mezczyzna dbajacy kobiete

Jak dbać o swoją kobietę w związku? 15 sprawdzonych sposobów

Wielu panów zastanawia się, w jaki sposób muszą dbać o kobietę, by móc cieszyć się jej obecnością przez długie lata. Jest to zagadka od wieków, która spędza sen powiek nie jednemu mężczyźnie. Starają się oni okazywać im swoje zainteresowanie i uczucia na wiele sposobów, jednak pamiętajmy, że nie tylko słowa, ale również czyny są bardzo ważne. Jak dbać o kobietę? Postaramy się odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.

15 sposobów na zadbanie o kobietę/dziewczynę i żonę!

Nie ma jednej, skutecznej recepty na to, w jaki sposób należy traktować kobietę, by była szczęśliwa i wiedziała, jak bardzo nam na niej zależy. Należy pamiętać, że należy dbać o kobietę nie tylko w związku, ale również w małżeństwie, jest to ni kończące się zadanie, które mężczyźni solidnie i ze skupieniem wypełniają każdego dnia. Poniżej podpowiadamy, jak należy traktować dziewczynę.

1. Szanuj!

Szacunek jest najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy zapewnić naszej partnerce. Nigdy jej nie poniżaj i nie krytykuj, staraj się doceniać każdy jej gest i nawet najdrobniejszy szczegół w jej wyglądzie. Docenianie jej i powtarzanie jak bardzo jest wyjątkowa to recepta na szczęśliwe życie z kobietą u boku. Rak szacunku to również oglądanie się za innymi paniami, zwłaszcza w obecności swojej partnerki. Okazem szacunku jest również bezwzględna szczerość, dzięki temu będzie miała ona pewność, że traktujesz ją poważnie, co jest bardzo ważne.

2. Słuchaj!

Każda kobieta lubi być wysłuchana. Nie tylko, gdy ma problem i potrzebuje porady, ale również na temat błahych rzeczy. Pamiętaj, że tworząc szczęśliwy związek, nigdy nie powinieneś myśleć tylko o sobie i no swoich potrzebach. Staraj się jak najwięcej rozmawiać ze swoją partnerką i dopytywać o szczegóły dotyczące rozmowy. Poświęcanie czasu dziewczynie jest recepta na długoletni związek i przede wszystkim na dobre samopoczucie twojej kobiety!

3. Okaż cierpliwość!

Jak traktować kobietę przede wszystkim okaz jej dużo cierpliwości. Kobiety z reguły często mają gorsze dni, dlatego uzbrojenie się w anielskie pokłady cierpliwości w tych chwilach jest jak najbardziej wskazane. Dopilnuj, byś nigdy na nią nie krzyczał i miej na uwadze jej emocje, które są nie mniej ważne niż twoje. Pamiętaj, że związek to partnerstwo, a nim natomiast oboje jesteście tak samo ważni. W momentach, gdy między wami pojawiają się sprzeczki i nieporozumienia, nigdy nie wybuchaj złością czy agresja. Staraj się rozmawiać z nią spokojnym tonem i cierpliwie tłumacz, dlaczego to ty masz rację.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Gdzie możesz poznać chłopaka? 25 miejsc, które pomogą Ci go znaleźć!

4. Doceniaj!

Każdy człowiek lubi być doceniany, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Skoro więc wiesz, jak jest to ważne i jak działa na ciebie, to uświadom sobie, że twoja partnerka również tego potrzebuje. Staraj się okazywać jej swoje uczucia i informuj ją, jak wiele dla ciebie znaczy. Zauważ jej nową fryzurę, nowy płaszcz lub nowe danie, które ugotowała specjalnie dla ciebie. Wszystkie te drobne gesty przyniosą oczekiwany efekt, czyli jej zadowolenie.

5. Dbaj o jej potrzeby!

Pamiętaj, że nie chodzi tutaj tylko o potrzeby materialne. Zakup nowej torebki na pewno nie sprawi, że będzie ona szczęśliwa. Skup się bardziej na jej emocjach i staraj się sprawić, by czuła się wyjątkowa. Wykonaj w jej kierunku romantyczny gest, zrywając stokrotkę polną tylko dla niej lub przygotuj romantyczny wieczór przy winie. Jest to świetna okazja do tego, by porozmawiać i powiedzieć jej jak bardzo ją kochasz. Oczywiste jest, że nie jesteś magiem i nie zawsze wiesz, czego twoja partnerka oczekuje i jakie ma potrzeby, jednak, jeśli uzbroisz się w cierpliwość, to z czasem zauważysz, że zaczynacie rozumieć się bez słów.

6. Okazuj uczucia!

Jakże czułość i bliskość są ważne w związkach, zwłaszcza tych romantycznych. Twoja partnerka bezdyskusyjnie powinna czuć, że działa na ciebie fizycznie. Mów jej jak najczęściej jaka jest wyjątkowa i piękna, do momentu, w którym sama to zrozumie. Okazywanie uczuć, również publicznie sprawi, że twoja kobieta będzie czuła się kochana i szczęśliwa, a przecież tego chcesz!

mezczyzna i kobieta w domu

7. Daj jej poczucie bezpieczeństwa!

Jak dbać o kobietę? Przede wszystkim pamiętaj, że powinna się czuć przy tobie całkowicie bezpiecznie. Jest to również oznaka pełnego zaufania, które jest tak ważne w każdym związku. Poświęcaj jej jak najwięcej czasu i troski, zapewniając jej ochronę i bezpieczeństwo. Twoja dziewczyna lub zona powinna wiedzieć, że zawsze może na ciebie liczyć, nawet w najcięższych momentach swojego życia. Niezależnie od tego, czy obecnie jesteście pokłóceni, jeśli wydarzy się coś złego, ty powinieneś stać przy jej boku. Jest to bezdyskusyjne!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Chcesz przestać kochać i tęsknić? Ułatwimy Ci to!

8. Miej dla niej czas!

Każdy mężczyzna będący w związku ma świadomość tego, jak wiele czasu musi temu poświęcić. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zabranie kobiety na kolację i podarowanie jej kwiatów, by wiedziała, że chcesz spędzać z nią czas i starasz się zrobić wszystko, by to odczuła. Chwile tylko we dwoje zawsze zbliżają do siebie zakochanym, mają oni czas na szczerą rozmowę i okazanie sobie bliskości i czułości. Wspólny weekend raz w miesiącu na pewno przyniesie oczekiwany efekt.

9. Zbliżenia!

Seks jest bardzo ważny w każdym związku dla obu stron. Jest również konieczny, ponieważ za jego pomocą nie tylko pozbędziemy się napięcia seksualnego, ale również zbliży nas do siebie. Jak dbać o kobietę? Spraw, by poczuła się piękna, powtarzaj jej to każdego dnia, nie tylko w łóżku. Powinieneś również zdawać sobie sprawę z tego, ze zbliżenia fizyczne pozwalają wam się do siebie zbliżyć jeszcze bardziej. Gdy po seksie ją przytulisz i zaśnie w twoich objęciach, to na pewno będzie szczęśliwa!

10. Bądź kulturalny i elegancki

Szarmancki mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Mimo że uważa się, że takie zachowanie jest kwestią wychowania, to możesz się go również nauczyć. Przecież okazywanie szacunku sprawia, że jesteś szarmancki i kulturalny. Nie wymaga to od faceta zbyt dużej pracy. Jeśli nie wiesz, jak dbać o kobietę w małżeństwie, to podpowiadamy: otwieraj jej drzwi, odsuwaj krzesło, pomóż założyć płaszcza. Te drobne gesty sprawią, że kobieta będzie czuła się wyjątkowo.

11. Odnajdźcie wspólną pasję!

Spędzanie razem czasu to jedno, jednak wspólne zainteresowania to strzał w dziesiątkę. Wspólne bieganie, podróże czy wizyty na siłowni sprawią, że zdecydowanie się do siebie zbliżycie. Będziesz miał okazję nie tylko pobyć z nią trochę czasu sam na sam, ale również połączy was hobby, które zbliży was na długie lata.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy romans przeradza się w miłość lub związek?

12. Przygotuj dla niej posiłek

Śniadanie do łóżka lub kolacja przy świecach? A może obiad w dobrej restauracji? Wspólny posiłek, zwłaszcza ten przygotowany przez ciebie na pewno zostanie doceniony. Kobieta będzie czuła się doceniona i kochana, jeśli przygotujesz dla niej coś do jedzenia, mimo że nie masz zdolności kulinarnych. Na pewno to doceni.

13. Wyślij jej wiadomość z wyznaniem miłości

Jest to jeden z punktów, którego nie warto omijać. Gdy jesteś w pracy i wyślesz jej romantyczną wiadomość, to będzie to dla niej znak, że o niej myślisz nawet podczas codziennych obowiązków. Zajmie ci to tylko chwilę, a na pewno zostanie docenione. Twoja partnerka poczuje się ważna!

14. Daj jej prezent!

Nie musisz od razu kupować drogiej biżuterii, czasem mały gest mówi więcej! Kup jej bez okazji czekoladki lub kwiaty. Gdy zapyta, z jakiej to okazji, poinformuj ja, że zasługuje na to, co najlepsze każdego dnia będąc przy tobie. Powiedz jej, jak bardzo jest dla ciebie ważna, jak ją kochasz i jak bardzo doceniasz to, co dla ciebie robi. Jest to idealny przykład tego, jak traktować kobietę.

15. Po prostu bądź!

Czasem nie musimy mówić i robić zbyt wiele. Najważniejsze jest w związku to, byśmy byli zawsze przy naszym parterze, naszym mężu i żonie. Na dobre i na złe. Kobieta będzie czuła się bezpieczna i kochana, jeśli będzie wiedziała, że zawsze może na ciebie liczyć.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *