para na spacerze

Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Mniej niż Wam się wydaje!

Wiele kobiet zastanawia się czy to możliwe, że tak bardzo różni się od mężczyzn. Najbardziej zadziwiającą różnicą wydawać by się mogło to jak szybko w przeciwieństwie do mężczyzn potrafimy się zakochać. Czy faktycznie potrzebują oni aż tak dużo czasu? Czy da się to w jakiś sposób przyśpieszyć? Postaramy się odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań.

Jak zakochują się faceci?

Przede wszystkim wiadomo, że potrzebują oni o wiele więcej czasu na zakochanie niż my kobiety. W takim razie po jakim czasie facet się zakocha? Jak długo musimy czekać? Otóż, aby mężczyzna się zakochała musi przejść kilka etapów.

1. Pożądanie

Jeśli usłyszymy od naszego faceta, że nie zwraca wyglądu na piersi lub pupę, a wygląd nie jest istotny to wiedz, że kłamie. Mężczyźni są wzrokowcami i to właśnie “to coś” wpływa na zainteresowanie kobietą. Pierwszym etap sprawia, że czuje on pociąg do zapoznanej osoby, pojawia się napięcie seksualne i najzwyczajniej zaczyna między nimi iskrzyć.

2. Budowanie więzi

Drugi etap dotyczy emocjonalności, czyli zaczynamy się dobrze poznawać i zastanawiamy się czy do siebie pasujemy. Musimy przede wszystkim dobrze czuć się w swoim towarzystwie i lubić spędzać czas razem.

3. Zakochanie

Trzeci etap, ten na który czeka większa ilość kobiet to przywiązanie emocjonalne. To właśnie teraz facet zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo zależy mu na kobiecie. Możemy również usłyszeć o jego uczuciach.

4. Emocjonalny związek

Jest! Na tym etapie mężczyzna uświadamia sobie, że chce z tą kobietą tworzyć “coś” na stałe. Czuje się on przy niej bezpiecznie i wierzy, że znają się już bardzo dobrze, by móc stwierdzić, czy chce iść z nią przez życie. To właśnie teraz najprawdopodobniej usłyszymy z jego st pierwsze “Kocham Cię”.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co robić z chłopakiem w domu? 20 dobrych pomysłów

para na poczatku zwiazku

Po jakim czasie mężczyzna się w Tobie zakocha?

Na pewno potrzebuje on dużo więcej czasu niż kobieta. Naukowcy postanowili zbadać, ile czasu potrzebuje mężczyzna, aby się zakochać. Okazuje się, że w ich przypadku rzadko istnieje coś takiego jak “miłość od pierwszego wejrzenia”. Nawet. Gdy im się wydaje, że są zakochani to najczęściej po pewnym czasie okazuje się być fałszywym alarmem i stwierdzają, że “to nie jest to”. Jednak przy odpowiednich działaniach z Waszej strony możecie znacznie przyspieszyć ten proces. Porady dotyczącego tego znajdziecie poniżej.

Co zrobić żeby facet się szybko zakochał?

Każda kobieta chciałaby znać tą tajemnicę. Czy naprawdę możemy zrobić coś, co wpłynie na jego uczucia i przyśpieszy cały proces? Faceci wydawać by się mogli prości w obsłudze, po pierwsze napotkana kobieta musi odpowiadać mu fizycznie dopiero później stwierdza on, że chce ją lepiej poznać. Co możemy zrobić, by przyśpieszyć cały proces?

  • Musisz być pewna siebie
  • Bądź zdecydowana, jeśli musisz podjąć jakąś decyzję, facet nie lubi, gdy przez godzinę wybierasz sukienkę lub czeka 15 min, aż przeczytasz kartę w restauracji 10 razy, gdy on “umiera” z głodu
  • Uśmiechaj się, gdy cię komplementuje
  • Bądź sobą
  • Bądź kobieca, sukienka i makijaż wpłynie na twoją pewność siebie
  • Słuchaj go, gdy mówi o sobie
  • Nie bądź nachalna
  • Bądź tajemnicza
  • Okazuj mu zainteresowanie poprzez drobne gesty

facet zakochuje sie w kobiecie

Kiedy usłyszę od niego, że mnie kocha?

Wydawać by się mogło, że to właśnie my kobiety zakochujemy się szybciej. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest, ponieważ to właśnie mężczyźni zaczynają mówić o swoich uczuciach jako pierwsi. Statystycznie o tym co do nas czuje usłyszymy już po około 3 miesiącach bycia razem. Kobieta natomiast nie spieszy się z takimi wyznaniami i trwa to u nich około pół roku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak poznać, że mu się podobam? Sprawdź 30 oznak zauroczenia!

Również Kocham Cię pada jako pierwsze z ust mężczyzny. Możemy usłyszeć od niego takie słowa już po miesiącu znajomości. Kobiety natomiast nie są aż tak wylewne i potrzebują na takie wyznania o wiele więcej czasu.

Bardzo często mówimy, że mężczyźni jako prawdziwi “macho” nie są wylewni i nie pozwalają sobie na okazywanie uczuć, a już na pewno nie zbyt szybko. Okazuje się jednak, że wcale do końca tak nie jest. Owszem, aby się zakochać potrzebują przejść przez kilka etapów, ale nie oznacza to, że będzie to trwało kilka miesięcy, a nawet lat. Istnieją faceci, którzy przechodzą przez nie nawet w ciągu dwóch miesięcy.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *