mezczyzna wycofuje sie ze zwiazku

Zakochany facet wycofuje się z relacji – co robić? 6 przyczyn i rozwiązań

W relacjach damsko-męskich niekiedy wszystko wydaje się pięknie, ale nagle facet się wycofuje. To jest normalne zjawisko, które może być spowodowane wieloma czynnikami i dotyka masę par bez względu na staż. Co ważne, facet się wycofuje również z długoletniej relacji, a nie tylko na początku znajomości. W naszym artykule pojawiają się potencjalne przyczyny tego zjawiska, a także rady, jak uratować związek. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Kiedy facet rezygnuje ze związku? 6 możliwych przyczyn

Miłość to skomplikowana kwestia i nie jest dana nam raz na zawsze. W momencie kiedy nie dbamy o uczucie łatwo je stracić. Zakochany facet się wycofuje z masy mniejszych lub większych powodów. Bywa, że głupia błahostka powoduje oddalenie i zdystansowanie się mężczyzny. Nigdy mimo wszystko bez przyczyny nie dojdzie do zerwania. Dlaczego zakochany facet się wycofuje? Nie wiesz? Oto 6 najczęstszych uzasadnień jego nagłej zmiany:

1. W momencie, którym chłopak traci zainteresowanie kobietą bądź dociera do niego, że relacja nie ma szans przetrwać zwyczajnie wycofuje się.

2. Mocne naciski kobiety na ślub i założenie rodziny niekiedy powodują, że zakochany facet się wycofuje. Boi się on poważnych deklaracji i sformalizowania związku, więc jedyną opcją jest ucieczka.

3. Z czasem wiele kobiet pragnie zmienić partnera i to dosłownie na siłę. Niewielu będzie z tego faktu zadowolonych.

4. Zaborczość jest problemem w relacji. Taka dziewczyna powoduje non stop awantury, pragnie kontrolować życie chłopaka, jak i nim kierować. On jest osaczony i rozczarowany, i  mimo miłości nie będzie chciał tkwić w takiej relacji.

5. Za szybkie deklarowanie uczucia przez kobiety może wystraszyć niejednego. Większość panów jest przekonana, że to do nich należy w pierwszej kolejności taki gest.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nie jestem szczęśliwa w związku - co robić? 25 najczęstszych powodów

6. Oczekiwania są normalne w związku, aczkolwiek zbyt wygórowane mogą zniechęcić faceta. Zdaje on sobie sprawę, że nie sprosta chorym ambicjom oraz wymaganiom, więc ta relacja nie ma sensu.

facet wycofuje sie ze zwiazku

Co zrobić kiedy zakochany facet wycofuje się? 6 sposobów, aby odwrócić sytuację

Zakochany facet się wycofuje przede wszystkim z poważnych powodów. To sprawia, że kobieta wpada w panikę i próbuje naprawdę różnych rzeczy, aby odwieść go od tej decyzji.  Co można zrobić, aby zmienił on zdanie i pozostał w relacji? Poniżej masz 6 sprawdzonych sposobów, dzięki którym go zachęcisz:

1. Presja nigdy nie pomoże

Wywieranie presji to najczęstsze rozwiązanie, które przychodzi do głowy kobiety. Myśli, że takie zachowanie skłoni do powrotu. To duży błąd, dlatego że chłopak potrzebuje sobie to przemyśleć na spokojnie i pobyć sam. Nękanie kontaktem tylko utrudnia mu wszystko, a nawet i pogarsza sytuację. Odpuść, daj mu czas oraz wykaż się niezwykłą cierpliwością, a także wyrozumiałością.

2. Pokaż mu co traci

Social media to niezwykła broń nie tylko w marketingu, ale i w miłości. Wykorzystaj swoje profile, aby pokazać facetowi, że doskonale sobie dajesz radę bez niego. Nowa fryzura, relacja ze spotkania ze znajomymi bądź przedstawienie swojej uśmiechniętej buzi  – to da mu do myślenia.

3. Skup się wyłącznie na sobie

Kiedy facet się wycofuje nagle masz masę czasu. Poświęć go dla siebie, a więc na rozwój swoich pasji, relaks oraz podróże. To pozwoli Ci dać mu chwilę sam na sam, poza tym pokaże, że masz własne życie i je kontrolujesz. To bodziec, który może przyspieszyć powrót chłopaka.

4. Wzbudzenie zazdrości

Zazdrość to niebezpieczna opcja, dlatego że może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Zbyt pochopne decyzje mogą Cię kosztować nawet utratę ukochanego faceta, więc zachowaj umiar oraz rozwagę!

5. Bądź blisko, a jednak daleko

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Mniej niż Wam się wydaje!

W momencie, gdy facet się wycofuje może i tak śledzić Twoje kanały social media, czy dopytywać bliskie osoby o Ciebie. Wiesz, że interesuje się Tobą, dlatego też pozwól sobie na subtelne bycie w jego życiu, niby przez przypadek. Pokazuj mu się od czasu do czasu, a będziesz ciągle w jego głowie, a on nie zapomni tak łatwo.

6. Przepraszam

Facet znika, bo ma swoje powody. Bywa, że zachowanie kobiety jest przyczyną jego wycofania się. Okazanie skruchy, przyznanie się do błędu, a także powiedzenie „przepraszam” nigdy nie zaszkodzi. Ważne jednak, aby robić to zawsze szczerze!

Kiedy facet zwiększa dystans do kobiety?

Na początku, gdy dwie osoby się poznają to normalne, że jest lekki dystans. W związkach również może się on pojawiać, choć w tym wypadku muszą być co do tego poważne przesłanki. Mimo wszystko i tak kobieta czuje się niepewnie, bo została odepchnięta, samotna oraz być może niezrozumiana. W jej odczuciu dzieje się coś niedobrego, ale nie wie do końca o co chodzi, a to tylko komplikuje sytuację.

Dystans może pojawić się, bo facet:

 • czuje się przytłoczony
 • poznał kogoś nowego i nie wie z kim chce się tak naprawdę spotykać
 • czuje, że chemia minęła, a to było zwykłe zauroczenie
 • nie chce się angażować w relację, bo się tego zwyczajnie boi
 • nie może skupić się w pełni na relacji z kobietą, więc się od niej odsuwa.

Nabranie dystansu rodzi obojętność. Kobietom trudno jest zrozumieć nagłą zmianę zachowania chłopaka i nie potrzebnie naciskają na niego, a to komplikuje wszystko. Związek wymaga zaangażowania, czasu oraz masy pracy na różnych polach. Wyłącznie szczera rozmowa z partnerem pozwoli nam odkryć prawdziwy powód jego zdystansowania się. Domysły często bywają mylące, więc nie można wyłącznie na nich polegać. Faceci nie są tak uczuciowi, jak kobiety, ponadto złe doświadczenia mogą powodować, że boją się bliskości i zaangażowania.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy związek nie ma żadnego sensu? 15 sygnałów, że rozstanie jest blisko

facet trzyma dystans w zwiazku

Rezygnacja ze związku, kiedy facet to robi?

Zakochany facet się wycofuje, bo coś poważnego skłoniło go do podjęcia jakże trudnej decyzji. Dlaczego ucieka? Chce sobie pewne kwestie przemyśleć, ponieważ się waha albo ma wątpliwości. Dodatkowo może kierować nim zwykły narcyzm, czy też spotyka się z inną kobietą bądź kogoś dopiero poznał. Rezygnacja ze związku nie przyjdzie mu łatwo, wobec tego niektórzy odwlekają ten moment ile się da. Niekiedy faceci odchodzą i wracają, bo chcą mieć kontrolę nad kobietą lub ich plan B nie okazał się dobry. Przyczyny są różne, a dużo zależy od charakteru konkretnego człowieka oraz od historii relacji.

Kiedy z czegoś rezygnujemy wiąże się to z podjęciem trudnej decyzji. W przypadku związku najczęściej dzieje się tak, bo chłopak:

 • żyje pod dużą presją partnerki bądź otoczenia, a jego oczekiwania nie pokrywają się z przewidywaniami środowiska
 • kocha naprawdę, ale uważa, że to nie wystarczy, aby sprostać kłopotom, które spotkały parę
 • przy kobiecie nie czuje się prawdziwym facetem, bo ona go tłamsi i w pewien sposób pozbawia męskości, i robi to nawet całkowicie nieświadomie
 • nie ma swojego własnego życia, a kobieta jest z nim non stop, poza tym nie pozwala mu realizować swoich marzeń i pasji, bo go ogranicza
 • czuje, że życie intymne z partnerką już go nie jest w stanie zadowolić
 • tęskni za swoim „kawalerskim” życiem singla, gdzie miał czas i szansę spotykać się ze znajomymi, realizować się i korzystać z innych przyjemności.

Wielu panów niestety, ale zamiast szczerej rozmowy wybiera rezygnację ze związku i przekreślenie wszystkiego co razem z kobietą zbudowali. Dla nich wydaje się to jedyna słuszna droga, choć nie zawsze tak jest.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *