kobieta nie wie czy kocha

Nie wiem czy go kocham – 15 sygnałów, które zwiastuje rozstanie

Bardzo często zdarza się, zwłaszcza w związku z długim stażem, że czujecie, że nasze uczucia się zmieniły. Motylki w brzuchu i czułości pokonała codzienność i monotonia. Zaczynają pojawiać się pytania: jak poznać, że już go nie kocham? Czy łączy nas jeszcze miłość? Czy są między nami jeszcze uczucia? Poznajcie 15 sygnałów które świadczą, że wasze uczucie się już skończyło.

Nie wiesz czego kochasz? Sprawdź te 15 sygnałów, które tego dowodzą!

Wydawać by się mogło, że potrafimy mówić o uczuciach i określić je. Niestety zdarza się, zwłaszcza przy długoletnim związku, że zaczynamy sobie zadawać pytanie: czy już go nie kocham? Nie do końca potrafimy stwierdzić, czy jeszcze kochamy swojego partnera. Dlatego też przedstawiamy 15 sygnałów, które świadczą o tym, że między wami nie ma już żadnych uczuć.

1. Nie umiecie się porozumieć

Brak porozumienia między partnerami to nie tylko sytuacja, w której się nie zgadzacie, ale również nie rozmawiacie ze sobą jak dawniej, nie poruszacie ważnych tematów wspólnie, a każda wasza próba rozmowy kończy się kłótnią. Jeśli natomiast staraliście się ustalić jaka jest przyczyna tego, że nie możecie się komunikować jak dawniej i dojdziecie do wniosku, że oddaliliście się od siebie to niestety jest to znak, że nie kochasz już swojego partnera.

2. Brak bliskości fizycznej

Jak poznać, że już go nie kocham? Najłatwiejszym sposobem jest wzięcie pod lupę waszych relacji. Nie chodzi tutaj tylko o uczucie, ale również okazywanie sobie czułości w życiu codziennym. Jeśli za każdym razem, gdy partner szuka z tobą jakiekolwiek bliskości fizycznej, ty szukasz wymówek w postaci bólu głowy, zmęczenia lub braku czasu to niestety jest to znak, że jej nie potrzebujesz i najprawdopodobniej nie darzysz partnera żadnym uczuciem. Bardzo często zdarza się, że pociąg fizyczny między partnerami zamienia się w obrzydzenie.

3. Działacie sobie na nerwy

Jest to najpopularniejszy sygnał świadczący o tym, że nie kochasz partnera. Zaczyna on irytować cię nie tylko swoim zachowaniem, ale również wszystkim co robi, a nawet własną obecnością. Kubek pozostawionymi nie w tym miejscu, mokry ręcznik w łazience, rozrzucone rzeczy – każdy pretekst do kłótni jest dobry. Jeśli zaczynasz zastanawiać się jak to możliwe, że związałaś się z takim człowiekiem to niestety na pewno nie darzysz go już żadnym uczuciem, a rozstanie wisi w powietrzu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Czy on mnie kocha? 15 sygnałów świadczących o jego miłości

4. Przestałaś się o niego starać

Jeśli zastanawiasz się: kocham czy nie? To łatwo to sprawdzić. Jeśli nie zależy Ci już na tym, by robić na swoim mężczyźnie wrażenie i nie dbasz o to jak wyglądasz, gdy widzi cię w rozciągniętym dresie i tłustych włosach to niestety jest to sygnał, że twoje uczucia wobec partnera się ulotniły. Oznacza to, nie zależy ci na tym by mu imponować a jego zainteresowanie jest ci obojętne.

5, Nie planujesz z nim przyszłości

Gdy dwoje ludzi się kocha planuje ze sobą daleką przyszłość. Jeśli ty zauważyłaś, że nie planujecie ze swoim partnerem nie tylko wspólnej przyszłości, ale również tej niedalekiej, jak na przykład wspólny weekend czy wspólne wakacje to niestety zmierzacie do definitywnego zakończenia swojego związku. Nie chcesz zastanawiać się co będzie za kilka miesięcy, jeśli dla ciebie obecnie dzień jutrzejszym stoi pod znakiem zapytania. Oznacza to, że nie uwzględniasz w swojej przeszłości swojego partnera.

6. Nie wyznajecie sobie miłości

Nie wiem czy go kocham? Zastanów się, kiedy ostatni raz powiedziałaś swojemu partnerowi, że go kochasz. Być może okaże się, że słowa te nie mogą przejść ci przez gardło, jest ci bardzo trudno je wypowiedzieć. Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że już nie darzysz swojego mężczyzny takim uczuciem jak dawniej i sama siebie oszukujesz. Niestety wasza miłość przestała istnieć, dlatego nie ma co przedłużać wzajemnie się oszukiwać, ten związek należy zakończyć.

7. Nie utrzymujecie kontaktu

Oczywiste jest, że zaczynasz powtarzać sobie „nie wiem, czy go kocham” za każdym razem, gdy twój partner znów się zirytuje. Zaczynasz unikać kontaktowania się z nim, nie tylko rozmów i wiadomości, ale również spotkań. Są to najczęstsze symptomy mówiące o tym, że oddaliliście się od siebie maksymalnie i nie ma mowy a miłości między wami.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  O co można zapytać chłopaka na randce? 30 najlepszych pytań

8. Nie jesteś zazdrosny o partnera

Pamiętasz te czasy, gdy żadna kobieta nie mogła spojrzeć na twojego mężczyznę, bo zaświecała ci się w głowie czerwona lampka i byłaś obsesyjnie zazdrosna? Czasem wydawać by się mogło, że zachowywałaś się lekko obsesyjne, ale to świadczyło o tym, że zależało ci na facecie. Kiedy w twojej relacji pojawiła się obojętność? Jeśli nie przeszkadza ci do, że twój facet rozmawia z innymi kobietami, sms-uję z nimi lub ma atrakcyjną sekretarkę to niestety jest to oznaka tego, że już go nie kochasz.

9. Traktujesz go jak przyjaciela

Oczywiste jest, że wasz narzeczony czy mąż jest nie tylko waszym kochankiem, ale również co najważniejsze przyjacielem. Jeśli z czasem zauważysz, że coś uległo zmianie i traktujesz go już tylko i wyłącznie jak przyjaciela to niestety jest to sygnał, że między wami nie ma już żadnego pociągu fizycznego, bez którego relacja uczuciowa po prostu nie istnieje. Tworzycie zatem najzwyklejszy koleżeński układ, w którym nie mam umowy o miłości.

10. Czegoś ci brakuje

Gdy spędzasz wieczór samotnie, a do głowy przychodzi ci myśl „nie wiem czy kocham” to jest to pierwszy sygnał świadczący o tym, że nasze uczucie się skończyło. Jeśli masz poczucie, że czujesz pewnego rodzaju pustkę, której tak naprawdę nie potrafisz określić porównując ją do tęsknoty to może być to spowodowane tym, że zauroczenie i miłość do partnera już dawno minęła i czegoś ci brakuje. Jest to moment, w którym należy się rozstać.

11. Czujesz się samotna

Wiele kobiet w swoich związkach czuje się samotnymi. Najczęściej spowodowane jest to tym, że czujemy się przez swoich partnerów nie rozumiane i nie ma między nami już tej chemii jak kiedyś. Zaczynamy tęsknić nie tylko za bliskością, ale również za długimi rozmowami. Jeśli uważasz, że nie da się już tego uratować i nie da się powrócić do tego co było kiedyś to znak, że ty już go nie kochasz, a twoje poczucie samotności daję ci o tym znać.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Mniej niż Wam się wydaje!

12. Spojrzenie

Jak poznać, że już go nie kocham? Przede wszystkim powiedzą nam o tym oczy. Wiadomo jest, że gdy jesteśmy zakochani naszej spojrzenie jest pełne blasku. Gdy się zakochałaś na pewno patrzyłaś na swojego partnera jak na księcia i Supermana, liczył się dla ciebie tylko on. Jeśli natomiast obecnie zaczęłaś rozglądać się za innymi przystojniakami i zwracasz uwagę na innych mężczyzn to nie wróży to waszej przyszłości i relacji dobrze.

13. Spędzacie wolny czas ze znajomymi

Któż nie pamięta czasów zakochania, gdy chcieliśmy każdą wolną chwilę spędzać tylko we dwoje? Niestety, jeśli coś się zmieniło i wolne wieczory spędzacie ze znajomymi lub rodziną to jest to sygnał, że wasze uczucia się skończyły i nie czujecie potrzeby spędzania czasu tylko w swoim towarzystwie.

14. Obwiniacie się nawzajem

Prawdziwą tragedią w związku jest obwinianie partnera za całe niepowodzenie tego świata. Pojawia się przy tym nie tylko krytyka, ale również pogarda i najczęściej nie potraficie zapanować nad swoimi negatywnymi emocjami. To przekłada się na waszą relację i najprawdopodobniej nie skończy się dobrze. Oznacza to niestety, że przestało wam na sobie zależeć, a sprawianie przykrości partnerowi jest na porządku dziennym.

15. Spędzacie wspólne wieczory przy alkoholu

Absolutnym punktem ostrzegawczym w waszym związku są wspólne wieczory przy alkoholu. Nasuwa się pytanie, dlaczego tak się dzieje? Być może potrzebujecie wspomagacza, by móc spędzić ze sobą miło czas. Nie powinno tak być. Postarajcie się o tym szczerze porozmawiać i podjąć pewne decyzje związane z waszą przyszłością.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *