usmiechnieta para

Jak odbudować związek po rozstaniu? Sposoby na udany powrót do partnera

Wszystkie objawy zakochania są bardzo przyjemne, każdy zna potrzebę bycia razem, ekscytację i motylki w brzuchu. Niestety bardzo często zdarza się, że po pewnym czasie pojawiają się problemy, których nie da się przeskoczyć i zapada decyzja o rozstaniu. Dość rzadko, jednak pary postanawiają po pewnym czasie wrócić do siebie i dać sobie kolejną szansę. Jak odbudować związek po rozstaniu? Czy jest to możliwe?

Czy odbudowa związku po rozstaniu ma szansę się udać?

Każdy marzy o miłości na całe życie, jednak bardzo często zdarza się, że nasze związki nie wyglądają tak jak tego oczekiwaliśmy, wszystko się komplikuje i zapada decyzja o rozstaniu. Nasuwa się więc pytanie czy odbudować związek po rozstaniu? I czy to w ogóle ma sens? Bardzo duże znaczenie ma przyczyna naszego rozstania, mogą być to między innymi:

  • Niezgodność charakterów
  • Rutyna
  • Brak zaangażowania
  • Inne plany życiowe
  • Niezdecydowanie
  • Zdrada

Bardzo często zdarza się, że taka decyzja zapada pod wpływem emocji. Gdy po rozstaniu ochłoniemy postanawiamy dać sobie kolejną szansę. Należy zastanowić się, czy faktycznie ratowanie związku ma sens. Najważniejsze jest, aby chciały tego obie strony.

para na plazy

Sposoby na odbudowanie związku po rozstaniu – 7 sprawdzonych sposobów

Aby dowiedzieć się jak naprawić związek po rozstaniu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim okoliczności zakończenia związku. Poniżej przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów, dzięki którym dowiecie się w jaki sposób możecie to zrobić.

1. Refleksja

Podstawowym krokiem, który należy zrobić to jest dokładne i szczere przemyślenie sobie całej sytuacji. To jest właśnie moment refleksji, dzięki któremu będziesz miał możliwość spojrzeć na całą sytuację inaczej. Bardzo ważne jest, by podczas tej chwili zadbać o siebie oraz o swoje dobre samopoczucie. Należy również zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę chcemy od życia i czy wszystko zmierza w tym samym kierunku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak dbać o mężczyznę? 10 sprawdzonych porad

2. Rozmowa

Gdy etap refleksji mamy już za sobą należy przygotować się do poważnej rozmowy z partnerem. Przede wszystkim najważniejsze jest, by była ona szczera i spokojna. Należy wymienić się swoimi punktami widzenia całej sytuacji i ustalić to w jaki sposób będziecie dalej razem działać oraz jakie są wasze plany. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ bez szczerej rozmowy nie będziecie mogli iść dalej, ratowanie związku po rozstaniu będzie wręcz niemożliwe.

3. Odbudowa zaufania

Bardzo często zdarza się, że powodem rozstania jest są kłamstwa lub zdrada. Niestety w takiej sytuacji odbudowa zaufania będzie bardzo trudna i na pewno nie wystarczą same przeprosiny oraz obietnice. Należy pamiętać, że ponowne budowanie bliskości między tobą a partnerem będzie odbywało się małymi krokami. Należy uzbroić się więc w cierpliwość i zaangażować się w stu procentach, by partner mógł ci ponownie zaufać i byście wspólnie mogli się do siebie zbliżyć.

4. Urażona duma

Jak odbudować związek po rozstaniu? Przede wszystkim musisz schować dumę do kieszeni. Kiedy już to zrobisz na pewno będziesz gotowy na przeprosiny i wyciągnięcie ręki na zgodę. Bardzo często zdarza się, że obawiasz się, że zostaniesz odrzucony, jednak pamiętaj, że bez tego na pewno nie uda wam się odbudować relacji.

para wrocila do siebie po rozstaniu

5. Porzuć rutynę

Bardzo często w związkach pojawia się nuda i rutyna. Niestety potrafi ona zniszczyć nawet najtrwalszy i najdłuższy związek, a partnerzy zaczynają poszukiwać czegoś nowego i ciekawego. Warto jest więc zrobić sobie od czasu do czasu wycieczkę w ulubione miejsce, do kina lub do restauracji. Powinniście systematycznie próbować nowych rzeczy, zapominając o problemach codzienności. Bardzo ważne jest, byście mogli wspólnie poczuć powiew świeżości co pozwoli wam na ponowne odkrywanie siebie i zbliżenie się.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  O co można zapytać chłopaka na randce? 30 najlepszych pytań

6. Wspólne spędzanie czasu

Jeśli chcesz wiedzieć jak naprawić związek po rozstaniu to pamiętaj, że najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu. Bardzo często zdarza się, że nie macie na to czasu, ponieważ wasze codzienne obowiązki, praca czy dzieci wam to uniemożliwiają. Warto jest wychodzić razem raz w tygodniu lub przynajmniej raz w miesiącu i wykorzystać tą spokojną chwilę na rozmowę oraz budowanie bliskości między wami. Być może wydawać się to banalne, jednak spędzanie czasu sam na sam w związku jest bardzo ważne.

7. Nie dramatyzuj

Oczywiste jest, że rozstanie jest bardzo bolesne zarówno dla ciebie jak i partnera. Mimo wszystko nie należy zrzucać winy właśnie na niego, najlepiej jej założyć, że wina jest obopólna, chyba że powodem rozstania jst zdrada lub kłamstwa. Warto jest odbudowując związek po rozstaniu szukać kompromisów i unikać dramatyzowania, które sprawi, że będzie wam trudno się porozumieć. Zmiana podejścia jest najlepszym rozwiązaniem.

Oczywiste jest, że naprawienie związku po rozstaniu jest procesem długotrwałym i trudnym. Czas leczy rany, dlatego, aby wszystko wróciło do normy potrzebna jest duża ilość czasu. Należy poświęcić drugiej osobie dużo uwagi i zrozumienia przede wszystkim należy działać wspólnie. Tak naprawdę nie ma jednej uniwersalnej metody na odbudowanie relacji, ponieważ liczą się wasze chęci, zaangażowanie oraz działanie. Jeśli nie potraficie poradzić sobie z sytuacją sami, warto jest skorzystać z pomocy psychologa, który wam to ułatwi.

Nieudana naprawa związku po rozstaniu – co teraz?

Jeśli dowiedzieliśmy się już jak odbudować związek po rozstaniu, a mimo wszystko nie jest to możliwe, to jedynym dobrym rozwiązaniem będzie rozstanie i życie osobno. Nie warto jest żyć przeszłością i się nią zadręczać. Oczywiście dla każdego pierwsze chwile po rozstaniu są najcięższymi w życiu, warto jest jednak spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i próbować nowych rzeczy. Najważniejsze jest to, by cieszyć się codziennością i zdrowiem oraz doceniać to co się ma.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *