, konieczne jest zapoznanie się ze wskazówkami, dzięki którym będziemy wiedzieć jak to zrobić. Jak powinien wyglądać list miłosny i co powinien zawierać?

List miłosny to bardzo miły i romantyczny gest!

Takie metody jak wysyłanie papierowych listów odeszły już do lamusa. Teraz wysyła się SMS-y i wiadomości na mediach społecznościowych. Wyznanie miłości za pomocą listu miłosnego jest już bardzo rzadkie, jednak jakże piękne. Nasze babcie do dziś posiadają w swoich kuferkach listy miłosne, które wymieniały ze swoimi adoratorami i dziadkiem. Jakże miło jest dziś do nich wrócić, przeczytać i wspominać. Słowa miłości wylane na papier pozostają nie tylko w naszych sercach, ale również pamiątkowych albumach.

Papier do listu miłosnego – jaki wybrać? Wysokiej jakości!

Jeśli decydujemy się list miłosny do dziewczyny to mamy gwarancję, że zostanie ona pozytywnie zaskoczona. To właśnie słowa w nim zawarte są najważniejsze. Warto jednak również zadbać o kilka innych szczegółów. Najpopularniejszym kolorem papieru do napisania listu miłosnego jest biały. Jest to pospolita, a zarazem najbardziej elegancka barwa. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wprowadzić nutki szaleństwa. Bardzo ciekawy i często wybieranym pomysłem są kartki opalane świeczką. Możemy również wybrać ulubiony kolor ukochanej osoby, która na pewno doceni ten gest.

Wykaż się kreatywnością, umieść w kopercie z listem płatki kwiatów, papierowe serca lub spryskaj ja perfumami. Wszystkie wymienione sposoby są strzałem w dziesiątkę, niezależnie od tego, czy jest to list miłosny do chłopaka, czy dziewczyny.

milosny list

15 rad, które pomogą Ci napisać piękny list miłosny

Mimo, że jeśli chodzi o list miłosny, to najważniejsze są słowa, to musimy pamiętać o zachowaniu wszystkich wytycznych. Dzięki tym szczegółom list będzie napisany dbale i będzie prezentował się tak, że na pewno zachwyci. Co zatem powinien posiadać romantyczny list miłośny?

1. Na brudno

Przede wszystkim pamiętaj, że list miłosny powinien zostać napisany w pierwszej kolejności „na brudno”. Dzięki temu podczas przepisywania będziemy mogli nanieść poprawki i poprawić błędy, a dodatkowo dopisać kilka ważnych słów, jeśli zajdzie taka potrzeba.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nieśmiały mężczyzna - jak podrywa? 15 zachowań, które łatwo zauważyć

2. Data

Jak w każdym liście, w prawym górnym rogu zawsze piszemy datę. Wiele osób dopisuje równie miejscowość.

3. Nagłówek

Na środku kartki zawsze umieszczamy nagłówek. Wcale nie musimy wykorzystywać pospolitego zwrotu jak na przykład: UKOCHANA czy NAJDROŻSZA. Możemy natomiast napisać imię osoby, do której się zwracamy, pseudonim lub zdrobnienie. Wszystko to zależy wyłącznie od nas.

4. Wstęp

Pod nagłówkiem, od nowego akapitu należy napisać wstęp, czyli informację, dlaczego piszemy ten list.

5. Rozwinięcie

To właśnie w tej części listu powinno znaleźć się nasze wyznanie miłości.

6. Uczucia

Nie należy zapominać, że list miłosny powinien być napisany jasno i zrozumiale. Porzuć pomysł owijania w bawełnę bądź szczery z własnymi uczuciami i przelej je na papier. Nawet jeśli jest to list miłosny do żony.

7. Zakończenie

Zakończenie to tak zwane podsumowanie naszego listu. Powinno być przede wszystkim krótkie. Możemy zawrzeć w nim ostatnie zdanie, podsumowujące wyznanie miłosne lub pozdrowić adresata.

8. Podpis

Absolutnie nie powinniśmy zapominać o podpisie na końcu listu. Pamiętaj, że najważniejsze jest, abyś podpisał się odręcznie, niezależnie od tego, czy list piszesz osobiście, czy też na komputerze.

9. PS

Post Scriptum, czyli miejsce na końcu listu, w którym możemy zawrzeć ważną informację, o której zapomnieliśmy napisać lub możemy również przypomnieć adresatowi, jak bardzo go kochamy.

10. Zwroty grzecznościowe

Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali, że z szacunku do osoby, do której piszemy, musimy zwracać uwagę na wszystkie zwroty grzecznościowe, czyli wyrazy Ty, Tobie, Cię, Tobą i podobne, zawsze piszemy wielką literą.

11. Poprawna pisownia

Pisząc list miłosny, musimy mieć na uwadze, aby dobierać słowa tak, by całość prezentowała się bez zarzutu.

12. Stylistyka

Największą gafą, jeśli chodzi o wzruszający list miłosny, są błędy ortograficzne. Jeśli nie jesteś pewny jakiegoś wyrazu, koniecznie sprawdź go w słowniku!

13. Pamiątka

Aby nasz list miłosny nabrał „mocy” i zapadł adresatowi w pamięć, możemy go odpowiednio zaznaczyć. Na przykład list miłosny do chłopaka — odciśniętymi ustami lub perfumami, list miłosny do dziewczyny — płatkami kwiatów.

14. Pisz starannie

Oczywiste jest, że większe wrażenie zrobi na odbiorcy list miłosny napisany odręcznie. Jeśli się na to decydujesz, musisz dopilnować, by był napisany czytelnie i starannie.

15. Odpowiednia papeteria

Nie musisz wybierać papieru w serca lub kwiaty, najważniejsze jest, aby kartki, na których piszesz list miłosny, były czyste i niepogięte.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Najlepsze teksty na podryw - 50 tekstów na poderwanie chłopaka i dziewczyny

Jak napisać list miłosny do chłopaka lub dziewczyny?

Każdy list miłosny do chłopaka, który będzie zawierał odcisk twoich ust lub otwierając go, poczuje twój zapach na pewno sprawi mu ogromną przyjemność. Poza tym może być delikatnie zaskoczony, ponieważ ma świadomość, że w erze telefonów i komputerów nikt nie wysyła listów w formie papierowej. Tym bardziej doceni ten gest.

Wysłany list miłosny do męża, który pracuje bardzo daleko, na pewno go ucieszy. Możesz dołączyć kilka swoich zdjęć, by podczas czytania twojego wyznania miłosnego mógł patrzeć w twoje oczy.

Oba listy miłosne nie muszą zawierać głębokich wyznań miłości, wystarczy, że przypomnimy im, jak bardzo są dla nas ważni. Każde słowo docenienia partnera na pewno będzie dla nich przyjemne. Możemy również podzielić się z nimi swoimi myślami i planami, oczywiście uwzględniając w nich ukochanych.

kobieta pisze list milosny

List miłosny do dziewczyny powinien zawierać wyznanie miłosne oraz uwzględnienie ważnych zalet partnerki. Możemy również zawrzeć w nim wspólne wspomnienia i plany na przyszłość. Najważniejsze jest, aby wszystkie słowa były napisane z serca, szczerze.

Chcesz napisać list miłosny do przyszłej żony/męża? Oto co musisz zrobić!

List miłosny będzie strzałem w dziesiątkę z okazji ślubu. Młoda Para może wręczyć je sobie po złożeniu przysięgi. W takiej sytuacji możemy pozwolić sobie na intymne wyznanie miłości, zwłaszcza, że piszemy go do osoby, z którą planujemy spędzić resztę życia. Każdy list miłosny jest wzruszającym gestem, do którego możemy wracać na stare lata. Jeśli chodzi o jego zawartość, to nie różni się on niczym szczególnym od zwykłego listu miłosnego, chyba że umieścimy w nim wspólne plany na wspólne, przyszłe życie.

5 pięknych listów miłosnych, które oszczędzą Ci pisania!

Najlepszy list miłosny pisany jest prosto z serca. Co zatem może zawierać?

 • Co kochamy w odbiorcy najbardziej?
 • Co czujemy, gdy go widzimy?
 • O czym myślimy, gdy ukochany jest obok nas?
 • Za co go doceniamy?
 • Jak często o nim myślimy?
 • O czym marzymy?

Jak zatem napisać list miłosny? Przedstawiamy kilka przykładowych listów miłosnych.

1. ” Drogi Marku,

Chcę, abyś miał świadomość tego, jak bardzo ważnym człowiekiem jesteś w moim życiu. Jak wiele dobra w nie wniosłeś i jak pożytecznych rzeczy nauczyłam się przy Tobie. Każdego dnia wracam myślami do naszej pierwszej wspólnej podróży, w której mieliśmy okazje się bliżej poznać. To właśnie wtedy uzmysłowiłam sobie, jak bardzo Cię Kocham.

Będę kochała Cię każdego dnia tak samo

Całuje, Marta”.

2. ” Kociaku,

Sama wiesz, jak trudne jest dla mnie mówienie o uczuciach i okazywanie ich. Jednak ten list miłosny powinien Ci uświadomić, jak ważna dla mnie jesteś i jak wiele jestem w stanie dla Ciebie zrobić. Każdego dnia, gdy budzę się obok Ciebie, nie mogę uwierzyć w to, jak wielkie szczęście mnie spotkało. Marzę o tym, byśmy dożyli razem starości i przy kubku kawy mogli patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych wnuków.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  440 powodów dla których "Kocham Cię" - za co możesz jego lub ją kochać?

Kocham Cię każdego dnia bardziej,

Twój Misiek”

3. ” Mój Najdroższy,

Tęsknie za Tobą bardzo. Nie mogę doczekać się chwili, kiedy wrócisz i znów mnie przytulisz. Jestem bardzo nieszczęśliwa, gdy budzę się rano, a Ciebie nie ma przy mnie. Mam nadzieję, że Ty również myślisz o mnie każdego dnia. Myślami jestem już przy Wigilijnym stole, przy którym usiądziemy razem. Pamiętaj, że Kocham Cię najbardziej na świecie!

Twoja Najdroższa Karolina”.

4. ” Mateuszku,

Od momentu, kiedy powiedzieliśmy sobie TAK przy ołtarzu, każdego dnia Kocham Cię jeszcze bardziej. Pisze ten list, byś wiedział, jak wspaniałym mężem jesteś i jak bardzo inne dzieci zazdroszczą naszym tak oddanego ojca, jak Ty. Z przyjemnością patrzę w przyszłość u Twojego boku. Dziękuję Ci za wsparcie, zrozumienie i każdy kolejny dzień pełen miłości, bliskości i czułości. Nigdy o tym nie zapominaj,

Twoja Pysia”.

5. ” Moja Ukochana,

Piszę ten list miłosny, by powiedzieć Ci, jak bardzo Cię kocham i jak bardzo za Tobą tęsknie. Każdego dnia skreślam w kalendarzu dni pozostałe do naszego spotkania. Jesteś wyjątkową kobietą, najwspanialszą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Dzięki Tobie chętnie wstaje z łóżka każdego kolejnego dnia. Twoje wsparcie jest nieocenione i liczę na to, że będziesz przy mnie do końca mojego życia.

Kocham Cię najbardziej na świecie, Paweł”.

list z milosci

Piszesz list miłosny? Oto czego NIE powinieneś w nim pisać!

List miłosny jak sama nazwa wskazuje, powinien być pełen uczuć i miłości. To właśnie za jego pomocą możemy powiedzieć ukochanej osobie, jak bardzo jest wyjątkowa, jak nam na niej zależy i jak bardzo ja Kochamy. Istnieją jednak informację, których należy unikać i nigdy nie umieszczać ich wysłanej poczcie. Na przykład:

 • Nigdy nie wspominamy byłych związków
 • Nie wracamy do złych wspomnień
 • Nie narzekamy na życie codzienne
 • Nie piszemy o problemach w pracy
 • Nie używamy wulgaryzmów
 • Nie przepisujemy listów miłosnych z Internetu
 • Nie korzystamy z gotowców znajomych
 • Nie korzystamy z niczyjej pomocy

Bardzo ważne jest, aby list miłosny napisany był przez nas samych, zawierał nasze emocje, nasze odczucia, myśli i marzenia. Jeśli podczas jego pisania skorzystamy z gotowych cytatów lub fragmentów znalezionych w Internecie, to niestety z czasem na pewno wyjdzie to na jaw, a nasz partner się zawiedzie.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *