mezczyzna dotyka kobiete

Po czym poznać, że mu na Tobie zależy? 25 oczywistych sygnałów

Jaka kobieta nie chce, by mężczyzna był jej oddany i by to właśnie ona była najważniejszą osobą w jego życiu. Panie wychodzą z siebie, by tak się stało i by to właśnie wybrany przez nią facet zainteresował się nią. Zdarza się, że nie zauważamy znaków, które świadczą o ty, że jest on nami zainteresowany. Czym są subtelne oznaki zainteresowania? Zapoznaj się z nimi!

Intencje mężczyzny – jak je odczytać?

Zastanawiając się jak odczytać intencje mężczyzny musimy wiedzieć, że bardzo często są one dla nas wprost niezauważalne. Niestety facet nigdy nie powiem nam wprost, że najzwyczajniej się nami interesuje czy mu się podobamy. A już na pewno nie na początku znajomości. Nie oznacza to jednak, że nie mamy możliwości zauważenia jego jakże subtelnych znaków oraz tego, że ma nas na oku. Najczęściej jest to mimika jego twarzy i delikatne gesty. To właśnie na taki drobne szczegóły należy zwrócić uwagę. Najłatwiej jest oczywiście wyczytać jego emocje z oczu i jego spojrzenia. Każda kobieta wie, gdy mężczyzna patrzy na nią z pożądaniem. Gdy rozmawiając z Tobą patrzy Ci prosto w oczy, wiedz, że jest tobą oczarowany i skupie całą uwagę tylko na tobie.

mezczyzna flirtuje z kobieta

Oznaki zainteresowania u mężczyzny – 25 sygnałów

Istnieje wiele oznak tego, że mężczyzna jest nami zainteresowany. Aby je zauważyć nie musimy się zbytnio wysilać, ponieważ są to drobne gesty i zachowania, które wydawać by się mogły dla nas zbyt oczywiste.

 1. Słucha Cię z uwaga, a co najważniejsze skupia się na tym co mówisz, zapamiętując wszystkie informacje.
 2. Nie przeklina, czyli najprawdopodobniej chce dobrze wypaść i stara się siebie kontrolować.
 3. Nie wspomina swoich byłych partnerów, a już na pewno nie porównuje Cię do nich
 4. Reaguje na Twoje słowa i gesty
 5. Uśmiecha się podczas rozmowy z Tobą
 6. Zadaje Ci pytania chcąc Cię dobrze poznać
 7. Nie pije na randce alkoholu i nie zażywa narkotyków. Chce mieć trzeźwy umysł i skupić się na Tobie
 8. Nie składa obietnic bez pokrycia
 9. Unika tematów swoich problemów, zarówno tych emocjonalnych jak i finansowych
 10. Omija szerokim łukiem temat seksu
 11. Mówiąc o swoich rodzinach i rodzeństwie wypowiada się tylko w sposób dobry
 12. Wykonuje gesty, jednak nie jest w nich nachalny
 13. Widzisz w jego oczach pożądanie
 14. Robi wszystko, byś czuła się przy nim całkowicie bezpiecznie
 15. Okazuje ci dużo cierpliwości
 16. Wodzi za tobą wzrokiem
 17. Komplementuje cię
 18. Jest pomocny nawet w najdrobniejszych rzeczach
 19. Ma swoje zdanie
 20. Przedstawia cię jego znajomym
 21. Uważnie Cię słucha i wypytuje o szczegóły
 22. Często wymawia Twoje imię
 23. Ma dla ciebie czas
 24. Otwiera ci drzwi w budynku i w aucie
 25. Chętnie opowiada o swoich osiągnięciach, by zrobić na tobie wrażenie
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co to znaczy gdy facet wpatruje się w kobietę? 10 powodów

Myślisz, że mężczyzna jest Tobą zainteresowany? Zwróć uwagę na jego postawę!

Podczas każdej z randek jesteśmy w stanie zauważyć pewne postawy w zachowaniu mężczyzny, które świadczą właśnie o tym, że jest on zainteresowany kobietą.

 • Pozycja ciała

Stoi prosto z głową do góry. I nie tylko dlatego, że wydaje się być w tej pozycji większy, ale oznacza to również, że jest pewny siebie.

 • Pochyla się w stronę partnerki

Jego zachowanie świadczy o tym, że chce on być przede wszystkim bliżej kobiety. Jest to pewien rodzaj bliskości. Nie daj się jednak zwieść, ponieważ może być to sposób na wyczucie gruntu i dąży do pocałunku!

 • Dotyka okolic swojej twarzy

Niewerbalne oznaki zainteresowania u mężczyzny objawiają się także dotykaniem swojej twarzy i szyi. Takie zachowanie można porównać do zachowania kobiet, które, gdy są zainteresowane facetem zawijają włosy za ucho lub przegryzają wargę.

 • Poprawianie włosów

Gdy podczas spotkania mężczyzna często poprawia brodę lub włosy daje nam sygnał, że dba o swój wgląd. Chce dobrze wypaść i sprawdza czy wszystko jest w porządku. Najzwyczajniej nie chce się ośmieszyć.

 • Dłuższe i szybsze kroki

Jeśli podczas spaceru nasz partner daje dłuższe kroki lub idzie szybszym tempem to nie martw się, nie musisz za nim gonić. Jest to oznaka tego, że jest pewny siebie i daje Ci to do zrozumienia.

 • Gdy facet się rozsiada

Gdy siadacie na jednej ławce, a on rozsiada się na niej jak król zajmując dużo więcej miejsca niż naprawdę tego potrzebuje to nie oznacza, że jesteś dla niego mniej ważna. Wręcz przeciwnie, jest to z jego strony oznaka pewności siebie i podkreślenie jego męskości.

 • Siada z rozszerzonymi nogami

Wydawać by się mogło, że nie jest to nic dziwnego. Przecież wielu mężczyzn siedzi z rozszerzonymi nogami. Jest to jednak oznaka tego, że jest on męski.

Najpopularniejsze zachowania u zainteresowanych Tobą mężczyzn

Nie tylko postawa ciała zainteresowanego mężczyzny może informować nas kobiety o jego zainteresowaniu. Również różne gesty odgrywają tu kluczową rolę.

 • Pobudzone ruchy

Facet, który jest zainteresowany wydaje się w swoim zachowaniu być pobudzony. Spokojnie, nie oznacza to, że jest on pod wpływem jakiś środków. Jest on najprawdopodobniej tak podekscytowany i skupia się na tym, by zrobić na tobie jak najlepsze wrażenie, że jego testosteron buzuje.

 • Odwrócona gestykulacja
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dotyk mężczyzny - co może oznaczać? Kocha czy nie kocha?

Mężczyzna chcąc zrobić na kobiecie dobre wrażenie powiela jej zachowania i gesty. Warto jest zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ niby jest to nic takiego, jednak oznacza to jego wzmożone zainteresowanie nasza osobą.

 • Pocenie się

Chyba każda kobieta zauważyła u mężczyzny to jak poci się w jej towarzystwie. Nie zawsze tak będzie. Jest to oznaka stresu, podwyższonej temperatury ciała i szybszego krążenia. Gdy facet się oswoi z twoją osobą na pewno przestanie.

 • Bliskość

Mężczyzna za wszelką cenę chce być blisko swojej partnerki. Wykonuje różne drobne gesty nachylając się do niej i poprawiając w tym czasie włosy lub brodę.

 • Potakuje głową

Nie zawsze jest tak, że mężczyzna podczas rozmowy z kobietą chce wchodzić jej w zdanie potwierdzając to, że ją słucha. Dlatego też najczęściej potakuje poprzez ruch głową.

 • Trzyma ręce w szlufkach

Gdy zauważysz, że mężczyzna wkłada palce w szlufki od spodni to możesz być pewna, że jest gotowy na coś więcej. Jeśli zakłada ręce na biodra lub pas, oznacza to to samo.

 • Wierci się

Bardzo często zdarza się, że mężczyzna podczas spotkania z nami bardzo się wierci. Jest to oznaka tego, że bardzo się stresuje chcąc dobrze wypaść.

 • Droczenie

Bardzo często zdarza się, że facet za wszelką cenę chcę wzbudzić u kobiety zainteresowanie. Czasem jest to dla niej wprost irytujące, zwłaszcza gdy jej dokucza.

para flirtuje

Jak zmienia się mimika twarzy u zainteresowanego mężczyzny?

Nie tylko gesty i postawa świadczą o tym, że facet się nami interesuje. Warto jest również zwracać uwagę na mimikę jego twarzy, która może nam naprawdę sporo powiedzieć.

1. Spojrzenie

Podstawowym znakiem niewerbalnym jest patrzenie kobiecie w oczy, tak by wasze spojrzenia ciągle się napotykały. Jego oczy świadczą również o kilku innych rzeczach:

 • Powiększone źrenice – przyśpieszone tętno
 • Głębokie spojrzenie – nie może oderwać wzroku od kobiety
 • Rozbiegane spojrzenie – chce cię pocałować, ale nie jest pewny czy ty tego chcesz
 • Często mruga – jest tobą zauroczony
 • Podąża za tobą wzrokiem – jesteś jego punktem zainteresowania

2. Rozszerzone nozdrza

Taka oznaka niewerbalna oznacza, że jest on zestresowany

3. Uniesione brwi

Jeśli chodzi o podnoszenie przez mężczyznę brwi, zwłaszcza jeśli robi to w kilkanaście razy w ciągu minuty, bezwzględnie oznacza, że jest on całkowicie zainteresowany płcią przeciwną.

4. Uśmiech

Łatwo jest wyczuć, czy jest on szczery. Gdy mężczyzna często się do ciebie uśmiecha niepodważalnie oznacza to, że bardzo mu się podobasz.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak odbudować związek po rozstaniu? Sposoby na udany powrót do partnera

5. Usta

Ta część ciała powie nam najwięcej. Jeśli facet lekko je rozchyla t najprawdopodobniej odleciał w krainę marzeń, myśląc o pocałunku z Tobą! Jeśli natomiast przegryza wargę podczas rozmowy z Tobą uważa, że jesteś seksowna.

Co mówią stopy i dłonie o zainteresowaniu mężczyzny Tobą?

1. Dłonie

Gdy mężczyzna odsłania swoje dłonie i nadgarstki, oznacza to, że jest kobieta bardzo zainteresowany i niema nic do ukrycia.

2. Dłonie na plecach kobiety

Bardzo często zdarza się, że podczas spacerów mężczyzna szuka okazji do tego, by dotknąć delikatnie pleców kobiety. Chce nam ty przekazać, że możemy czuć się przy nim całkowicie bezpieczne.

3. Chwytanie kobiety za dłoń

Chwytanie za dłoń kobiety w każdym nadarzającym się momencie jest oznaką, że chce poczuć jej bliskość. Jeśli dodatkowo wasze palce się splatają to jest to oznaka pociągu do drugiej połówki. Czy są to już niewerbalne oznaki zakochania? Kto wie? Mężczyźni zakochują się w kobietach dość szybko. Szukając bliskości mogą nam to okazywać.

4. Co zrobić z rękami?

Bardzo często zdarza się, że mężczyzna, który jest zainteresowany kobietą nie wie “w co ma włożyć ręce”. Najczęściej chwyta w dłonie wszystko co ma pod ręką. Warto jest zwrócić uwagę na to co w nich trzyma, ponieważ ma to swoje znaczenie. Na przykład, gdy w ręku trzyma portfel, to chce udowodnić kobiecie, że jego sytuacja materialna jest bardzo dobra. Jeśli natomiast jest to coś okrągłego to najprawdopodobniej kojarzy mu się to z twoimi krągłościami.

flirt z kobieta

Co świadczy o braku jego zainteresowania? Nie daj się zmylić!

Jest to bardzo proste. Poznaliśmy już wiele niewerbalnych oznak zainteresowania u mężczyzny, jeśli więc nie wykonuje konkretnych gestów, mimiki czy nie ma przedstawionej postawy, nie rób sobie nadziei, nie jest Tobą zainteresowany!

W sytuacji, gdy tak się dzieje, pojawiają się pewne subtelne oznaki braku zainteresowania.

 • Spokojnie wycofuje się podczas każdego kontaktu fizycznego
 • Nie stara się zrobić na dziewczynie dobrego wrażenia, nie zależy mu na tym
 • Nie stoi do nas przodem i nie patrzy nam w oczy
 • Krzyżuje ręce
 • Krzyżuje nogi
 • Spogląda na telefon lub zegarek
 • Rzadko się uśmiecha

W takiej sytuacji warto jest zakończyć spotkanie i nie męczyć siebie nawzajem swoim towarzystwem. Najlepiej jest dokładnie obserwować mężczyznę i jego zachowania, by móc kontrolować całą sytuację. Pamiętaj jednak, że na początku znajomości mężczyzna może być najzwyczajniej zestresowany, daj mu trochę czasu, by mógł się z Tobą oswoić. Zainteresowanie możne okazać nam dopiero po kilku spotkaniach, należy się uzbroić w cierpliwość.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *