kobieta rozmawia z chlopakiem

O czym można rozmawiać z chłopakiem? 15 przykładowych tematów

Rozmowa z chłopakiem bywa niekiedy trudna. Stres oraz inne czynniki sprawiają, że w głowie pojawia się całkowita pustka. Cisza jest niezręczna, a nawet kłopotliwa. Z reguły kobiety nie mają kompletnie pojęcia o czym rozmawiać z facetem, zwłaszcza z tym który im się podoba. Ty również? Spokojnie, w naszym rankingu znajdziesz 15 sprawdzonych tematów do rozmów z chłopakiem. Koniecznie je zapamiętaj!

Jakich tematów ABSOLUTNIE unikać w rozmowie z chłopakiem?

Relacje damsko-męskie są skomplikowane. Zawsze podstawą jest rozmowa. To musi być konwersacja, która daje obu stronom tyle samo frajdy. Daruj sobie przesłuchanie, czyli zadawanie non stop kolejnych pytań. Monolog również nie jest najlepszą opcją, bo facet traci okazję, aby się wypowiedzieć. Na co jeszcze uważać? Zdecydowanie unika się tematów takich, jak:

  • problemy zdrowotne
  • polityka
  • religia
  • finanse
  • seks
  • poprzednie relacje.

rozmowa z chlopakiem

15 najlepszych tematów do rozmowy chłopakiem

O czym rozmawiać z chłopakiem? Nie ma jednej uniwersalnej zasady, choć warto poruszać pewne wątki, bo one są bezpieczne, a jednocześnie zapewniają udany dialog. W ten sposób poznacie się lepiej, zbliżycie się do siebie, jak i zweryfikujecie, czy to coś więcej niż tylko zwykła znajomość. Poniżej znajdziesz aż 15 tematów, które zawsze się sprawdzą w konwersacji z facetem. Oto one:

1. Kultura i szeroko pojęta rozrywka

Kino, teatr, seriale, książki, muzyka – to kilka z możliwości, gdy chodzi o tę dziedzinę. Takie tematy pozwolą się lepiej poznać, jak i odnaleźć punkty wspólne. Zyskujecie do tego pretekst do kolejnego spotkania! Z jednego wątku z dziedziny kultury rodzi się automatycznie kolejny, więc pogawędka może być naprawdę długa.

2. Wspólni znajomi

Czasami okazuje się, że znacie te same osoby, a to od razu powoduje, że macie o czym rozmawiać. To będzie ciekawy wątek w rozmowie, choć pamiętaj, aby unikać plotek, bo chłopak może to źle odebrać!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Znaczenie godzin w miłości i życiu - jak je odczytywać?

3. Anegdoty

Faceci lubią wesołe dziewczyny z poczuciem humoru. Opowiedzenie anegdotek będzie ciekawym dodatkiem do każdej rozmowy. Mężczyzna Cię lepiej pozna, do tego zobaczy, że masz dystans do siebie. Unikaj jednak niezręcznych tematów, czy żenujących wpadek, bo w ten sposób, niestety ale stracisz w jego oczach.

4. Wyjazdy

Tematyka podróżnicza to wątek, który ubarwia rozmowę. Dzielenie się z chłopakiem wspomnieniami oraz ciekawostkami z wakacji, czy z weekendowego wypadu pozwoli się zbliżyć, jak i zwyczajnie poznać. Pamiętaj, że tematyka podróżnicza jest bogata, więc wątków wam nie zabraknie. Warto urozmaicić rozmowę, na przykład zdjęciami lub filmikami. Nigdy jednak się nie chwal!

5. Sport

Prawie każdy chłopak uprawia sport, albo też się nim interesuje. Poruszenie tego tematu to zawsze sprawdzony sposób na przeprowadzenie interesującej konwersacji z nowo poznanym chłopakiem, jak i ze znajomym. Większość panów kocha sport, więc to wykorzystaj.

kobieta rozmawia z facetem

6. Spędzanie czasu wolnego

W rozmowie z chłopakiem warto zapytać, jak lubi spędzać czas wolny. To dużo o nim powie! Nie wypytuj, a jedynie dyskretnie wybadaj, jak wykorzystuje wolne chwile. Kto wie może okaże się, że dużo was łączy, a nawet zyskacie pretekst, aby razem odpoczywać, na przykład uprawiając sport, czy zwiedzając.

7. Dzieciństwo

Rozmowa z chłopakiem zawierająca wątki z dzieciństwa z pewnością oboje was zaskoczy.   W tym wypadku można zadawać masę pytań, między innymi „w dzieciństwie kim chciałeś zostać?”, „co najgłupszego zrobiłeś jako kilkulatek?”, tudzież „jaką postacią z bajki chciałeś zawsze być?”. Rozmowa może przebiegać naprawdę różnie. Zapewniamy, że od razu atmosfera będzie luźniejsza, a stres minie, za to pojawi się masa śmiechu.

8. Aktualne zajęcie

W rozmowie z nowo poznanym chłopakiem z pewnością znajdzie się temat jego pracy, czy studiów. To trochę banał, ale konieczny, choć nie trzeba do niego podchodzić tradycyjnie. Warto zapytać o ciekawostki dotyczące jego zawodu, za to unikaj wątku finansów. Niekonwencjonalna pogawędka sprawi, że facet nie będzie ani spięty ani postawiony w niezręcznej sytuacji, a Ty wykażesz się kreatywnością.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  19 najlepszych komplementów dla dziewczyny, które musisz zapamiętać!

9. Wybadaj jego preferencje

Rozmowa w zasadzie o niczym, czyli o codzienności pozwala kobiecie poznać ulubione rzeczy chłopaka. To prosta metoda, aby poszerzyć wiedzę o danym człowieku. W ten sposób uda wam się lepiej poznać i to bez spiny, bo pogawędka będzie luźna. Kolor, sklep, knajpa, ulubione danie – wątków jest cała masa! Uważaj, aby zbytnio się nie zapędzić, bo wtedy okaże się, że chłopak wypełnia jakiś skrupulatnie przygotowany kwestionariusz z pytaniami.

10. Kulinaria

Rozmowy o jedzeniu to klasyka. Ten temat możesz poruszyć nie tylko przebywając w restauracji, ale i spacerując, czy jadąc komunikacją miejską. Kulinaria dotyczą ulubionych potraw oraz restauracji, ale i anegdotek. To od Ciebie zależy w jaki sposób potoczy się konwersacja. Jedno jest pewne, poznasz gust chłopaka, na przykład będziesz mogła mu coś pysznego na następnym spotkaniu przygotować.

11. Bieżąca tematyka

Warto w rozmowie z chłopakiem szukać odniesień do aktualnej pory roku, zbliżających się świąt, czy też do pogody. W ten sposób uda się stworzyć poboczne wątki, a to zagwarantuje, że konwersacja będzie płynna i intrygująca.

luzna rozmowa z chlopakiem

12, Internet, a przede wszystkim kanały social media

Nie są się ukryć, że w dobie internetu masa osób korzysta z kanałów social media, mniej lub bardziej. To będzie dobry temat do rozmowy z chłopakiem. Uda się łatwo nawiązać do jego zdjęć, czy do miejsc, w których bywa. Tak na szybko nawiążesz ciekawą konwersację. Dobrze zatem wcześniej dobrze przejrzeć jego profile, aby zyskać kilka informacji, które okażą się tu niezwykle pomocne.

13. Zainteresowania

Każdy ma w życiu jakąś pasję. W rozmowie porusz ten temat, a z pewnością chłopak będzie bardziej gadatliwy niż na początku. Przybliży Ci swoje zainteresowania, a może nawet będzie chciał pokazać Ci swoje hobby. To klasyczny wątek, który może przewijać się w każdej rozmowie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak dbać o mężczyznę? 10 sprawdzonych porad

14. Marzenia

Kiedy już kogoś znasz to automatycznie poruszacie różne tematy, bo nie ma skrępowania i spiny. Rozmowa o marzeniach to niebanalny sposób na ożywienie pogawędki. Każdy ma mniejsze lub większe marzenia, a masa osób lubi się mini dzielić z innymi. To oryginalny temat do rozmowy, bo tak naprawdę chłopak może Cię tu pozytywnie zaskoczyć.

15. Pytania, ale koniecznie bardzo kreatywne!

W rozmowie wielokrotnie padają pytania. Zapomnij o tych banalnych, wykaż się dużą kreatywnością. Chłopakowi możesz zadać masę odmiennych pytań, ale dobrze jest stawiać na te zabawne i nieoczywiste, a pogawędka zupełnie zmieni bieg. Nie bombarduj niezliczoną ilością zamiast tego wybierz tylko kilka i koniecznie subtelnie wpleć je do rozmowy. Efekt Cię zaskoczy!

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *