kobieta dbajaca o mezczyzne

Jak dbać o mężczyznę? 10 sprawdzonych porad

Wiele kobiet, które znajdują się w związku stara się jak najlepiej dbać o swojego mężczyznę. Staramy się, by czuli się z nami nie tylko dobrze, ale również wiedzieli, że nam na nich zależy. Warto pamiętać, że w związku nie chodzi tylko o obowiązki, ale także o przyjemności, nie daj się więc zwariować. Dbanie o faceta nie może stać się twoim celem życiowym. Warto jest natomiast zapoznać się z kilkoma skutecznymi wskazówkami dotyczącymi jak się za to zabrać.

Jak zadbać o mężczyznę? 10 kobiecych rad

Słowo KOCHAM CIĘ jest bardzo istotne, jednak ważne jest również, by pamiętać, że słowne wyznanie miłości to nie koniec. Z biegiem lat wypowiadamy je tak często, że zdaje się być pewnego rodzaju rutyną. Istnieje wiele innych sposobów na okazanie miłości i zainteresowania partnerowi. Nie istnieje ani jedna uniwersalna rada dotycząca tego w jaki sposób odpowiednio dbać o mężczyznę. Warto jest jednak zapoznać się z 10 przedstawionymi wskazówkami, które nas w tym wspomogą.

1. Słuchanie go

Jest to bardzo ważny element udanego związku. Musisz pamiętać, że facet również może mieć coś ciekawego do powiedzenia. Naucz się także liczyć z jego zdaniem, w innym przypadku poczuje się on nie doceniony i pominięty. Poświęć mu tyle uwagi, ile naprawdę potrzebuje, wsłuchaj się w jego założenia i potrzeby niech poczuje, że dajesz mu 100% zainteresowania.

2. Zrozum go

Postaraj się go zrozumieć. Słuchaj uważnie tego co mówi i obserwuj jego zachowania w różnych sytuacjach. Pamiętaj także, że każdy człowiek jest inny i może okazać się, że potrzebuje on więcej czasu na zmiany. Weź pod uwagę również to, że dzielą was różnice i jest to całkowicie normalne. Nie masz prawa go za to krytykować, ma prawo mieć swoje zdanie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Gdzie i jak poznać faceta po 30-tce?

3. Szczerze rozmawiaj

Jeśli chcesz zrozumieć to jak dbać o faceta, musisz pamiętać, że najważniejsza jest szczerość. W każdym związku jest to podstawa. Nie myśl, że domyśli się o co ci chodzi, gdy po raz kolejny “się obrazisz”. Musisz powiedzieć mu co myślisz, jakie są twoje uczucia i czego od niego konkretnie oczekujesz.  nie skupiaj się tylko na swoich odczuciach, pytaj o nie także swojego mężczyznę.

szczesliwy mezczyzna

4. Wspieraj go

Nie staraj się na siłę go prowadzić przez życie. Pamiętaj, że jest to nie tylko facet, ale również dorosły mężczyzna, który ma prawo do swojego zdania. Nie dawaj mu “dobrych rad”, gdy o nie nie prosi, nie doradzaj mu, jeśli tego nie potrzebuje. Najzwyczajniej wspieraj go w jego decyzjach. Ważniejsze będzie dla niego, gdy usłyszy od ciebie: “wspieram twoje decyzje”, “możesz na mnie liczyć”.

5. Chwal go

Niby takie oczywiste, a jednak kobiety rzadko to robią. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o mężczyznę to odpowiadamy – podbuduj jego ego. Niech wie, że uważasz go za męskiego samca, który potrafi naprawić kran czy zmienić oponę. Uważasz, że takie powody do pochwał są zbyt błache? Otóż absolutnie nie! Ziarnko do ziarnka…

6. Zaskakuj go!

Zaskoczenie – jest to najlepszy sposób na to jak dbać o męża, pamiętaj, że po kilku latach może czuć się on zaniedbany, zwłaszcza, gdy pojawiają się dzieci. Wszyscy lubią niespodzianki. Zaproś go od czasu do czasu do kina, na mecz lub zorganizuj wyjazd tylko we dwoje. Przejmij inicjatywę, pokaż mu, że potrafisz to zrobić.

7. Daj mu swobodę

Nie od dziś wiadomo, że żaden mężczyzna nie lubi “być trzymany na smyczy”. Musisz pozwolić na to, by miał czas dla siebie, czas na swoje hobby i zainteresowania. Jeśli ma potrzebę spotkania się z kolegami, niech wyjdzie. Jeśli chce spędzać 3 godziny na siłowni, niech spędza! Nie musisz go stale kontrolować, pilnować i żądać wyjaśnień na każdym kroku. Pozwól mu być po prostu sobą! Okaż mu zaufanie…

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nieśmiały mężczyzna - jak podrywa? 15 zachowań, które łatwo zauważyć

8. Nie przestawaj go uwodzić

Jest to najskuteczniejsza metoda na to jak dbać o męża. Niestety często zdarza się, że będąc w długoletnim związku dopada nas monotonia. Nie zapominaj o potrzebach swojego mężczyzny. Dopilnuj, by w waszej relacji nie zabrakło flirtu, dotyku i zbliżenia. Nasi twardzi faceci mimo wszystko potrzebują naszego zainteresowania i naszej bliskości.

kobieta dba o faceta

9. Licz się z jego potrzebami

Nie tylko mężczyzna, a każdy człowiek ma swoje potrzeby, które należy zaspokajać. Aby nasz partner czuł się ważny musimy zapewnić mu zainteresowanie bliskość i rozmowę. Pamiętaj, że powinniście dzielić się wszystkimi obowiązkami tak, by czuł, że liczyć się również z jego potrzebami.

10. Szanuj jego rodzinę

Dbanie o mężczyznę jest równoznaczne z okazywaniem mu szacunku. Nie tylko on na niego zasługuje, ale również jego rodzina. Nigdy nie obrażaj członków jego rodziny i absolutnie nie wypominaj mu czasu z nimi spędzonego. Nie masz prawa także w żaden sposób ich krytykować. Facet zostanie w ten sposób urażony i będzie zmuszony ich bronić. W ten właśnie sposób najprawdopodobniej rozpęta się między wami prawdziwa burza!

Dzięki kilku przedstawionym wskazówkom i zastosowaniu ich będziesz mogła śmiało powiedzieć, że robisz wszystko, by prawidłowo i skutecznie dbać o swojego mężczyznę. A co najważniejsze On na pewno to doceni i będzie kochał Cię jeszcze bardziej!

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *